janaGT
24.09.04,13:00
Mohli by ste mi niekto pomôcť vyriešiť nasledovný problém?
Našej firme chodí upratovať kancel. priestory pani, ktorej za to mesačne platíme xxx sk. Dávame jej to načierno, bez papiera .... aby si len prilepšila , je to dôchodkyňa, a pre nás je to zanedbateľná suma. Problém nastal v tom, že sa na naše poschodie prisťahovala jedna súkromníčka, ktorá nás poprosila, či by jej tá naša upratovačka taktiež neupratovala, s tým, že nám bude prispievať na jej plat. A my máme tej súkromníčke vystavovať nejaký doklad, aby si to ona mohla dať do nákladov. Lenža teraz neviem, že či jej môžem vystaviť fa, nakoľko upratovačka nie je naša zamestnanky)na, nemá u nás žiadnu zmluvu a ani nič podobné. A my ako firma upratovacie práce neposkytujeme. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. Ďakujem za každú radu.
Braňo
24.09.04,11:45
Jana ako chceš predávať služby, ktoré reálne neposkytuješ? Môžeš ich predať vtedy, ak budú uskutočnené, čiže poskytnuté (po zlegálnení prac. pomeru).
janaGT
24.09.04,11:46
to mi je jasné, preto by som potrebovala vedieť, ako sa to dá urobiť legálne ale aby som nemusela robiť zmluvu s upratovačkou alebo dohodu.
Braňo
24.09.04,12:05
Prečo to nechcete riešiť prac.zmluvou? Možno stačí aj 0,25 úväzok a podobne.
janaGT
24.09.04,12:06
šéf to tak nechce, je to jeho svokra
Braňo
24.09.04,12:08
:-) Pokiaľ by to nebolo opakovane, tak možno aj zmluva o poskytovaní služieb.
janaGT
24.09.04,12:09
teraz som to asi nepochopila ...
Braňo
24.09.04,12:13
Možeš použiť zmluvu o poskytnutí služieb, ale iba pri jednorázových dodávkach.
janaGT
24.09.04,12:15
rozmýšľam, že asi bude najlepšie, keď si zmluvu resp. dohodu uzavrie medzi sebou upratovačka a súkromníčka, nás nech z toho vynechá. A budem mať pokoj.
Braňo
24.09.04,12:17
Asi áno. :-)
janaGT
24.09.04,12:17
paráda, potešil si ma
Magma
24.09.04,12:26
Ja by som to tiež riešila tak, aby uzatvorila súkromníčka dohodu priamo s upratovačkou, ak to chce dať do nákladov.
Luba2
24.09.04,12:40
Braňo, Ty asi nemyslíš zmluvu o dodaní služieb, ale dohodu o vykonaní práce. Však? Aj mne sa zdá najvýhodnejším riešením, aby takúto dohodu uzatvorila Vaša upratovačka priamo s tou druhou firmou.
Miro77
24.09.04,13:21
Ak som to správne pochopil z iných porád "svokra" je členom rodiny, čiže môže pracovať vo firme bez prac.zmluvy (ak nie opravte ma).
Vašej firme by potom stačilo rozšíriť si činnosť o upratovacie práce (1000 Sk poplatok) a môžete ako firma prostredníctvom vašej rod.príslušníčky poskytovať tieto služby aj iným. Poplatok im prefaktúrujte ak to tak chcú nech si to zaplatia.
Luba2
24.09.04,13:42
Ak som to správne pochopil z iných porád "svokra" je členom rodiny, čiže môže pracovať vo firme bez prac.zmluvy (ak nie opravte ma).
Vašej firme by potom stačilo rozšíriť si činnosť o upratovacie práce (1000 Sk poplatok) a môžete ako firma prostredníctvom vašej rod.príslušníčky poskytovať tieto služby aj iným. Poplatok im prefaktúrujte ak to tak chcú nech si to zaplatia.
Ty asi myslíš ako spolupracujúca osoba? Ale to bolo k 31.12.2003 zrušené.