Livia 43
15.01.13,21:58
viete mi niekto prosím dať odpoveď? Som v prenajatých priestoroch a majiteľ budovy v ktorej mám priestor prenajatý vyhlasil navrh na konkur, ale najomcov neupozornil na túto skutočnosť. Za dva mesiace nebol schpný vystaviť faktúry za prenajom a vystavil ich až teraz po urgenciách, ale účet na ktorý maju byť najmy poukázane sú už blokované. Zatial som nezaplatila november a december a neviem čo to mám platiť. dokonca vystavil aj faktúru za Január aj cez to všetko že už podal návrh na konkurz. Viete mi niekto poradiť čo v takom prípade robiť platiť či nie. ďakujem
misoft
15.01.13,21:01
No účty sú blokované pre výber (si myslím) - vklad do nich by nemal byť blokovaný.
Livia 43
15.01.13,21:04
myslíte si že majú aj v takomto prípade nárok niečo faktúrovať?
Livia 43
15.01.13,21:10
myslíte si že majú aj v takomto prípade nárok niečo faktúrovať?
blavaciko
15.01.13,22:14
myslíte si že majú aj v takomto prípade nárok niečo faktúrovať?

samozrejme ze moze, jeho vztah sa voci vam vobec nezmenil, budova je stale v jeho vlastnictve a vy ste v prenajme
Economic
16.01.13,12:13
Môžeš mu uhradiť za nájom aj v hotovosti. To že sú peniaze bloknuté na účte znamená, že ich blokol nejaký exekútor zrejme. Na taký účet sa vkladať alebo uhrádzať môže.
Tým, že je v konkurze môže vykonávať ekonomickú činnosť. A teda aj fakturovať.
blavaciko
16.01.13,13:05
Alebo to nájomné zloží u notára a počká na vývoj situácie = keby chcel majiteľ robiť drahoty.

pokial ho zlozi u notara, majitelova pohladavka je stale splatna... notarska uschova toto neposkvrni...
aj osoba v konkurze ma stale pravo na splnenie pohladavok...

dokonca podla zadania majitel nie je v konkruze, len podal navrh...
Livia 43
26.01.13,16:01
majiteľ, ale nedodržiava zmluvu v priestore je 13,8 stupńa a neoznámil nám, že je v úpadku a moja investícia do použiteľnosti priestorov bola 3000,- myslíte si, že mám nárok na započítanie pohĺadávky u správcu konkurznej podstaty?
blavaciko
26.01.13,21:30
Ja som nevravel, že pohľadávka nie je platná a splatná (iba majiteľ / exekútor nedostal peniaze )

to je sice pravda, ale to znamena ze majitel nedostal zaplatene a teda bezia napriklad uroky z omeskania, alebo moze zmluvu vypovedat (pokial to zmluva upravuje).

Pokial majitel nedodrziava zmluvu, urcite ju mozte podla zmluvy vypovedat, co sa tyka tvojej investicie do pouzitelnosti priestorov, precitaj si zmluvu
martin33AA
30.01.13,16:06
No čo aj tak správca konkurznej podstaty si penieze od vás bude stále vyberať kým sa neskončí konkurz