miro007j
15.01.13,22:42
Dobrý, chcel by som od vás poradiť ohľadom môjho problému, ktorý mi nastal. A to je že som v mesiacoch oktober a november pracoval v nemecku na živnosť, ale dodnes nemám zaplatené faktúry čo som tam pracoval a dokopy to robí 3000 eur. Ono problém je v tom že mi sme tam išli partia desiatich živnostníkov a jeden z nás bol akože náš zamestnávateľ, lebo s ním máme podpísané zmluvy, ale on pracoval tiež na živnosť za slovenskú firmu, ale tým že zmluvy máme podpisané s ním tak za nás bral nejaké peniaze. No ale po dokonční stavby v nemecku, že vraj nemci poslali peniaze tej slovnskej firme, ale ona neposlala jemu, takže on nám tvrdí že peniaze nemá a nemá nám z čoho zaplatiť a taktiež nám nechce podpísať faktúry čo sme tam robili.Tak by som sa vás chcel spýtať čo môžme podniknuť aby sme boli vyplatení, keže máme s ním podpisané zmluvy ale nemáme podpisané faktúry za vykonanú prácu. Bol by som veľmi rád keby mi niekto poslal nejaký nápad na to aby som mohol niečo podniknúť a nenechal to tak, lebo ide samozrejme aj o tie peniaze ale aj o to aké svinstvo robia niektoré slovenské firmy a veľa z ních im prejde bez vačších problémov. Za odpoveď vopred ďakujem.
KEJKA
16.01.13,05:43
ak si pracoval na živnosť a mal zmluvu - to by eventuálne bolo v poriadku.
Ale ak si vystavil faktúry a tie tvoj "odberateľ" neprevzal, nepodpísal, tak máš smolu.
Je na Tebe, aby si dokázal, že si práce vykonal a tvoja faktúra a teda pohľadávka je oprávnená.
Vy zrejme so slov.firmou nemáte žiaden vzťah, len s dotyčným. Môžeš ho dať na súd
ale ako som písalam budeš musieť dokázať oprávnenosť svojej pohľadávky.
Inak, ak vás je 9 na jedného,......................hm, čo tak navštíviť ho doma?