bosorka7777
15.01.13,22:49
Dcéra študuje na dennom štúdiu na VŠ, asi 1,5 rokom začala pracovať v nemenovanej spoločnosti ako podriadený finančný agent. V práci jej povedali, že čo sa týka registrácie jej sa to netýka nakoľko je študentka. Moja otázka znie , či si ona ako študentka, vykonávajúca prácu podriadeného finančného poradcu, musí podávať daňové priznanie - jej príjem bol cca 1200 eur. Nemá pridelené IČO ani DIČ.
Ak je moja otázka formulovaná nelogicky alebo veľmi laicky, sa dopredu ospravedlňujem..ale čakám, že ak tu mi má niekto poradiť, nebude mu to na obtiaž ale poradí ako človek človeku. Som tu registrovaná doslova pár hodín, ale z prvej odpovede -teda reakcie na môj dotaz som bola znechutená.... nesprávna oblasť mám si čítať a hľadať... ďakujem za odpoveď - zaťažko niekomu asi padla....
Xanti
15.01.13,21:54
Fúha, ako podriadený fin. agent by mala mať minimálne DIČ lebo je daňovým subjektom.
napíš meno a priezvisko svojej dcéru tu http://regfap.nbs.sk/search.php lebo ak je podriadeným finančným agentom tak je registrovaná v NBS.

A ak nie tak nechápem na akú zmluvu robí.
Ice dive
16.01.13,04:15
Dcéra študuje na dennom štúdiu na VŠ, asi 1,5 rokom začala pracovať v nemenovanej spoločnosti ako podriadený finančný agent. V práci jej povedali, že čo sa týka registrácie jej sa to netýka nakoľko je študentka. Moja otázka znie , či si ona ako študentka, vykonávajúca prácu podriadeného finančného poradcu, musí podávať daňové priznanie - jej príjem bol cca 1200 eur. Nemá pridelené IČO ani DIČ.
Ak je moja otázka formulovaná nelogicky alebo veľmi laicky, sa dopredu ospravedlňujem..ale čakám, že ak tu mi má niekto poradiť, nebude mu to na obtiaž ale poradí ako človek človeku. Som tu registrovaná doslova pár hodín, ale z prvej odpovede -teda reakcie na môj dotaz som bola znechutená.... nesprávna oblasť mám si čítať a hľadať... ďakujem za odpoveď - zaťažko niekomu asi padla....

jedná sa o podnikanie podľa osobitného predpisu, t.j. dič, by mala mať pridelené a taktiež podávať daňové priznanie i keď vzhľadom na výšku príjmu daň platiť vzhľadom na nezdaniteľnú časť základu dane platiť nebude...
tictac7
16.01.13,07:03
Dcéra študuje na dennom štúdiu na VŠ, asi 1,5 rokom začala pracovať v nemenovanej spoločnosti ako podriadený finančný agent. V práci jej povedali, že čo sa týka registrácie jej sa to netýka nakoľko je študentka. Moja otázka znie , či si ona ako študentka, vykonávajúca prácu podriadeného finančného poradcu, musí podávať daňové priznanie - jej príjem bol cca 1200 eur. Nemá pridelené IČO ani DIČ.
Ak je moja otázka formulovaná nelogicky alebo veľmi laicky, sa dopredu ospravedlňujem..ale čakám, že ak tu mi má niekto poradiť, nebude mu to na obtiaž ale poradí ako človek človeku. Som tu registrovaná doslova pár hodín, ale z prvej odpovede -teda reakcie na môj dotaz som bola znechutená.... nesprávna oblasť mám si čítať a hľadať... ďakujem za odpoveď - zaťažko niekomu asi padla....

prečo nepokračuješ v pôvodnej téme?!

http://www.porada.sk/t207585-studen-praca-na-dovp-a-danove-priznanie.html


prepáč, ale toto nie je žiadna otázka

http://www.porada.sk/t207584-dp-a-slolocenstvo-vlastnikov-bytov.html

...a skús si prečítať ETIKETU a neurážaj sa - sú pravidlá, ktoré sa tu jednoducho dodržiavajú....
And *
09.02.13,15:44
Dobrý deň,

mala by som otázku tiež ohľadom daňového priznania. Mám pridelené DIČ -začiatkom roka 2012 som pracovala ako podriadený finančný agent, neskôr som brigádovala na základe dohôd o brigádnickej práci študenta vo firmách, kde mi boli strhávané preddavky na daň. Som študentkou dennej formy VŠ.

Moja otázka je, či mám povinnosť si podať daňové priznanie typu B, a či mám aj v takom prípade nárok na vrátenie zaplatených preddavkov na daň.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
veronikasad
09.02.13,15:54
Dobrý deň,

mala by som otázku tiež ohľadom daňového priznania. Mám pridelené DIČ -začiatkom roka 2012 som pracovala ako podriadený finančný agent, neskôr som brigádovala na základe dohôd o brigádnickej práci študenta vo firmách, kde mi boli strhávané preddavky na daň. Som študentkou dennej formy VŠ.

Moja otázka je, či mám povinnosť si podať daňové priznanie typu B, a či mám aj v takom prípade nárok na vrátenie zaplatených preddavkov na daň.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Podávaš DP typu B, či ti nejakú daň vrátia, závisí od výšky celkových príjmov z podnikania a záv.činnosti. V DP si uplatníš celoročnú NČZD.
And *
09.02.13,16:09
a prosím Vás, pri tých výdavkoch, čo je v DP tá položka, že uplatňujem si výdavky (skutočné ale. %z príjmov), ktorú položku treba odfajknúť, resp. ktorá je najvýhodnejšia ak som mala nulové výdavky?
veronikasad
09.02.13,16:19
a prosím Vás, pri tých výdavkoch, čo je v DP tá položka, že uplatňujem si výdavky (skutočné ale. %z príjmov), ktorú položku treba odfajknúť, resp. ktorá je najvýhodnejšia ak som mala nulové výdavky?
Prepáč - v profile máš účtovník. Vieš čo sú to paušálne výdavky ?
And *
09.02.13,16:31
účet som si zakladala narýchlo, je možné, že som to tam narýchlo odškrtla - zatiaľ iba študujem a túto stránku navštevujem preto, aby som sa naučila to, čo v škole nie je... a teda par doon, chybu napravím a zmením to v profile (aby to nikoho nemýlilo).. veľmi sa ospravedlňujem za to aj za moje pre Vás asi hlúpe otázky.. ďakujem za odpoveď..
veronikasad
09.02.13,16:35
účet som si zakladala narýchlo, je možné, že som to tam narýchlo odškrtla - zatiaľ iba študujem a túto stránku navštevujem preto, aby som sa naučila to, čo v škole nie je... a teda par doon, chybu napravím a zmením to v profile (aby to nikoho nemýlilo).. veľmi sa ospravedlňujem za to aj za moje pre Vás asi hlúpe otázky.. ďakujem za odpoveď..
And, nie sú to hlúpe otázky, len inak sa na ne odpovedá študentovi a inak účtovníkovi. Tak ešte raz - vyplňaš DP ako príklad do školy, alebo DP finančného agenta ? Máš spracované účtovníctvo ?
And *
09.02.13,16:54
to by bolo niečo krásne, keby takéto príklady učili v škole.. ale bohužiaľ je realita iná.. DP vypĺňam sebe..

Snažím sa to spraviť prostredníctvom alfy

V DP som zaškrtla teda tie paušálne výdavky (%z príjmov, §6 ods. 1 a 2)... r. 77 tam som zaškrtla na daňovníka - to neviem či je správne
a ešte že tie zaplatené preddavky na daň treba zapísať do r. 103? potom v r. 111.mi to vyskočí ako preplatok... mohlo by to byť takto správne? či sa to nedá takto bez čísel povedať?
veronikasad
09.02.13,16:56
to by bolo niečo krásne, keby takéto príklady učili v škole.. ale bohužiaľ je realita iná.. DP vypĺňam sebe..

Snažím sa to spraviť prostredníctvom alfy

V DP som zaškrtla teda tie paušálne výdavky (%z príjmov, §6 ods. 1 a 2)... r. 77 tam som zaškrtla na daňovníka - to neviem či je správne
a ešte že tie zaplatené preddavky na daň treba zapísať do r. 103? potom v r. 111.mi to vyskočí ako preplatok... mohlo by to byť takto správne? či sa to nedá takto bez čísel povedať?
Vyplnila si aj odd. V na str. 3 ?

Pre kontrolu - uveď výšku príjmov z dohody a príjem fin. agenta a zrazenú daň.
And *
09.02.13,17:05
áno, vyplnila som aj to..
provízie fin. agent: 288,63
výška príjmov z dohôd: 1052,23 z toho zaplatená daň: 188,35

a teda potom by stačilo už iba vyplniť oddiel XVI.?
veronikasad
09.02.13,17:09
áno, vyplnila som aj to..
provízie fin. agent: 288,63
výška príjmov z dohôd: 1052,23 z toho zaplatená daň: 188,35

a teda potom by stačilo už iba vyplniť oddiel XVI.?
Zrazenú daň uvedieš na r. 105 (nie 103)a vyplníš oddiel XVI. (ostatné ti SW doplní)
Ak robíš v ALFE (nie v ALFAplus), skontroluj si potvrdenie o podaní DP - v niektorej verzii vyplňa zlý základ dane.
And *
09.02.13,17:24
aha, ďakujem... a vlastne áno, robím to v alfe+ a akurát pozerám to potvrdenie o podaní DP a ukazuje mi tam len ten preplatok, teda ZD musím dopísať?
a ešte otázočka, k tým priloženým dokladom treba aj potvrdenie o škole?
veronikasad
09.02.13,17:25
aha, ďakujem... a vlastne áno, robím to v alfe+ a akurát pozerám to potvrdenie o podaní DP a ukazuje mi tam len ten preplatok, teda ZD musím dopísať?
a ešte otázočka, k tým priloženým dokladom treba aj potvrdenie o škole?

Nie, nič nedopisuješ - v tvojom prípade je základ dane 0.
Potvrdenie o návšteve školy neprikladáš, len kopiu potvrdenia o príjme od zamestnávatela.
And *
09.02.13,17:27
tak to by bolo potom asi všetko, ĎAKUJEM krásne za pomoc... prajem ešte príjemný večer
And *
12.02.13,15:33
ešte by som mala predsa len otázočku, nech v tom mám pre vždy jasno: zúčtovanie zaplateného zdravotného poistenia mi tam do príloh treba? keďže som študent platí to za mňa štát, v DP je uvedená 0, tak asi nie, že?
veronikasad
12.02.13,15:38
ešte by som mala predsa len otázočku, nech v tom mám pre vždy jasno: zúčtovanie zaplateného zdravotného poistenia mi tam do príloh treba? keďže som študent platí to za mňa štát, v DP je uvedená 0, tak asi nie, že?Moc nerozumiem tvojej otázke. Bola si sa prihlásiť v zdr.poisťovni ako SZČO ? (finančný agent sa pre účely ZP považuje za SZČO)
Katy a R
12.02.13,15:42
ešte by som mala predsa len otázočku, nech v tom mám pre vždy jasno: zúčtovanie zaplateného zdravotného poistenia mi tam do príloh treba? keďže som študent platí to za mňa štát, v DP je uvedená 0, tak asi nie, že?
- aké prílohy?
Povinnou prílohou v tvojom prípade je potvrdenie o príjme od zamestnávateľa - k §5. (z dohody)