Pavlina1
16.01.13,10:27
dobry den,

chcela by poradit pri podani danoveho priznania za rok 2012 kedze podnikatelska cinnost zacala 1.9.2012- 31.12.2012, fyzicka osoba bola popri tom zamestnana aj v inej spolocnosti,,dakujem
veronikasad
16.01.13,09:42
Účtovníctvo za rok 2012 máš spracované ?
Pavlina1
16.01.13,17:46
zial uctovne polozky, odvody su nulove, za tie mesiace sa nic neudialo.Pohyb nastal az od januara tohto roku 2013.
Tweety
16.01.13,18:30
zial uctovne polozky, odvody su nulove, za tie mesiace sa nic neudialo.Pohyb nastal az od januara tohto roku 2013.
Akože nič neudialo, veď píšeš, že sa platil prenájom priestoru, určite sa nájde ešte niečo, napr. odvod do ZP. AK nemala žiadne príjmy len výdavky, skončila so stratou, má teda povinnosť podania DP. To bola celý ten čas záložňa zatvorená? Nikto nič nedoniesol, nič sa nepredalo?
Pavlina1
17.01.13,07:30
bola otvorena, ale zial sa nic nepredalo, nezalozilo za tie 3 mesiace, ludia to este nepoznali, hybat sa to pomaly zacina az teraz...preto sa pytam na pomoc pri DP ked su stratove polozky,( teda nie nulove) dakujem
mondes
17.01.13,07:37
Ako píše tweety, položky nie sú nulové, keďže si platila nájom, ale mínusové, teda si v strate. Ani zdravotné poistenie si si neplatila?
Pavlina1
17.01.13,07:37
este co sa tyka odvodov, nie su lebo tie 3 mesiaca bol dany clovek zamestnani inde, tak tam su odvody...
Pavlina1
17.01.13,07:39
ach, nechajte to tak, musim to prebrat s niekym osobne..aj tak DAKUJEM.... toto nie je pre mna pomoc..pekny dnik
mondes
17.01.13,07:40
Okrem záložne si nemala ako SZČO už žiadne príjmy?
Tweety
17.01.13,07:42
ach, nechajte to tak, musim to prebrat s niekym osobne..aj tak DAKUJEM.... toto nie je pre mna pomoc..pekny dnik
A akú pomoc by si si predstavovala? ALe aj tak dobre, chceli sme pomôcť, ale zrejme ju od nás nechceš. No čo už.
mondes
17.01.13,07:43
ach, nechajte to tak, musim to prebrat s niekym osobne..aj tak DAKUJEM.... toto nie je pre mna pomoc..pekny dnik

Prepáč, ale ak chceš dobrú odpoveď, a dáš málo info, tak sa musíme pýtať, aby sme ti tú správnu odpoveď mohli dať.
srska
17.01.13,07:44
ach, nechajte to tak, musim to prebrat s niekym osobne..aj tak DAKUJEM.... toto nie je pre mna pomoc..pekny dnikzačni na miestne príslušnom dú
megyzah
31.01.13,17:54
Prosím trápim sa s novým DP typ B, posledná 12 strana obsahuje údaje na účely SP a ZP a tam na r. 09 a 10 sa uvádza zaplatené poistné za rok 2012. Podnikateľ začal podnikať v mesiaci december 2012, takže prvé poistenie zaplatil v januári 2013, to znamená že do r. 09 a 10 zapíšem 0 ( predtým bol celý čas na ÚP )? Taktiež Vás prosím o radu na str. 3 DP je dole uvedené : uplatňujem preukázateľne výdavky podľa § 6 odst. 14 pri príjmoch podľa §6 odst 1 a 2 - čiže ak si podnikateľ riadne vedie kompletné celé účtovníctvo s preukázateľnými výdavkami a príjmami tak toto políčko treba zaškrtnúť? Ďakujem
kn-alka
31.01.13,17:59
(14) Daňovník vykonávajúci podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť alebo dosahujúci príjmy z použitia diela a použitia umeleckého výkonu podľa odsekov 1, 2 a 4 za podmienok, že túto činnosť vykonáva samostatne bez zamestnanca, dosiahol z tejto činnosti v bezprostredne predchádzajúcom zdaňovacom období príjmy (výnosy) nepresahujúce sumu 170 000 eur a uplatňuje pri týchto príjmoch (výnosoch) preukázateľné daňové výdavky, môže viesť počas celého zdaňovacieho obdobia daňovú evidenciu o
a) príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede vrátane prijatých a vydaných dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov, 1)
b) hmotnom majetku a nehmotnom majetku, využívaných na podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť,
c) zásobách, pohľadávkach a záväzkoch.


Ak si vedieš jednoduché účtovníctvo, prílohami k DP sú Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch tak nič nezaškrtávaš.
Jedná sa o jednoduché účtovníctvo, nie o daňovú evidenciu.
beatam
31.01.13,18:14
Prosím trápim sa s novým DP typ B, posledná 12 strana obsahuje údaje na účely SP a ZP a tam na r. 09 a 10 sa uvádza zaplatené poistné za rok 2012. Podnikateľ začal podnikať v mesiaci december 2012, takže prvé poistenie zaplatil v januári 2013, to znamená že do r. 09 a 10 zapíšem 0 ( predtým bol celý čas na ÚP )? Taktiež Vás prosím o radu na str. 3 DP je dole uvedené : uplatňujem preukázateľne výdavky podľa § 6 odst. 14 pri príjmoch podľa §6 odst 1 a 2 - čiže ak si podnikateľ riadne vedie kompletné celé účtovníctvo s preukázateľnými výdavkami a príjmami tak toto políčko treba zaškrtnúť? Ďakujem

Neponáhľaj sa :) Strana 12 riadky 9 a 10 sú v riešení. Sleduj tu:
http://www.porada.sk/t206886-p9-danove-priznanie-typu-b-2012-fyzicke-osoby.html
Melnick
07.02.13,17:39
Kuk na e-Dane - je tam prekvapenie :D:D:D TYP B:)
Tweety
07.02.13,17:44
Kuk na e-Dane - je tam prekvapenie :D:D:D TYP B:)
Čo porušuješ ETIKETU veľkým písmom. Čítala som kur... e dane.:---
Melnick
07.02.13,18:42
Ja čistím monitor, dnes mi to padlo celkom vhod po debilnom dni. :D
Melnick
07.02.13,18:43
Čo porušuješ ETIKETU veľkým písmom. Čítala som kur... e dane.:---

No a Ty prečo vieš čítať aj nenapísané :D:D:D ?????
Tweety
07.02.13,18:57
Som rada, že som Ťa rozosmiala
Tweety
08.02.13,14:00
No a Ty prečo vieš čítať aj nenapísané :D:D:D ?????
A môžem ja za to, že viem čítať aj to nenapísané? Žeby profesionálna deformácia? Šak aj zákony načim tak čítať, nie? Že čo tým autor chcel, nechcel povedať a či povedal, nepovedal.:---
MIŠO T
12.02.13,07:32
Zdravím Vás, včera neskoro v noci som robil DP FO B cez eDANE a dnes som zistil, že som
do r. 80,81,82 na str 8/ zaklad dane, dan /----- nezadal 0, ale som nechal nevyplnený riadok,
a počet príloh r.124 na str. 11 --- som zadal 2 / akože výkazy o MZa PaV /

može to takto ostať, alebo zaslať opravne ?
misko27
12.02.13,08:00
Dobrý deň píšem vám ohľadne daňového priznania.Kedže som pracujúci dôchodca a mam manželku dôchodkyňu, tak som si ako aj po ostatne roky urobil daňove priznanie s tým, že som si dal ako zníženie základu dane jej dôchodok ,kedže aj ona pracuje aj ma dôchodok.Chcem sa vás ale spýtať, že či si aj ona môže podať daňove priznanie,s tým že už si samozrejme nemôže zníížiť základ dane na mňa.
Dakujem vam
S pozdravom
veronikasad
12.02.13,08:08
Dobrý deň píšem vám ohľadne daňového priznania.Kedže som pracujúci dôchodca a mam manželku dôchodkyňu, tak som si ako aj po ostatne roky urobil daňove priznanie s tým, že som si dal ako zníženie základu dane jej dôchodok ,kedže aj ona pracuje aj ma dôchodok.Chcem sa vás ale spýtať, že či si aj ona môže podať daňove priznanie,s tým že už si samozrejme nemôže zníížiť základ dane na mňa.
Dakujem vam
S pozdravom
Tak ako to píšeš uplatnenie NČZD nefunguje.

Uveď výšku svojho hrubého príjmu a výšku vyplateného star.dôchodku (bez vianočného príspevku) u seba aj svojej manželky.

PS : Nezmenšuj typ písma - nemáme lupu.
misko27
12.02.13,08:13
Ale neviem čo s tým ma spoločne moja výška príjmu, ja sa len chcem spýtať či si može ona urobit danove priznanie kedže by jej vracali 200 euro
veronikasad
12.02.13,08:15
Ale neviem čo s tým ma spoločne moja výška príjmu, ja sa len chcem spýtať či si može ona urobit danove priznanie kedže by jej vracali 200 euro
DP si urobiť môže, to že si ty na ňu uplatníš NČZD nemá nič spoločné s podaným DP.

Chcela som ti poradiť s tvojím DP ...
MIŠO T
12.02.13,10:46
Zdravím Vás, včera neskoro v noci som robil DP FO B cez eDANE a dnes som zistil, že som
do r. 80,81,82 na str 8/ zaklad dane, dan /----- nezadal 0, ale som nechal nevyplnený riadok,
a počet príloh r.124 na str. 11 --- som zadal 2 / akože výkazy o MZa PaV /

može to takto ostať, alebo zaslať opravne ?
PORADITE ?
nikituska
10.03.13,10:49
?
Katy a R
10.03.13,11:08
?????????
Katy a R
10.03.13,11:12
Dobrý deň píšem vám ohľadne daňového priznania.Kedže som pracujúci dôchodca a mam manželku dôchodkyňu, tak som si ako aj po ostatne roky urobil daňove priznanie s tým, že som si dal ako zníženie základu dane jej dôchodok ,kedže aj ona pracuje aj ma dôchodok.Chcem sa vás ale spýtať, že či si aj ona môže podať daňove priznanie,s tým že už si samozrejme nemôže zníížiť základ dane na mňa.
Dakujem vam
S pozdravom
tak toto fakt neviem či dobre chápem :confused::confused: - ty si znižuješ základ dane o jej dôchodok :confused:
- a ešte chceš, aby si ona tiež znížila ZD o tvoj dôchodok :confused:
Anik
10.03.13,11:35
prepokladám, že misko27 je manžel a nikituska pani manželka a
potrebujú poradiť asi s týmto, alebo sa mýlim ?http://www.porada.sk/t206886-p58-danove-priznanie-typu-b-2012-fyzicke-osoby.html
príspevok 573
Melnick
10.03.13,17:52
Tak to zaujíma aj mňa.