Flexo
16.01.13,11:42
Pred nedavnom bolo zriadene vecne bremeno prava prechodu a prejazdu cez susedovu prijazdovu cestu v moj prospech. Ale ako som zistil je to napisane konkretne na moju osobu. Akym sposobom to vecne bremeno viem zmenit v prospech vlastnika nehnutelnosti? Nechcem aby nastali problemy s pripadnym dedictvom alebo predajom. Predpokladam, ze tym padom vecne bremeno neprechadza na kupcu ci dedica. Musim znova spisat vecne bremeno, alebo kataster pri vkladani vecneho bremena pochybil a zapisal tam konkretnu osobu? Vdaka za kazde info
draik
16.01.13,13:05
Nie je jasné, na základe čoho (napr. dohoda resp. rozhodnutie súdu) bolo vecné bremeno zriadené. Ak dohodou, tak jej zmenou.
Flexo
18.01.13,15:45
VB bolo zalozene na zaklade dohody. Zistil som ze sused ktory tiez zakladal VB s rovnakou zmluvou tak ma v zmluve VB na vlastnika nehnutelnosti. Kamarat mi zistil ze pracovnich katastra spravil chybu, lenze oni si priznat chybu nechcu a mam si zalozit nove VB aj s poplatkom 66 Eur!!! No co dodat...Uradnik spravi chybu - obcan zaplat.
Mária27
18.01.13,16:17
Právo prechodu sa zriaďuje na vlastníka nehnuteľnosti. Možno ste mali nesprávne napísanú zmluvu, ale vôbec sa nedá vylúčiť chyba pracovníka. Opravy v zápisoch sa robia podľa § 59 katastrálneho zákona. Najlepšie je informovať sa priamo na správe katastra alebo hneď žiadať opravu písomne, dá sa odvolať či sťažovať.
Flexo
18.01.13,16:36
No boli dve rovnako formulovane zmluvy a su dva rozne zapisy. Odvolat sa da asi len do urciteho casu, ktory som uz urcite presvihol. Takze mi uz len zostava sa stazovat. Ale neviem ci to nejako pomoze.
Mária27
18.01.13,17:38
Najprv písomne požiadajte o opravu zápisu
Flexo
23.01.13,10:59
Ak podam staznost, mozu uviest plombu na pozemky tykajuce sa toho bremena?