maculienka20
16.01.13,13:44
Prosím Vás o radu pri nasledovnom probléme:
V 1.kvartáli 2012 som zle odsledovala hodnotu dodaných tovarov do zahraničia (presiahla 100000 EUR v danom štvrťroku), čím som vlastne mala automaticky prejsť na mesačné podávanie súhrnných výkazov...Uvedomila som si to ale až dnes, čo je vlastne akoby rok po a doteraz podávam súhrnné výkazy kvartálne...V ostatných kvartáloch bola hodnota dodaných tovarov do zahraničia vždy okolo 25000 EUr...takže len ten 1. kvartál 2012 bol objemnejší....Viete mi poradiť ako z toho vyjsť s čo najmenšou finančnou ujmou? ďakujem
maculienka20
16.01.13,12:45
Prípadne dá sa to nejako ešte vyriešiť?? Viete mi poradiť prosím?
IvánuškaGulka
20.01.13,11:34
toto idem riešiť aj ja.. a tiež rozmýšlam nad tým ako z toho vyjsť... ale prichádzam na to že sa tým pokutam nevyhnem. uff
Rozalka
20.01.13,12:07
Prosím Vás o radu pri nasledovnom probléme:
V 1.kvartáli 2012 som zle odsledovala hodnotu dodaných tovarov do zahraničia (presiahla 100000 EUR v danom štvrťroku), čím som vlastne mala automaticky prejsť na mesačné podávanie súhrnných výkazov...Uvedomila som si to ale až dnes, čo je vlastne akoby rok po a doteraz podávam súhrnné výkazy kvartálne...V ostatných kvartáloch bola hodnota dodaných tovarov do zahraničia vždy okolo 25000 EUr...takže len ten 1. kvartál 2012 bol objemnejší....Viete mi poradiť ako z toho vyjsť s čo najmenšou finančnou ujmou? ďakujem
Ak bol SV podávaný štvrťročne, to si nevidela v 1. štvrťroku, že hodnota tovarov je vysoká? inak to si určite všimol aj DÚ, a najmenej 6x pokuta .... no neviem, ako sa dá z toho vykorčuľovať?