Zuzana B.
16.01.13,14:41
15.1.13 som podpisala som zamestnancom dodatok ku PZ - dohodnuty PP na dobu neucitu s ucinnostou od 18.1.13.
17.1.13 mu konci doba urcita a prikaz z hora sa zmenil ze jej nemozeme predlzit PP..... teda dam zapoctovy list a ukoncim PP k 17.1.13.
Je dolezite spisat aj nejake zrusenie dodatku kde jej bol predlzeny pomer na neurcito? alebo tym ze zajtra dostane vystupne papiere tak nie je potrebny list o zruseni daneho dodatku?
Dakujem za Vasu odpoved!
veronikasad
16.01.13,13:44
Ak bol dodatok o zmene prac.pomeru na dobu neurčitú obojstranne podpísaný, pracovný pomer (ani na základe žiadneho príkazu zhora), zajtra nekončí.
Zuzana B.
16.01.13,14:07
Tak ako sa da PZ odvolat pred jej ucinnostou (teda pred dnom nastupu do PP) tak sa napr. neda odvolat dodatok, ktory by tiez podpisala aj druha strana? resp. ak podpise prevzatie zapoctoveho listu ze PP je ukonceny uplynutim doby na ktoru bol dohodnuty, tak to neplati?
veronikasad
16.01.13,14:12
Tak ako sa da PZ odvolat pred jej ucinnostou (teda pred dnom nastupu do PP) tak sa napr. neda odvolat dodatok, ktory by tiez podpisala aj druha strana? resp. ak podpise prevzatie zapoctoveho listu ze PP je ukonceny uplynutim doby na ktoru bol dohodnuty, tak to neplati?
Ak podpísaný dodatok zamestnanec hodí do koša, tak platí. V opačnom prípade môžete skončiť pracovný pomer dohodou v zmysle § 60 ZP.
Zuzana B.
16.01.13,14:14
Len doba neurcita by mala byt ucinna az den po ukonceni PP. toto mi nejde do hlavy ze sme sa dohodli ze doba neurcita plati az od 18.01. ale PP by som ukoncila 17.01. a to uplynutim doby urcitej podla par. 71
MarcoM
16.01.13,14:23
Zuzana to je jedno podpísali ste zmluvu a ste ňou viazaný. Jediná šanca ako sa z toho dostať je keď so skončením bude súhlasiť aj druhá zmluvná strana. Predpokladám, že to ale nehrozí a teda ju nemôžete len tak ľahko prepustiť.