Zuzi43
15.01.13,20:47
Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať, koho to je chýba keď pri zmluve s UPC...sme mali nastavené elektronické fakturý a sms faktúry. Keď teraz od nás vymahajú peniaze t.j. ako zmluvné pokuty za to že sme neplatili faktúry ktoré sme vlastne ani neobdržali a taktiež ano upomienky. Pričom sme zadali správnu adresu a spravne t.č. jedine raz sme obdržali jednú upomienku a žiadnú inú nie. Chcela by som sa len spýtať s koho strany je to chyba či z našej alebo s UPc?....a ako by sme mali dalej postupovať vo tejto veci? dakujem vopred za odpoveď
misoft
15.01.13,20:06
Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať, koho to je chýba keď pri zmluve s UPC...sme mali nastavené elektronické fakturý a sms faktúry. Keď teraz od nás vymahajú peniaze t.j. ako zmluvné pokuty za to že sme neplatili faktúry ktoré sme vlastne ani neobdržali a taktiež ano upomienky. Pričom sme zadali správnu adresu a spravne t.č. jedine raz sme obdržali jednú upomienku a žiadnú inú nie. Chcela by som sa len spýtať s koho strany je to chyba či z našej alebo s UPc?....a ako by sme mali dalej postupovať vo tejto veci? dakujem vopred za odpoveď
Zistiť, či bola správne zadaná adresa pre elektronické faktúry (e-mail). Toto by malo byť v zmluve, prípadne sa to dá zistiť na www.upc.sk (http://www.upc.sk) v sekcii Zákaznícka zóna - Moje UPC kde sa prihlásite VS faktúry a PINom od UPC - (malo by to byť v prvotnej zmluve) - tam sú vaše kontaktné údaje. V prípade SMS sa taktiež tam zistí aj tel.číslo pre zasielanie SMS.
Toto ale je v zmluve. Pokiaľ to však oni nezasielali na kontaktné adresy, je to ich problémom, ale musíte dokázať (alebo oni musia doložiť), kde sa to zasielalo.

No zarazilo ma jedno: ako dlho neboli faktúry doručované - nebolo podozrivé, že nechodia? Už pri prvej chýbajúcej ste mali nabehnúť na zákaznícke centrum a riešiť to. Je potom celkom možné, že faktúry aj došli, ale do SPAMového koša e-mailu a odtiaľ sa po určitom čase mažú. Kontrolovali ste všetko v e-mailovej schránke? Nie? Časť viny padá aj na vás!
123982
Zuzi43
15.01.13,20:30
Ano, uznavam bola to aj nasa chyba v tom ze sme to nechali len tak... ale v e-maili nemame ziadnu spravu a ani v spam tiez na zmluve mame dobre kontaktne udaje a tiez aj telefone cisla. A co by sa sme teda mali robit v takejto situacii?
misoft
16.01.13,14:46
Osobne sa kontaktovať s UPC a riešiť to. My to nevyriešime!
buchač
16.01.13,16:30
Dobrý večer,
chcela by som sa opýtať, koho to je chýba keď pri zmluve s UPC...sme mali nastavené elektronické fakturý a sms faktúry. Keď teraz od nás vymahajú peniaze t.j. ako zmluvné pokuty za to že sme neplatili faktúry ktoré sme vlastne ani neobdržali a taktiež ano upomienky. Pričom sme zadali správnu adresu a spravne t.č. jedine raz sme obdržali jednú upomienku a žiadnú inú nie. Chcela by som sa len spýtať s koho strany je to chyba či z našej alebo s UPc?....a ako by sme mali dalej postupovať vo tejto veci? dakujem vopred za odpoveď
Nuž asi si zle pochopila ....

Elektronická faktúra je ten trvalý príkaz cez internet banking ....
SMS faktúra je LEN výzva na zaplatenie určitej čiastky , ktorú je potrebné zaplatiť následne ...

Jednoznačne je to chyba zákazníka ....


Vravím tak preto , že včera som bol v UPC kvôli novej zmluve ...
Nevravím už ani len o tom , že osobný kontakt v tých poniektorých organizáciách je doslova nutný ...
Žiadne telefonáty a či mailovanie , lebo len zákazník na to doplatí ....a niekedy až festovno ...
Katy a R
16.01.13,16:39
.. a veru ani nezaplatíme ... :)
misoft
16.01.13,21:07
..tak s tým zase súhlasim JA! :D