Lenka2111
16.01.13,15:42
Ahojte.
Nájde sa tu dobrá osôbka,čo mi poradí?Potrebovala by som sa vedieťť,či musím podávať daňové priznanie ak som bola celý rok na rodičovskej dovolenke ( príjem 195€ mesačne ) a zároveň som poberala aj čiastočný invalidný dôchodok vo výške 150€ mesačne?

A ešte mám jednu otázku aký doklad potrebuje manžel do práce,k žiadosti o uplatnenie si nezdaniteľnej čiastky na manželku?Má vôbec na toto uplatnenie nárok?
Ďakujem pekne za rady :-)
mondes
16.01.13,14:48
Nemáš povinnosť podávať DP.

K uplatneniu NCZD na manželku, potrebuje manžel potvrdenie o Vašom príjme, t.j. u Vás zo sociálnej poisťovne.
Lenka2111
16.01.13,15:05
Ďakujem pekne :-) Takže iba zo socialnej poisťovne akú sumu mi vyplatili?A zo sociálneho úradu o poberani rodičovského netreba?Tento príspevok sa asi neráta však?A aj čestné prehlásenie,že som nemala iný príjem?
Katy a R
16.01.13,15:16
Ďakujem pekne :-) Takže iba zo socialnej poisťovne akú sumu mi vyplatili?A zo sociálneho úradu o poberani rodičovského netreba?Tento príspevok sa asi neráta však?A aj čestné prehlásenie,že som nemala iný príjem?
maželovi treba uviesť do žiadasti o RZD (resp do DP) výšku príjmu manželky - to je suma tvojich skutočne vyplatených dôchodkov v roku 2012. Žiadne potvrdenie a už vôbec nie čestné prehlásenie sa neprikladá. On svojím podpisom zaručuje, že informácie sú pravdivé!!. RP sa nepočíta do príjmu manželku.
Samozrejme, ak si mala nejaký iný príjem - ten treba pripočítať