Senzazio
16.01.13,15:47
Dobry den, zakupil som si cez internet jednu hru. Hral som ju asi tyzden a bez dovodu mi zabanovali moje konto a tym mi znemoznili vyuzivat produkt, ktory som si kupil. Ich podpora mi neodpoveda, nereaguju na maily a vela dalsich ludi pise na internete ze boli za nic zakazani.
Preto sa chcem opytat ci existuje nejaky sposob ako by som svoje peniaze dostal spat. Dakujem za odpoved.
freddy87
16.01.13,14:57
Najlepšie bude, keď vyložíš karty, o akú hru ide? aký spôsobom si to cez kartu platil? Cez akú platobnú bránu?
Senzazio
16.01.13,15:04
Ide o hru The War Z (https://account.playwarz.com/buy/buy.html), platil som to cez visa kartu.
misomiso
16.01.13,15:16
Samozrejme, ze taketo platby podliehaju ochrane. Treba kontaktovat banku, pripadne Visa centrum s reklamaciou. Predajcovi baz pardonu platbu stiahnu tebe pripisu spat. Zakaznici vzdy maju podstatne vyssiu uroven ochrany ako predavajuci pri platbe kartou.
Dantess
16.01.13,15:45
Ajaj už keď som to čítal tak som si myslel že to bude War Z. Bohužiaľ to celé domrvili, ale odporúčam ti Day Z, ktorý má 100000x lepšiu atmosféru.
mercdok
16.01.13,15:54
Odporucam si pozriet aj web prislusnej banky (mozno tam najdes reklamacny formular) ... a nezabudni napisat ako si dopadol s reklamaciou, nabuduce plat radsej cez PayPal.
Senzazio
16.01.13,15:56
A vedeli by ste ma presmerovat na nejaku stranku kde by bolo mozne vyplnit formular???(Hladal som na google ale ked som zadal slovenske frazy nic mi nenaslo) alebo mam zavolat do svojej banky?
A este sa chcem opytat aka je lehota na vratenie penazi? (myslim dobu po kolko dnoch si este mozem pytat peniaze naspat)
Velmi pekne dakujem za odpovede.
misomiso
16.01.13,15:58
Cim skor tym lepsie. Musis zacat u svojej banky.
buchač
16.01.13,16:18
Ide o hru The War Z (https://account.playwarz.com/buy/buy.html), platil som to cez visa kartu.
Nedá mi neopýtať sa .....

Platba je jedna vec ...
Tá druhá je ... nie je to nejak časovo limitované ???
Senzazio
16.01.13,16:25
Nie, The War Z sa plati len jednorazovo. Pristup na servery a hra su nadalej bez obmedzeni. Avsak oni mi zablokovali ucet bez udania dovodu a bez akejkolvek odpovede na moj mail, ktory som im odoslal.
kom0dus
16.01.13,17:26
banka ti peniaze nevrati. to je samozrejme. kto tvrdi opak, tak este asi nekupoval digital goods.

ak ti dali ban, treba to riesit s ich supportom prip. money back request
stava
16.01.13,18:36
Banku mozes poziadat o sprostredkovanie vratenia platby, za co si samozrejme bude uctovat poplatok. V ziadnom pripade nemozu prijemcovi platby siahnut na ucet a vratit peniaze na ucet tebe, ak chybu neurobila banka. A to, ze oslovia prijemcu platby, to tiez nezarucuje, ze ti peniaze vratia. Oni ho len oslovia, na co maju 30 dnovu zakonnu lehotu a potom Ti moze poskytnut identifikacne udaje prijemcu platby, na zaklade coho mozes tuto vec riesit sudne. To je z banky vsetko, co mozu pre teba urobit. O sprostredkovanie poziadas svoju banku, kde s tebou spisu formular na pobocke, pripadne telefonicky cez nejaku tele komunikaciu, kde si Ta ako svojho klienta samozrejme musia overit.
Ja by som podala reklamaciu priamo u predajcu sluzby s tym, ze sa odvolavas na zakon o spotrebitelovi a chces svoje peniaze spat, nakolko Ti sluzba nebola dodana v plnej miere tak, aby si ju mohol riadne vyuzivat. Dole by som napisala, ze v pripade, ze tvojej ziadosti nevyhoveju, si nuteny obratit sa so svojou ziadostou o vratenie penazi za nedodanu sluzbu na vyssie urady, napr. statnu obchodnu inspekciu....
Verim, ze ti vyhoveju a prasule vratia :-)
kom0dus
16.01.13,19:13
Ja by som podala reklamaciu priamo u predajcu sluzby s tym, ze sa odvolavas na zakon o spotrebitelovi a chces svoje peniaze spat, nakolko Ti sluzba nebola dodana v plnej miere tak, aby si ju mohol riadne vyuzivat. Dole by som napisala, ze v pripade, ze tvojej ziadosti nevyhoveju, si nuteny obratit sa so svojou ziadostou o vratenie penazi za nedodanu sluzbu na vyssie urady, napr. statnu obchodnu inspekciu....
Verim, ze ti vyhoveju a prasule vratia :-)

:eek:
vy už ste niekedy nakupovali cez steam? steampowered.com ,alebo origin, alebo gog alebo iny portal?

to ked si niekto kupi hru do PC, a daju mu ban, tak nema narok na vratenie penazi. Preco by mal mat?

ak si kupite hru do PC, alebo akykolvek software, a ten software na vasom PC nejde, tak tiez nemate narok na vratenie penazi, lebo ste si mali dopredu zistit, ci je vase pc dostatocne pre chod hry/software

ak si kupite hru/software, a ta ma plno chyb v sebe, tak ani v tomto pripade nemate automaticky pravo na vratenie penazi, kedze tvorca moze vydavat opravne patche /updaty. Kolkokrat sa Vam aktualizoval windows odkedy ste si ho kupili?

digital goods je ine ako rozky z lidla
chlapec kludne mohol v hre podvadzat / cheaty/ a dostal ban. hotovo.
misomiso
16.01.13,19:26
banka ti peniaze nevrati. to je samozrejme. kto tvrdi opak, tak este asi nekupoval digital goods.

ak ti dali ban, treba to riesit s ich supportom prip. money back request


Banku mozes poziadat o sprostredkovanie vratenia platby, za co si samozrejme bude uctovat poplatok. V ziadnom pripade nemozu prijemcovi platby siahnut na ucet a vratit peniaze na ucet tebe, ak chybu neurobila banka. A to, ze oslovia prijemcu platby, to tiez nezarucuje, ze ti peniaze vratia. Oni ho len oslovia, na co maju 30 dnovu zakonnu lehotu a potom Ti moze poskytnut identifikacne udaje prijemcu platby, na zaklade coho mozes tuto vec riesit sudne. To je z banky vsetko, co mozu pre teba urobit. O sprostredkovanie poziadas svoju banku, kde s tebou spisu formular na pobocke, pripadne telefonicky cez nejaku tele komunikaciu, kde si Ta ako svojho klienta samozrejme musia overit.
Ja by som podala reklamaciu priamo u predajcu sluzby s tym, ze sa odvolavas na zakon o spotrebitelovi a chces svoje peniaze spat, nakolko Ti sluzba nebola dodana v plnej miere tak, aby si ju mohol riadne vyuzivat. Dole by som napisala, ze v pripade, ze tvojej ziadosti nevyhoveju, si nuteny obratit sa so svojou ziadostou o vratenie penazi za nedodanu sluzbu na vyssie urady, napr. statnu obchodnu inspekciu....
Verim, ze ti vyhoveju a prasule vratia :-)

Vidim, ze sa riadne vyznate...

Obchodna inspekcia v medzinarodnych vztahoch, to uz tu perlite ako nas prezident.

Vratenie platby? To si trocha mylite s mylnou platbou, cardpay funguje uplne inak.

Samozrejme, ze banka je povinna vecou sa zaoberat, vyziada si dokazy od jednej aj druhej strany, a ak zisti, ze sa klient naozaj nedomohol normalneho reklamacneho konania a plnenie predajcu nebolo bezchybne, tak peniaze idu naspat. Za tym ucelom nam napriklad banka blokuje uplne vsetky platby, ktore dostavame cez cardpay po dobu 10 dni. Uplne bezne ss rata s tym, ze niektora z platieb naberie opacny kurz jedna radost, len by to tak ficalo, ak by bol dovod.

Dokonca jestvuje pomerne jednoduchy sposob, ako nakupit, vec spotrebovat (alebo si ponechat) a platbu kartou si nechat vratit. Ti, co maju e-shopy s medzinarodnou posobnostou urcite vedia, o com hovorim. Nebudem tu zverejnovat navod, ako tuto ochranu drzitala karty (ktora je extremna a ide vzdy na ukor prav predajcu) zneuzit, kolegovia - majitelia eshopov by sa mi asi nepodakovali... Ale najdu sa spekulanti, ktori to vedia spravit.

Prave preto niektori predajcovia vyuzivaju dost drahe sluzby neiktorych US kartovych spolocnosti, ktore maju specialnu lustraciu nakupov a drzitelov kariet a podozrive nakupy vedia preverit ak sa im nepodari klienta hodnoverne preverit nakup stopnu. Ale aj cez nich, ak raz nieco nedodam, alebo nekomunikujem so zakaznikom, tak mam ako obchodnik smolu.
freddy87
16.01.13,20:17
Jedna vec je čo a ako má byť a čo hovoria zákony, druhá vec je to ako to reálne chodí, keď sa človek neutiahne ale ide veci slušne a rázne riešiť. Takže určite bez ohľadu na to, či máš nárok na riešenie alebo nie, to rieš :) A aj všetko iné vždy, pretože výnimky tvoria práve tí, čo idú za tým, čo chcú...
Senzazio
16.01.13,20:46
Ja som nepodvadzal pri hrani hry. Mnoho ludi pise, ze ich tiez zabanovali pre nic za nic. Jednoducho som sa snazil po dvoch dnoch nehrania tej hry sa do hry prihlasit a zjavila sa hlaska ze ucet permanentne blokovany. Bez ziadneho dovodu, ziadna odpoved na email, ktory som im poslal. Proste je len permanetne blokovany a ziadne info som k tomu nedostal.
Predstavte si ze pridete domov a zistize ze mate prazdny byt lebo nabytok aj vsetky veci boli zexekuovane bez udania dovodu. Preto toto povazujem za nekalu praktiku.Ak ma za nieco zablokovali, chcem vediet a aj mam pravo za co, no ziadne info som nedostal.:mad:
kom0dus
16.01.13,20:55
Ja som nepodvadzal pri hrani hry. Mnoho ludi pise, ze ich tiez zabanovali pre nic za nic. Jednoducho som sa snazil po dvoch dnoch nehrania tej hry sa do hry prihlasit a zjavila sa hlaska ze ucet permanentne blokovany. Bez ziadneho dovodu, ziadna odpoved na email, ktory som im poslal. Proste je len permanetne blokovany a ziadne info som k tomu nedostal.
Predstavte si ze pridete domov a zistize ze mate prazdny byt lebo nabytok aj vsetky veci boli zexekuovane bez udania dovodu. Preto toto povazujem za nekalu praktiku.Ak ma za nieco zablokovali, chcem vediet a aj mam pravo za co, no ziadne info som nedostal.:mad:

pozeral som.. skus pouzit google v kombinacii nazov hry + ban a postupuj podla vysledkov.
viacej ludi ma podobny problem. vid https://warz.zendesk.com/forums/21423088-tips-tricks

ps
the war z TOS

"ONCE YOU AGREE TO THIS TERMS OF SERVICE AND THE END USER LICENSE AGREEMENT FOR THE GAME (THE ?EULA?) AND SERVICE FOR THE GAME COMMENCES, YOU WILL NO LONGER BE ELIGIBLE FOR A REFUND FOR ANY AMOUNTS OR OTHER CONSIDERATION PAID BY YOU FOR THE USE (OR FUTURE USE) OF THE GAME CLIENT OR THE SERVICE."

takze nabuduce treba citat podmienky. tieto podmienka ma v sebe kazda jedna hra.
misomiso
16.01.13,21:30
pozeral som.. skus pouzit google v kombinacii nazov hry + ban a postupuj podla vysledkov.
viacej ludi ma podobny problem. vid https://warz.zendesk.com/forums/21423088-tips-tricks

ps
the war z TOS

"ONCE YOU AGREE TO THIS TERMS OF SERVICE AND THE END USER LICENSE AGREEMENT FOR THE GAME (THE ?EULA?) AND SERVICE FOR THE GAME COMMENCES, YOU WILL NO LONGER BE ELIGIBLE FOR A REFUND FOR ANY AMOUNTS OR OTHER CONSIDERATION PAID BY YOU FOR THE USE (OR FUTURE USE) OF THE GAME CLIENT OR THE SERVICE."

takze nabuduce treba citat podmienky. tieto podmienka ma v sebe kazda jedna hra.

No tieto podmienky este nic nehovoria o tom, ci ten text splna danu legislativu alebo nie. Ked si odlozis v restauracii kabat na vesiak, podnik zanho zodpoveda, darmo je tem 5 x tucnym pismom napisane "Za kabaty nerucime" Ked ta zamestnam a ty mi podposes, ze budes pracovat bez naroku na dovolenku, tak to bude mat presne rovnaky pravny ucinok. Ale to asi vies...