Frobisher
16.01.13,16:13
Môže vedúci prevádzky udeliť absenciu, ak zamestnanec požiada 12 dni dopredu o 1 voľný deň, alebo dovolenku z rodinných dôvodov, nakoľko má ešte 14 dní nevyčerpanej dovolenky? A môže o tom rozhodnúť sám nakoľko má nad sebou ešte riaditeľa? V akom prípade sa môže udeliť absencia zamestnancovi?

Ďakujem
Tweety
16.01.13,18:42
Udeliť absenciu:confused: Nie je to rád zlatej vařečky, aby sa udeľovala. Absenciu môže dostať vtedy ak poruší PD tým, že bezdôvodne nenastúpi do práce. A to, či môže vedúci rozhodovať sám alebo nie, je internou záležitosťou zamestnávateľa. Mali by ste mať ošetrené v IS.
terezamaria
16.01.13,19:20
Môže vedúci prevádzky udeliť absenciu, ak zamestnanec požiada 12 dni dopredu o 1 voľný deň, alebo dovolenku z rodinných dôvodov, nakoľko má ešte 14 dní nevyčerpanej dovolenky? A môže o tom rozhodnúť sám nakoľko má nad sebou ešte riaditeľa? V akom prípade sa môže udeliť absencia zamestnancovi?

Ďakujem
Pokiaľ nemáš riadne vypísaný dovolenkový lístok a dopredu podpísaný od vedúceho a nenastúpiš do práce, môže to byť považované za absenciu. Obvykle o tom rozhoduje priamy nadriadený.
Frobisher
16.01.13,21:37
Vedúca mi odmietla podpísať dovolenkový lístok z dôvodu potreby byť na prevádzke(predvianočné nákupy jedná sa o predaj v obchode). Je možné v takomto prípade odmietnuť, pokiaľ som mala ešte 14 dní nárok na vyčerpanie dovolenky? Navyše som si dobrovoľne nadrobila iným dňom v danom mesiaci dopredu.

Ďakujem.
P.S Tweety: udeliť, neudeliť každý to snáď pochopil :)
veronikasad
16.01.13,22:41
Vedúca mi odmietla podpísať dovolenkový lístok z dôvodu potreby byť na prevádzke(predvianočné nákupy jedná sa o predaj v obchode). Je možné v takomto prípade odmietnuť, pokiaľ som mala ešte 14 dní nárok na vyčerpanie dovolenky? Navyše som si dobrovoľne nadrobila iným dňom v danom mesiaci dopredu.

Ďakujem.
P.S Tweety: udeliť, neudeliť každý to snáď pochopil :)
Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel. Pokial si dovolenku nechcel čerpať v rámci schváleného plánu dovoleniek - bohužial, zamestnávatel má právo udeliť ti absenciu z dôvodov ktoré si uviedol. S nadpracovaním neprítomnosti musí vopred súhlasiť zamestnávatel. Mal si nadpracovaný deň vyplatený ako nadčas ?
Tweety
17.01.13,06:19
P.S Tweety: udeliť, neudeliť každý to snáď pochopil :)
Nejeduj sa, myslela som to ako odľahčenie témy.
terezamaria
17.01.13,07:43
Vedúca mi odmietla podpísať dovolenkový lístok z dôvodu potreby byť na prevádzke(predvianočné nákupy jedná sa o predaj v obchode). Je možné v takomto prípade odmietnuť, pokiaľ som mala ešte 14 dní nárok na vyčerpanie dovolenky? Navyše som si dobrovoľne nadrobila iným dňom v danom mesiaci dopredu.

Ďakujem.
P.S Tweety: udeliť, neudeliť každý to snáď pochopil :)
Je možné odmietnuť, niekedy dá dovolenka nepasuje vedúcemu, inokedy je v záujme prevádzky zostať pracovať, tak ako v tomto Tvojom konkrétnom prípade. Na tieto nadrábačky dopredu je tiež dobré používať interný doklad / malý lístoček /, kde je napísané, že bolo odpracovaných navyše 8 hodín dňa..... za .....trebárs 14.decembra a podpis vedúceho. Samozrejme tieto hodiny nepôjdu do nadčasov, ale nahradia tú podpísanú dovolenku. No ale to Tvoj prípad nie je, lebo tú dovolenku Ti nepodpísala.
Frobisher
17.01.13,18:07
Ďakujem za odpoveď P.S veronikasad: nadčas mi vyplatený nebol keďže nebol použitý interný doklad.