vranska
01.03.06,09:04
Viem, ze toho ohladne SL tu uz bolo viac nez dost, ale stale mi nie je jasne - kupa SL na konci roka.
Kupim listky 12000 = 60 Sk * 200 listkov, k tomu mam sprac.poplatok.300. z toho vyplyva, ze 12000 dam ako nedanovy vydavok, do vykazu dam 12000 ako ceniny, sprac.poplatok zauctujem ako VOZD-rezia v r.2005? Alebo len 55% dam ako nedanovy vydavok a 45% tiez nedanovy a 1 Sk zo SF tiez nedanovy, alebo mi to staci dat jednou sumou?
Potom 12000 dam ako VOZD v roku 2006 ako zavierkova operacia?
Prosim, poradte mi niekto, ako to uctujete. Dakujem pekn:o e.
alušik
01.03.06,13:24
Viem, ze toho ohladne SL tu uz bolo viac nez dost, ale stale mi nie je jasne - kupa SL na konci roka.
Kupim listky 12000 = 60 Sk * 200 listkov, k tomu mam sprac.poplatok.300. z toho vyplyva, ze 12000 dam ako nedanovy vydavok, do vykazu dam 12000 ako ceniny, sprac.poplatok zauctujem ako VOZD-rezia v r.2005? Alebo len 55% dam ako nedanovy vydavok a 45% tiez nedanovy a 1 Sk zo SF tiez nedanovy, alebo mi to staci dat jednou sumou?
Potom 12000 dam ako VOZD v roku 2006 ako zavierkova operacia?
Prosim, poradte mi niekto, ako to uctujete. Dakujem pekn:o e.

Tak, ako píšeš - zaúčtuješ do VOZD len spracovateľský poplatok a lístky vykážeš ako ceniny. Do VOZD by si mala vlastne zaúčtovať až to, čo skutočne za mesiac december prepočítaš ako stravné lístky, ktoré by mali zamestnanci spotrebovať za ten daný mesiac. Neviem, či ma pochopíš. Proste samotný nákup stravných lístkov - hoci to bolo zaplatené nie je daňovým výdavkom. Daňovým výdavkom je až stravné - to na základe nejakého dokladu, ktorý si spracovávaš ako podklad na zaúčtovanie stravy, rozúčtuješ potom na 55% a 45% a príspevok zo SF. Stav straveniek ako cenín na konci roka by Ti mal zostať len v takej výške, ako máš nespotrebované ceniny. Neviem, aký máte zvyk pri vydávaní stravných lístkov - či ich dávate dopredu alebo pozadu.;)
vranska
01.03.06,17:58
Chapem, chapem, dakujem Ti velmi pekne za odpoved.
Listky davame dopredu a odpocitame spatne dovolenku... Fakt ocenujem tuto poradu, lebo, ked clovek uctuje v PU a JU len zaklady - ako neplatitel, tak je super, ze clovek moze citat Vase prispevky.

Este raz vdaka.:)