klk
17.01.13,08:39
V roku 2012 som predala auto, ktoré som mala vo vlastníctve 2 roky. Je tento príjem oslobodený od daní?
Za radu ďakujem.
Tweety
17.01.13,07:40
ÁNo je. Samozrejme, ak si ho nemala predtým v podnikaní.
klk
17.01.13,07:51
Ďakujem za odpoveď. V súvislosti s tým mám otázku, že ak som iný príjem nemala, môže na mňa manžel uplatniť nárok na nezdaniteľnú časť základu dane?
Tweety
17.01.13,07:54
Ďakujem za odpoveď. V súvislosti s tým mám otázku, že ak som iný príjem nemala, môže na mňa manžel uplatniť nárok na nezdaniteľnú časť základu dane?
Teoreticky áno, ale závisí to aj od jeho príjmov. Čiže nespadá do tzv. milionárskej dane.
klk
17.01.13,08:01
To určite nie, je zamestnaný v školstve. Takže asi si môže uplaniť nárok na na nezdaniteľnú časť základu dane na mňa aj prakticky ?
Ďakujem za odpovede.
Tweety
17.01.13,08:03
To určite nie, je zamestnaný v školstve. Takže asi si môže uplaniť nárok na na nezdaniteľnú časť základu dane na mňa aj prakticky ?
Ďakujem za odpovede.
Ak nemáš žiadne príjmy, tak áno, môže celú NČ.
klk
17.01.13,08:05
Ďiky. :)
Mária.K.
17.01.13,08:32
Ďakujem za odpoveď. V súvislosti s tým mám otázku, že ak som iný príjem nemala, môže na mňa manžel uplatniť nárok na nezdaniteľnú časť základu dane?

Aj oslobodený príjem z predaja auta sa do vlastného príjmu manželky za účelom uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane započituje. Výška uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane na manželku závisí od sumy, za ktorú bolo auto predané.,
klk
17.01.13,13:00
Ďakujem za radu. Čítala som niečo také, že od 2011 daň je rozdelená na aktívnu a pasivnu a príjem z predaja auta ja pasívna daň a preto keď je taký príjem, tak platí to, čo ste mi napísali vy. Keď mi predtým napísali, že môže na mňa uplatniť nárok na nezdaniteľnú časť základu dane, tak som si myslela, že som to zle pochopila. Ďakujem za upozornenie. Ale ešte mi napadla jedna otázka, ja za auto som este peniaze nedostala, vlastne v skutočnosti príjem som nemala a preto si myslím, že by mohol na mňa uplatniť .... . Mám pravdu?
Ďakujem :)
Tweety
17.01.13,13:03
Ďakujem za radu. Čítala som niečo také, že od 2011 daň je rozdelená na aktívnu a pasivnu a príjem z predaja auta ja pasívna daň a preto keď je taký príjem, tak platí to, čo ste mi napísali vy. Keď mi predtým napísali, že môže na mňa uplatniť nárok na nezdaniteľnú časť základu dane, tak som si myslela, že som to zle pochopila. Ďakujem za upozornenie. Ale ešte mi napadla jedna otázka, ja za auto som este peniaze nedostala, vlastne v skutočnosti príjem som nemala a preto si myslím, že by mohol na mňa uplatniť .... . Mám pravdu?
Ďakujem :) Ak si z neho nemala nijaký príjem, tak nemáš čo rátať.
klk
17.01.13,13:08
Ok, už som múdrejšia, diky. :)