Soňula
01.03.06,08:34
Daňovník si uplatňuje paušálne výdavky % z prijmu. Poistné platí mesačne formou poštovej poukážky. Za jeden mesiac v roku 2005 poistné zaplatil, ale ústrižok poštovej poukážky stratil. Má nárok na uznanie tohto výdavku? Dá sa strata zdôvodnit?
Dada
01.03.06,07:36
Je nárok len na preukázateľné výdavky a tento nemáš ako preukázať. Ja by som si pýtala potvrdenie z poisťovne, že za to konkrétne obdobie je poistné zaplatené.
Zita5
03.03.06,20:04
Je nárok len na preukázateľné výdavky a tento nemáš ako preukázať. Ja by som si pýtala potvrdenie z poisťovne, že za to konkrétne obdobie je poistné zaplatené.

Čítala som tu niekde na porade , že SP nie je moc nadšená v takýchto prípadoch , potvrdenie o zaplatení nevydáva .
ZuzanaP
08.03.06,08:38
Priateľ stratil doklad o zaplatení fa - Orange. V Orangei mu vystavia prehľad úhrad za celý rok 2005. Môžem takýto doklad použiť ako preukázanie nákladu?
dara
08.03.06,09:02
Podľa mňa áno, ale myslím, že by vedeli zaslať aj opis faktúr, aspoň tie by si mala mať.
ZuzanaP
08.03.06,09:40
Dara mi faktúru máme, ale doklad o zaplatení nie. Ďakujem za poradenie.
Najka
08.02.07,06:15
Ja mám doklad o zaplatení faktúry od Orange ale chýba mi faktúra. Môžem si uplatniť tento výdavok v JÚ aj bez faktúry? Na doklade je IČO a všetko čo tam má byť.
tinaM
08.02.07,06:18
Ja mám doklad o zaplatení faktúry od Orange ale chýba mi faktúra. Môžem si uplatniť tento výdavok v JÚ aj bez faktúry? Na doklade je IČO a všetko čo tam má byť.
Máš len doklad o úhrade.Faktúra musí byť, aby si dokázala za čo bolo hradené.
Zita5
08.02.07,06:19
Ja mám doklad o zaplatení faktúry od Orange ale chýba mi faktúra. Môžem si uplatniť tento výdavok v JÚ aj bez faktúry? Na doklade je IČO a všetko čo tam má byť.


Doporučujem požiadat Orange o opis fa a priložiť k dokladu o zaplatení .
zuzana29
08.02.07,06:22
ak ti nedá potvrdenie poisťovňa skús poštu. držím palce
Najka
08.02.07,06:25
Máš len doklad o úhrade.Faktúra musí byť, aby si dokázala za čo bolo hradené.

Veď na tom doklade je to jasné, že za mobil. A keď si každý mesiac uplatňuje paušál, prečo by to nemohlo byť uznané aj bez faktúry?
Zita5
08.02.07,06:31
Veď na tom doklade je to jasné, že za mobil. A keď si každý mesiac uplatňuje paušál, prečo by to nemohlo byť uznané aj bez faktúry?

Najka , ja sa čudujem , že si kladieš takú otázku .
tinaM
08.02.07,06:33
Veď na tom doklade je to jasné, že za mobil. A keď si každý mesiac uplatňuje paušál, prečo by to nemohlo byť uznané aj bez faktúry?
Nie je to v súlade ani s § 10 Zákona o účtovníctve tiež podľa zákona o dani z príjmov musíš preukázať tieto výdavky.