kerataanna
17.01.13,13:24
Dobrý deň,
súrne by som potrebovala Vašu pomoc na určenie miesta dodania poľnohospodárskych prác v EU. V metodických pokynochk uplatneniu dane z pridanej hodnoty pri službách vzťahujúcich sa na nehnuteľnosť, ktoré vydalo finančné riaditeľstvo SR v januári 2013 som našla: Poľnohospodárske práce, ako sú napr. sejba, orba, kosba, žatevné práce, zber úrody a pod.sú službami vzťahujúcimi sa na nehnuteľnosť. Rovnako lesnícke práce, ako je napríklad výsadba lesných škôlok, výsadba stromov, výrub stromov a pod. môžu byť vykonávané len v súvislostis dotknutým pozemkom (nehnuteľnosťou), na ktorom sa vykonávajú a ktorý predstavujezákladný prvok pre vykonávanie uvedených prác. Pri určení miesta dodania uvedených služieb sauplatňuje § 16 ods. 1 zákona o DPH. Miestom poskytovania služieb vzťahujúcich sa nanehnuteľný majetok je miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza.

Platilo to už i v roku 2012?
Ako mám postupovať pri vystavení faktúry /s DPH alebo bez DPH/ pre podnikateľa z Maďarska, ktorý nemá pridelené IČ, ak pôda je v Maďarsku a ja som platca a mám pridelené IČ v SR?
Kto a v ktorom štáte odvedie daň?
Za každú odpoveď vopred ďakujem.
kerataanna
17.01.13,14:28
prosím pomôžte ...
kerataanna
18.01.13,07:50
Som sklamaná. Nik mi neodpovie?