silentlev
17.01.13,14:10
Som podnikateľka, ktorá pravidelne zamestnáva dohodárov každý rok sezónne, dohodárov ktorí sú dôchodcovia, študenti, z úradov práce a pod., proste bez rozdielu a na rôzne práce, dohodári vždy boli spokojní, že mali možnosť si privyrobiť. Podľa vykonávanej práce mali odmenu v určených tarifných triedach, aj najnižšia trieda bola viac ako minimálna mzda, aj doteraz dostávali stravu a platili sa im príplatky. Od 1.1. 2013 sa zaviedli odvody z dohôd,problém vzniká tam, že dôchodca bude mať najnižšie odvody, potom vyššie odvody budú mať študenti a najvyššie dohodári napr. z úradu práce a ostatní. Aby sa zabezpečila pre všetky odvodové kategórie rovnaká čistá mzda, bolo by výhodné hodinové tarifné mzdy upraviť tak, že najnižšiu by mali dôchodcovia, vyššiu hodinovku by mali študenti a najvyššiu hodinovku ostatní, (hodinovky upravené podľa výšky odvodov), ale obávam sa či nebudeme obvinení z diskriminácie, keďže stanovíme hodinovky podľa odvodových skupín, teda hodinovka pre dôchodcu, študenta a pod. Veľmi by som ocenila vašu radu a pomoc, ďakujem za odpoveď.
anna81
12.02.13,10:08
ja sa chcem spýtať, môže byť hodinová odmena na dohodu 1,-€?
Tweety
12.02.13,10:10
ja sa chcem spýtať, môže byť hodinová odmena na dohodu 1,-€?
Nie, nemôže.
kn-alka
12.02.13,10:31
ja sa chcem spýtať, môže byť hodinová odmena na dohodu 1,-€?

Nie, od 01.01.2013 sa aj na dohodárov vzťahuje paragraf o minimálnej mzde. Musíš dodržať min.hod. mzdu 1,941 €