ocher
17.01.13,15:18
Som vychovávateľkou na základnej škole a vyštudovala som na vysokej škole odbor špeciálna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých, chcem sa spýtať či mám kvalifikáciu na vychovávateľstvo v školskom klube alebo nie? ďakujem
555555
17.01.13,19:49
Kvalifikáciu máš,podľa zákona spĺňaš predpoklady-vysokoškolské vzdelanie ll.stupňa.Mám kolegyňu učiteľku slovenčiny a je prijatá ako kvalifikovaná./aj keď z hladiska odbornosti pre výchovu v škd je to o ničom-toľko môj názor/ale zákon nepustí.
ocher
17.01.13,19:54
Dakujem za odpoved
555555
17.01.13,19:57
437/2009 Kvalifikačné predpoklady
A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
1. v študijnom programe zameranom na prípravu vychovávateľov v študijnom odbore pedagogika
2. v študijnom programe v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov, učiteľstvo profesijných predmetov,
učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov alebo ich kombinácie
3. v študijnom odbore vychovávateľstvo alebo pedagogika – vychovávateľstvo
4. uvedené v častiach III, V, VII a VIII
5. v študijnom odbore psychológia alebo pedagogika (neučiteľské štúdium) bez doplňujúceho pedagogického štúdia
a špecializačné kvalifikačné štúdium v metodicko-pedagogických centrách; len v zariadeniach v pôsobnostiMinisterstva
práce sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky aj v študijnom odbore sociálna práca bez doplňujúceho
pedagogického štúdia a špecializačné kvalifikačné štúdium v metodicko-pedagogickom centre
6. v študijnom odbore učiteľstvo pre školy pre mládež vyžadujúcu osobitnú starostlivosť (špeciálne školy)
7. v študijnom odbore vychovávateľstvo pre mládež (osoby) vyžadujúcu osobitnú starostlivosť
8. v študijnom odbore pedagogika, špecializácia pedagogika voľného času (mimoškolská pedagogika)
9. v študijnom odbore vychovávateľstvo so špecializáciou pedagogika emocionálne a sociálne narušených
10. v študijnom odbore liečebná alebo špeciálna pedagogika
11. v študijnom odbore vychovávateľstvo všeobecné a špeciálne
12. v študijnom odbore pedagogika emocionálne a sociálne narušených
13. len v školskom klube detí – aj vysokoškolské vzdelanie v študijnom programe v študijnom odbore predškolská
a elementárna pedagogika
14. len v školskom internáte pri stredných školách – aj vysokoškolské vzdelanie neučiteľského smeru a doplnenie pedagogickej
spôsobilosti
15. len pre oblasť spoločenských vied v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného smeru – spoločenskovedné
odbory (neučiteľské) a doplňujúce pedagogické štúdium alebo vysokoškolské vzdelanie – spoločenskovedné
odbory vojenských vysokých škôl a doplňujúce pedagogické štúdium
16. len pre oblasť prírodných vied v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného smeru – prírodovedné
odbory (neučiteľské) a doplňujúce pedagogické štúdium alebo vysokoškolské vzdelanie technického smeru zamerané
na chémiu, fyziku a iné im príbuzné študijné odbory a doplňujúce pedagogické štúdium, alebo vysokoškolské
vzdelanie – študijné odbory poľnohospodársko-lesnícke, veterinárne vedy a náuky a doplňujúce
pedagogické štúdium
17. len pre oblasť techniky v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného smeru (neučiteľské) absolventov
fyzikálno-matematických predmetov prírodovedeckej fakulty a matematicko-fyzikálnej fakulty a doplňujúce
pedagogické štúdium alebo vysokoškolské vzdelanie technického smeru a doplňujúce pedagogické štúdium,
alebo vysokoškolské vzdelanie absolventov vojenských technických škôl a doplňujúce pedagogické štúdium
18. len pre oblasť telesnej výchovy, športu a turistiky v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného
smeru (neučiteľské) – v študijnom odbore vedy o telesnej kultúre bez doplňujúceho pedagogického štúdia alebo vysokoškolské
vzdelanie absolventov vojenských vysokých škôl a doplňujúce pedagogické štúdium
19. len pre oblasť umenia v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného smeru – študijné odbory
publicistika, knihovníctvo, vedecké informácie a vedy o umení a doplňujúce pedagogické štúdium alebo vysokoškolské
vzdelanie umeleckého smeru a doplňujúce pedagogické štúdium, alebo vysokoškolské vzdelanie technického
smeru – v študijnom odbore architektúra a doplňujúce pedagogické štúdium
B. Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa
1. v študijnom programe vychovávateľstvo v študijnom odbore pedagogika
2. v študijnom programe v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov, učiteľstvo profesijných predmetov,
učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov a ich kombinácie
3. len v školskom klube detí aj vysokoškolské vzdelanie v študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna
pedagogika
4. úplné stredné vzdelanie a 3-ročný bakalársky študijný program vychovávateľov detí a mládeže
5. úplné stredné odborné vzdelanie požadovaného študijného odboru a bakalársky študijný program v odbore tvorivá
dramatika
6. úplné stredné vzdelanie a 3-ročný bakalársky študijný program – v študijnom odbore pedagogika voľného času
7. len pre oblasť spoločenských vied v centre voľného času úplné stredné vzdelanie požadovaného študijného odboru
a bakalársky študijný program v odbore tvorivá dramatika
Čiastka 152 Zbierka zákonov č. 437/2009 Strana 3261
www.zbierka.sk Za obsah týchto stránok zodpovedá výhradne IURA EDITION, spol. s r. o.
© IURA EDITION, spol. s r. o.
D. Úplné stredné odborné vzdelanie
1. v odbore vzdelávania učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo alebo vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť,
alebo vychovávateľstvo v kombinácii s iným odborom vzdelávania
2. v študijnom odbore vychovávateľstvo
3. v študijnom odbore pedagogická škola
4. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy a doplnková maturitná skúška v študijnom odbore vychovávateľstvo
5. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo
6. záverečná skúška v študijnom kurze pre vychovávateľov
7. záverečná skúška v študijnom kurze pre vychovávateľky v mimoškolských výchovných zariadeniach
8. záverečná skúška na bývalej vyššej sociálnej a sociálno-právnej škole
9. úplné stredné vzdelanie a špecializačné kvalifikačné štúdium pre vychovávateľov školských zariadení absolvované
v metodicko-pedagogickom centre skončené do 31. augusta 2010
10. úplné stredné vzdelanie a doplňujúce pedagogické štúdium
11. absolvovanie bývalej pedagogickej školy pre učiteľov národných škôl do roku 1961
12. úplné stredné vzdelanie a dvojročné pomaturitné kvalifikačné štúdium na strednej pedagogickej škole
13. len pre oblasť umenia v centre voľného času úplné stredné odborné vzdelanie alebo úplné stredné vzdelanie so zameraním
na kultúrno-výchovnú prácu a doplňujúce pedagogické štúdium
14. len pre oblasť telesnej výchovy, športu a turistiky v centre voľného času úplné stredné vzdelanie v oblasti telesnej
výchovy a doplňujúce pedagogické štúdium
Dakujem za odpoved
VeronkaS
18.01.13,11:35
dobry den...chcela by som aj ja poprosit o radu, kedze tento rok koncim bakalarsky stupen toho isteho odboru, nemam pedagogicku prax a neviem, ci som to spravne pochopila..
- ako vychovavatelka v normalnej skole by som bola zaradena do 8.platovej tarify prvej pracovnej triedy?
- a keby som vychovavatelka v specialnej skole tak by to bola tiez 8. platova tarifa ale druhej pracovnej triedy?
- a co asistent ucitela? s ukoncenim 1.stupna VS by to tiez bola stale 8.platova trieda druhej pracovnej triedy?
- este by ma zaujimala moznost, keby som zamestnancom materskej skoly, ci specialnej alebo normalnej..ci by to bola 7. alebo 8. platova tarifa?

Dakujem velmi pekne!
Sabadka
18.01.13,16:56
dobry den...chcela by som aj ja poprosit o radu, kedze tento rok koncim bakalarsky stupen toho isteho odboru, nemam pedagogicku prax a neviem, ci som to spravne pochopila..
- ako vychovavatelka v normalnej skole by som bola zaradena do 8.platovej tarify prvej pracovnej triedy? ano lebo si začínajúca
- a keby som vychovavatelka v specialnej skole tak by to bola tiez 8. platova tarifa ale druhej pracovnej triedy? , ano, lebosi začínajúca, ale dostala by si podmienku doplniť si špeciálnopedagogickú spôsobilosť
- a co asistent ucitela? s ukoncenim 1.stupna VS by to tiez bola stale 8.platova trieda druhej pracovnej triedy? ano - pretože bez praxe si začínajúca, ale ak by si robila asistenta učiteľa na klasickej základnej škole tak je to pracovná trieda 1
- este by ma zaujimala moznost, keby som zamestnancom materskej skoly, ci specialnej alebo normalnej..ci by to bola 7. alebo 8. platova tarifa? - 8 PT ako začínajúca

Dakujem velmi pekne!


Odpoveď červeným v texte a prikladám ti tabuľku pre zaraďovanie pedagogických zamestnancov na základe dosiahnutého vzdelania
VeronkaS
18.01.13,17:35
Dakujem! Velmi mi to pomohlo!