Harendil
17.01.13,16:54
Zdravím Poraďáci,
mám problém, s prepísovaním súborov v istom priečinku. Chcem prepísať jeden súbor, tak mi to napíše pri ukladaní , že prístup je odmietnutý. Vo vlastnostiach som povolil úplný prístup k súboru, k podpriečinku, i hlavnému priečinku... a nič.
Ďalej som si všimol, že všade je zaškrtnutá možnosť "Iba na čítanie", tak to odškrtávam v priečinkoch, podpriečinkoch, aj súbore ale nikde nič nerobí. V nastaveniach pričinku pod ktorým je celý program, sa chvíľu tvári, že niečo robí (vraj Aplikujú sa atributy) ale nič. Keď si potom zas zapnem vlastnosti, a zas je tam zaškrtnutá možnosť iba na čítanie. A zas keď na ňu kliknem mi napíše, že na vykonanie tejto operácie budete potrebovať povolenie správcu. Kliknutím na možnosť pokračovať dokončite operáciu.... samozrejme bez efektu, stále to isté.
Neviem čo s tým... správca som, nemám na počítači spravené ani iné kontá, ktoré by nimi mohli byť.
Ak by niekto vedel, čo s tým, tak prosím poraďte, pretože mne už s tým dochádza trpezlivosť.
mecky
17.01.13,16:01
mohol by si trosku specifikovat o ake subory (a umiestnenie) sa jedna?
Harendil
17.01.13,16:06
tak súbory typu .wtf , klasické , dajú sa otvárať v textových dokumentoch...
umiestnenie Program Files(x86)/...
bežné súbory, nie sú v žiadnom priečinku system ani nič podobné.
mecky
17.01.13,16:22
v W7 je chranene aj program files
nechce sa mi dohladavat nejake extra navody ale skus toto
stiahni a nainstaluj tototal commander
potom klikni pravym na jeho zastupcu a daj Spustit ako administrator a skus to nakopirovat tade
misoft
17.01.13,16:23
Pozor - máš tam dva účty - ten tvoj i keď s administrátorskými právami - ten ale neotvorí všetko a účet administrátora (správcu). Teda - ak chceš robiť zmeny, otvor program, ktorým spracuvávaš *.wtf súbor tak, že klikneš naň PTM a dáš otvoriť ako správca. Vtedy pod tvojim účtom účtom to otvára administrátorsky účet - teda správca.
Harendil
17.01.13,16:36
by the way, nemám win7 ale (blbý) win8.... a misoft, vďaka :) už to frčí :D
mecky
17.01.13,16:39
aha, tak prepisat :D ja som predpokladal prepisat ako prekopirovat-nahradit. inak tato ochrana je vo winoch od Vist