stanicapap
01.03.06,09:07
ahojte, mam na vas otazocku (mozno ste uz odpovedali na obdobny problemik, ale cas ma strasne suri, preto nemozem "surfovat" po ostatnych prispevkoch, preto ZIADAM TAKTO PRIAMO O POMOC)- takze: v zmluve o prenajme, resp. v NAJOMNEJ ZMLUVE za kancelarske priestory mam uvedenu fixnu mesacnu sumu - 10 000,-Sk (bez uvedenia m2!) a zaroven je tam uvedene, ze mesacne platby za energie, vodu a komunikacie, su tiez vo fixnej sume (9000,-Sk - nie je nahodou trosinku vela?!) - je tento postup spravny? nemam nahodou narok vidiet konkretne kolko prenajimatel plati mesacne poplatky za tie energie, vodu a komun? - staci ked mi to vyfakturuje v samostatnej fakture (dokonca v 1/4 intervaloch - cize vzdy za urcity qartal)? pricom fakturuje zvlast za najom a zvlast za tieto energie - neviem naozaj ci je spravny postup, ci to vobec nejaky pravny predpis upravuje alebo je to na dohode zmluvnych stran?!?!?
prosim poradte mi..
vopred srdecna vdaka..
Lila
01.03.06,13:00
Z vlastnej skúsenosti viem, že je na zmluvných stranách k čomu sa zaviažu a s čím pri podpise zmluvy súhlasia. Ak sa dohodnú na paušálnej sume, tak Vy ako účtovník s tým nič nenarobíte. Treba si len všimnúť ako je uvedené v prípade el.en. a tepla, prenajímatelia zvyknú uviesť, že raz za rok Vám príde vyúčtovanie. Ale to tiež závisí od dohody.
Ak je to zase dohodnutá paušálna suma a zmluva je podpísaná z vlastnej vôle, tak niet o čom diskutovať.
My máme takúto zmluvu spravenú s bankou. Všetko je vecou dohody.

To, že Vám sa to zdá drahé, to je O.K. Ale drahé sa to malo zdať Vašim konateľom pri podpise takejto zmluvy. Samozrejme môžte dať podnet Vašim konateľom na zváženie takýchto nákladov , resp. na nové hľadanie nájmu.
stanicapap
01.03.06,13:56
srdecna vdaka za odpoved..velmi mi to pomohlo..prajem krasny zvysok dna..