martm001
17.01.13,21:46
Chcel by som sa spytat ako spravne postupovat v pripade ked zakaznik sa u mna snazi reklamovat vyrobok, ktory ma zhodny nazov s tym co ma na blocku z ERP alebo na fakture, ale ja som mu ho nikdy nepredal, je od uplne ineho vyrobcu. Ja viem na 100% ze som mu ten tovar nepredal, viem ze od toho vyrobcu som nikdy ja tovar nenakupoval, tak som mu ho ani nikdy nemohol predat, ale ako mu to mam dokazat? Musim prijat taku reklamaciu a nechat ju posudit?
kopretinka
19.01.13,20:25
posúvam
misomiso
21.01.13,12:40
No tak potom preco si mu ho uviedol na fakturu, ked si mu ho nikdy nepredal?
kopretinka
21.01.13,13:33
on mu predal iný tovar,ktorý má rovnaký názov.
zubro85
21.01.13,13:37
Trošku mimo témy, Toto je fakt neuveriteľná drzosť... to už ani Fico nepokazí tak náladu ako takéto indivíduum.
misomiso
21.01.13,13:40
on mu predal iný tovar,ktorý má rovnaký názov.

Pri spravnom vystaveni faktury by nemali mat rozne tovary rovnaky nazov.
kopretinka
21.01.13,13:57
nerozumieš....zadávateľ predáva chleba rascový 1kg........niekto iný tiež predáva chleba rascový 1Kg. zákazník prišiel k zadávateľovi a reklamuje u neho chleba rascový 1kg,ale zakúpený niekde inde,vyrobený niekým iným. .....si myslím teda ja,že asi takto to bolo,aj keď nevieme,o aký konkrétny tovar ide.
misomiso
21.01.13,14:00
No prave preto nefakturujem "rascovy chlieb" ale "Rasc. Chl. 1kg DP" (DP znamena "Dubravska pekaren")
martm001
21.01.13,14:50
Na fakture sa to ešte dá tam keby som chcel môžem na každu položku dať i vyrobne čislo, ale pri bločku z ERP tam sa mi niekedy nejde zmestit ani zakladný názov, nie ešte aby som tam uvádzal výrobcu. Ale ked tak nad tým rozmyslam tak ja mam v reklamacnom poriadku uvedene ze je možne reklamovat len tovar zakupeny od mojej firmy, ja viem dokazat doslymi fakturami ze tento typ vyrobku beriem len od jedneho dodavatela, s ktorým mam podpisanu dlhodobu zmluvu a nikto mi nemoze dokazat ze som niekedy kupil tento typ tovaru od ineho dodavatela, lebo sa tak nikdy nestalo. Teraz ide o to aby bol dodrzany postup, ci mam prijat reklamaciu a dat to posudit dodavatelovi (ktory to posudzuje) ten sa vyjadri ze to nie je jeho vyrobok a koniec, na zaklade toho sa reklamacia zamieta. Alebo mozem reklamaciu neprijat s tym ze tento vyrobok nebol u mna zakupeny alebo si pripravit nejake poucenie ktore dam v takomto pripade podpisat takemuto zakaznikovi, bude v nom uvedene na zaklade vyrobnych udajov uvedených na výrobku ktorý ste sa pokusili reklamovať bolo zistene ze tento vyrobok nebol zakupeny u nasej firmy, kedze nasa firma tento typ výrobku nakupuje od ineho dodavatela s ktorym ma uzatvorenu dlhdobu zmluvu. Napriek tomu chcem tovar reklamovat lebo som si vedomi ze som ho zakupil u firmy .... a ak bude preukazany opak, som si vedomi ze mozem celit trestnemu oznameniu pre trestny cin podvodu. Podpis ........... atd.
kopretinka
21.01.13,16:59
jednoducho mu povedz,že to nie je tovar zakúpený v tvojom obchode a hotovo.
ivka70
21.01.13,17:21
Ma ten vyrobok zarucny list tebou potvrdeny?
calimero1
21.01.13,18:14
Podľa zákona nesie právnu zodpovednosť pri vybavovaní reklamácie predajca.
Dodávateľovi teda tovar nemusíš posielať, jednoducho zamietni reklamáciu s tým, že tovar nebol u teba zakúpený. Zákazník sa kľudne môže ísť sťažovať na SOI, ty máš doklady, ktoré jasne hovoria o tom, že si nakúpil tovar od iného výrobcu.
avalik
21.01.13,18:23
Podľa zákona nesie právnu zodpovednosť pri vybavovaní reklamácie predajca.
Dodávateľovi teda tovar nemusíš posielať, jednoducho zamietni reklamáciu s tým, že tovar nebol u teba zakúpený. Zákazník sa kľudne môže ísť sťažovať na SOI, ty máš doklady, ktoré jasne hovoria o tom, že si nakúpil tovar od iného výrobcu.

ja by som si este ako dokaz odfotila "reklamovany" tovar mozno aj s OP zakaznika (to ale neviem ci je v sulade so zakonom - mozno nejaky suhlas na pouzitie osobnych udajov)
blavaciko
21.01.13,20:13
reklamaciu nezamietaj, len ju neprijmi (vobec nevystavuj protokol, nic)
v pripade, ak by si ju prijal, mohlo by to sluzit ako jeden z argumentov proti tebe (preco si prijimal reklamaciu, ked to vobec nepredavas)
martm001
21.01.13,20:37
Pri zamietnuti reklamacie musi byt posudok znalca alebo vyjadrenie vyrobcu, takze vystavenie protokolu by asi nebolo dobre. Ale aj tak by som pre istotu mu dal nieco podpisat, kedze vyrobok ma vyrobne cislo aby nemohol argumentovat ze som mu nereklamoval moj tovar.