oksana91
18.01.13,07:05
Da sa vymenit zvieratko kupovane v obchode? z dovodu nevyhovujuceho pohlavia?
alaya1
18.01.13,06:18
Tak toto som este nepocula.
oksana91
18.01.13,06:25
Ked sme kupovali prve predavacka nam povedala ze je to samicka...tak sme jej chceli teraz zaobstarat samceka... a ked sme ho priniesli domov zistili sme ze obidve zvieratka su samceky...
alaya1
18.01.13,06:27
to su zajace, ci skreckovia?
oksana91
18.01.13,06:29
Morcata
alaya1
18.01.13,06:55
Myslim, ze zto sa pri malickych mladatkach ani neda rozoznat. Ale lubit mozete aj 2 chlapcov,. nie?
KoxXxo
18.01.13,06:59
Aj oni sa možno ľúbia..
mareko
18.01.13,07:02
Prepáč, ale prišlo mi to veľmi smiešne. Trocha som si to zadanie v duchu poopravila...dávno som sa tak nezasmiala...
Llívia
18.01.13,07:12
Da sa vymenit zvieratko kupovane v obchode? z dovodu nevyhovujuceho pohlavia?

Rieš to ako reklamáciu - nedostala si taký tovar, aký si chcel.


Ked sme kupovali prve predavacka nam povedala ze je to samicka...tak sme jej chceli teraz zaobstarat samceka... a ked sme ho priniesli domov zistili sme ze obidve zvieratka su samceky...
Ty ich chceš množiť?
Pri kúpe samičky máš "šancu", že si domov donesieš napr. 5 v 1- samička môže byť nakrytá. Obchody sa moc nepiplú s tým, aby boli zvieratá oddelené minimálne podľa pohlavia (čo v "tvojom" obchode je aj tak jedno, keďže pohlavie zvierat aj tak nevedia rozlíšiť). A ako bonus naviac si môžeš doniesť ešte nejakú chorobu, ktorou sa môže nakaziť aj samček.
oksana91
18.01.13,07:14
Aj oni sa možno ľúbia..

podla toho ako sa vcera vecer spravali tak sa nelubia... :cool: a my sme chceli mat mlade... :(
Llívia
18.01.13,07:16
podla toho ako sa vcera vecer spravali tak sa nelubia... :cool: a my sme chceli mat mlade... :(
A potom čo? Šup-šup do chováku a je jedno, čo s nimi bude?! :confused:
buchač
18.01.13,07:21
podla toho ako sa vcera vecer spravali tak sa nelubia... :cool: a my sme chceli mat mlade... :(

....tak šup - šup do postielky ......a správajte sa tak , ako sa patrí - ľúbte sa ....:--- :D
pepsikova
18.01.13,07:25
..no žeby sa v obchode pomýlili, či boli neznalí toho, čo predávajú?..nofuha!..
pepsikova
18.01.13,07:28
..vy ste chceli mať mladé?..prosím teba, kolko stojí také morča?..máš dvoch samčekov, tak im sprav dve haciendy a dokúp dve samičky-ale overené, certifikované samičky a máš komplet dedinu...myslím obrazne,predsa ak predavač nevidel pohlavie, kde je zaručená 100%úspešnosť pri ďalšom nákupe!...
Llívia
18.01.13,07:28
To je úplne bežné, že zamestnanci obchodov so zvieratami vedia o nich houby.
heppy1
18.01.13,07:42
pohlavie sa da pekne zistit, mame uz 10 rokov morcata, :D
ak by ste mali velku klietku alebo velke akvarko, tak sa znesu nejak, inak budu bojovat,
je to tak u nich prirodzene. male morcatka su zlatunke. len potom treba ratat s tym, ze ich treba odstavit samca a samicku, a mat ich zvlast, uz ked bude tehotna, a potom tiez radej, ;)
Llívia
18.01.13,07:49
pohlavie sa da pekne zistit, mame uz 10 rokov morcata, :D
ak by ste mali velku klietku alebo velke akvarko, tak sa znesu nejak, inak budu bojovat,
je to tak u nich prirodzene. male morcatka su zlatunke. len potom treba ratat s tym, ze ich treba odstavit samca a samicku, a mat ich zvlast, uz ked bude tehotna, a potom tiez radej, ;)
Chcelo by to definovať pojem "veľký".
Vo veku 4 - 5 týždňov treba rozdeliť aj mláďatá podľa pohlavia, aby samčekovia nenakryli samičky.
oksana91
18.01.13,07:51
Mam 2-izbovy byt dva pariky by sa mi tam nezmestili (aj s rodinkami... )
Llívia
18.01.13,07:53
Mam 2-izbovy byt dva pariky by sa mi tam nezmestili (aj s rodinkami... )
Mláďatá sa zmestia?
oksana91
18.01.13,07:55
pohlavie sa da pekne zistit, mame uz 10 rokov morcata, :D
ak by ste mali velku klietku alebo velke akvarko, tak sa znesu nejak, inak budu bojovat,
je to tak u nich prirodzene. male morcatka su zlatunke. len potom treba ratat s tym, ze ich treba odstavit samca a samicku, a mat ich zvlast, uz ked bude tehotna, a potom tiez radej, ;)

A ked budem mat dvoch samcekov v jednej klietke,budu medzi nimi nejake rozpory,lebo vcera si ten starsi branil svoje teritorium... Ja bysom si ho nechala,nevadi mi ze budem mat 2 samcekov,len sa bojim ze sa pobiju alebo si budu stale robit zle...
oksana91
18.01.13,07:56
mladata jedneho parika este hej,ale druhu taku velku klietku uz nemam kde dat...
viktorviktor
18.01.13,12:02
tiež som bol meniť, predavač odmietol s tým, že morča môže byť choré a nakazí ostatné, ale keď som ponúkol, že mu ho nechám zadarmo , tak ho zobral a nejaké mince mi dal
pepsikova
18.01.13,13:13
...to už je aký kšeft!..
Llívia
18.01.13,16:35
Da sa vymenit zvieratko kupovane v obchode? z dovodu nevyhovujuceho pohlavia?
V zákone o ochrane spotrebiteľa som našla (asi to patrí skôr do tohto "chlievika" ako pod reklamácie):

§ 5 Zákaz klamania spotrebiteľa
(1) Výrobca, predávajúci, dovozca alebo dodávateľ nesmú klamať spotrebiteľa, najmä uvádzať nepravdivé, nedoložené, neúplné, nepresné, nejasné alebo dvojzmyselné údaje alebo zamlčať údaje o vlastnostiach výrobku alebo služby alebo o nákupných podmienkach.

Oklamaná si bola. Keby sa v obchde bránili, treba ich informovať, že podáš podnet na prešetrenie na Slovenskú obchodnú inšpekciu (teda ak ešte stále chceš morčíka vrátiť).
heppy1
19.01.13,07:52
ja pisem z nasich dlhorocnych skusenosti, u nas si na zaciatku nerobili nejak , zeby sa sili pozabijat, sem tam nieco, usi maly dohryzene, vytrhanu srst a podobne, a po roku uz si tak liezli na nervy, ze jeden dost neprijemne ten starsi co bol , pohryzol mladsieho, ten mladsi potom presta jest , cely sa triasol , bal sa, dostal akoby depresiu, tak sme ich museli oddelit, potom to bolo ok, kde boli zvlast. Mozno to nemusi byt taketo, ale podla mna za tie roky co som videla, tak to je asi normalne plus minus, ze sa biju o miesot a tak
heppy1
19.01.13,07:54
tak to ano, dve klietky je narocne, mozem potvrdit, my sme mali aj samicku este, kedze to bola samicka a jej dve deti chlapci, co sme mali, tak jedno obdobie boli tri oddelene akvaria, co bolo dost o nicom, :eek:
Llívia
24.01.13,12:24
Da sa vymenit zvieratko kupovane v obchode? z dovodu nevyhovujuceho pohlavia?
Ako ste sa rozhodli? Vymeniť alebo nechať?
oksana91
25.01.13,05:37
Ako ste sa rozhodli? Vymeniť alebo nechať?

Rozhodli sme sa nechat si ho.NEjak si zvykaju na seba...sem tam na seba zadrkocu zubami ale inak sa vedia aj pritulit :):)
Llívia
05.02.13,08:58
Krásni :-)