akikap
18.01.13,08:01
Dobrý deň,
ex môjho priateľa podala na súd žiadosť o výživné na rozvedeného manžela vo výške 5 EUR. Ex tvrdí, že jej to poradili na sociálke, aby mohla dostávať plnú výšku sociálnej podpory...tzn.že vyčerpala všetky možnosti ako prísť k peniazom. Pani na sociálke vraj napíše aj odvolanie na súd pre priateľa, tzn žiadosť o výživné súd zamietne.... Mimochodom priateľ má syna v opatere. Myslíte si, že je to naozaj možné? Nechce sa mi veriť, že súdu nebude podozrivé keď niekto žiada 5 EUR výživné...
mareko
18.01.13,07:05
Na Sk je možné všetko :rolleyes: :confused: a ak to pani zo socky poradila, tak zrejme vie prečo.
ivka70
18.01.13,07:13
Ano, je to mozne, exmanzelka ma narok na vyzivne do 5 rokov od rozvodu, pokial nie je schopna sama sa zivit.
A pravda je aj to, ze nedostane socialnu podporu, pokial nevycerpa vsetky ine moznosti ziskania penazi, kde jednou je aj vyzivne na expartnera.
Sud moze navrhnut inu vysku vyzivneho, zavisi od prijmu partnera a jeho dalsich vyzivovanych osob,
rovnako moze sud aj vyzivne na expartnera zamietnut. Vyhovuje zvycajne len v pripadoch invalidity partnera a pod.
akikap
18.01.13,07:30
Od rozvodu ubehli 3 roky, syn bol najprv zverený do opatery jej a neskôr na synovu vlastnú žiadosť bol zverený priateľoviNie je invalidná, ani inak chorá...úplne zdravá žena, len nechce robiť "predavačku za 300 EUR"....Okrem toho má priateľa, chodí 2x ročne na dovolenku, rok trávi 3 týždne v zahraničí u priateľa a 3 týžne s ním v SK.
ivka70
18.01.13,14:32
Od rozvodu ubehli 3 roky, syn bol najprv zverený do opatery jej a neskôr na synovu vlastnú žiadosť bol zverený priateľoviNie je invalidná, ani inak chorá...úplne zdravá žena, len nechce robiť "predavačku za 300 EUR"....Okrem toho má priateľa, chodí 2x ročne na dovolenku, rok trávi 3 týždne v zahraničí u priateľa a 3 týžne s ním v SK.

to je uplne jedno, ak nema iny prijem a chce socialne davky, tak si do tych 5 rokov musi poziadat o vyzivne u exmanzela.
Inak ,dufam, ze aspon minimalne vyzivne ona plati na syna.
hubatá
18.01.13,14:43
Na Slovensku je to veru tak: 5 rokov od rozvodu majú manželia stále nárok voči sebe na výživné. Priateľ môže požiadať súd, aby sa preukázalo že na ÚPSVaR nie je evidované voľné miesto predavačky, ak je voľné, nech sa ex zamestná aj za 300 €.
akikap
19.01.13,05:38
Ja viem, že je jedno že chodí po dovolenkách a že má priateľa milionára(+-), len mi nejde do hlavy, že jej na sociálke dokážu poradiť takú absurdnú vec ako je päťeurové výživné...Ak by to začal súd riešiť a priklepol jej vyššie vyživné, asi by ma to nepotešilo...rovno poviem, že by ma to nasr...., lebo živiť niekoho, len preto že nejaká robota je pre ženu s 3ročným učilišťom pod jej úroveň. Musím ale uviesť, že sa vie obracať a vypracovala sa na pekné misto s dobrým platom, tak už sa jej nepáči hocijaká práca. Platí na syna 65 EUR.
akikap
19.01.13,05:40
...zatiaľ do toho veľmi nestrkám nos, ak jej to má dopomôcť k dávkam a má na to žalúdok, prosím nech sa páči...ozvem sa, ak jej súd fakt bude chcieť priklepnúť výživné...aj keď neviem, či niečo zmôžem...