Toner
18.01.13,10:07
V máji 2012 sme s mojim kolegom odkúpili s.r.o. na základe zmluvy o prevode obchodného podielu. Stali sme sa jedinými spoločníkmi(ja s menšinovým podielom) a konateľmi s.r.o.. Môj kolega do 31.03.2012 pôsobil ako člen predstavenstva v a.s.. a pôsobí ešte aj ako konateľ v iných s.r.o..
Otázka: V prípade, že v spoločnostiach, v ktorých pôsobil alebo pôsobí môj spoločník by vznikli nejaké záväzky po lehote splatnosti, či už voči obchodným partnerom alebo štátu, môžu si veritelia uplatnovať náhradu škody aj voči našej spoločnej s.r.o., nedaj bože aj vôči môjmu súkromnému majetku? Pripomínam, že spoločnú s.r.o. sme kúpili v 5/2012 a nikdy predtým som ja v žiadnej inej s.r.o. nepôsobil.
Economic
18.01.13,18:30
Veritelia si voči tvojmu súkromnému majetku vôbec nemôžu nič nárokovať. Rizikové by bolo, keby ste mali dve identické spoločnosti Ty a tvoj kolega. Vtedy by napríklad nejaká "zlá" spoločnosť stiahla so sebou tú "dobrú" spoločnosť, ale len keď by ste boli rovnakí spoločníci vo dvoch, alebo nebodaj viacerých. Vtedy by jedna spoločnosť mohla ručiť druhej.... Pokiaľ má každá spoločnosť iné zloženie spoločníkov, spoločnosti si navzájom neručia. Sú to dva rôzne subjekty. Neviem či som to správne napísala, aby sa dalo tomu rozumieť.