Jaanka1983
18.01.13,14:31
Dobrý deň.Môžte mi poradiť moja známa má dcéru bude mať v októbri 18 rokov a je tehotná momentálne je vedená na úrade práce do školy nechodí,ale dnes je prišli dávka ako na dieťa môže si ich prevziať keď že už dcéra do školy nechodí.veľmi pekne ďakujem za odpoveď
arizona
18.01.13,13:55
mimotemy
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

4. Pred založením novej témy sidobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."
marjankaj
18.01.13,14:10
A kto bude mať 18 rokov?:eek:
Známa? Dcéra? V ktorom roku?:confused:
Anik
18.01.13,14:21
predpokladám, že na rodinné prídavky už nebude mať nárok nakoľko dcéra nenavštevuje školu. Povinná školská dochádzka je do veku 16 rokov. Potom už do školy chodiť nemusí. Rodinné prídavky sa však viažu k návšteve školy a preto sa nosí vždy v septembri potvrdenie o návšteve školy.Je treba zaniesť na UPSVaR potvrdenie o prerušenmí, alebo ukončení štúdia.
Jaanka1983
19.01.13,14:01
No veď tá dcéra už je zaevidovaná na UPSVaR a chodí sa riadne podpisovať a tento mesiac známej prišli prídavky
Tweety
19.01.13,14:04
No veď tá dcéra už je zaevidovaná na UPSVaR a chodí sa riadne podpisovať a tento mesiac známej prišli prídavky
No prišli, lebo nebola nahlásiť zmenu, to, že zanechala štúdium.
veronikasad
19.01.13,14:10
No veď tá dcéra už je zaevidovaná na UPSVaR a chodí sa riadne podpisovať a tento mesiac známej prišli prídavky
Odkedy má prerušené štúdium ? Odniesla Potvrdenie o ukončení štúdia na odd. výplaty PnD UPSVaR ?
stormcatcher
19.01.13,14:17
...keď sa evidovala na UP, musela predsa vyplňať dotazník a tam uviesť /pravdivo/, že už nechodí do školy.
veronikasad
19.01.13,14:19
...keď sa evidovala na UP, musela predsa vyplňať dotazník a tam uviesť /pravdivo/, že už nechodí do školy.
Register uchádzačov o zamestnanie nie je prepojený s evidenciou poberatelov PnD. Na každé oddelenie treba zmenu hlásiť osobitne.
Jaanka1983
19.01.13,22:37
ďakujem odkážem to aj známej