wiktoria
18.01.13,14:48
ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu potvrdenie môjho názoru pri leasingu:

1. firma mala leasing na auto na 36 mesiacov - po 30 mesiacoch bol leasing predčasne ukončený - vyplatená celková suma a auto následne predané ďalej. - V tomto prípade musím vysporiadať daňové odpisy ktoré som si uplatňovala počas 2 rokov a navýšia mi
hospodársky výsledok

2. firma mala auto na leasing, ktorý sme riadne doplatili. Po jeho ukončení sme toto isté auto predali leasingovke a znova ho zobrali na ďalší leasing na 36 mesiacov. Pri zostavovaní daňového priznania môžem použiť účtovné aj daňové odpisy z oboch leasingov ako daňové? Zostavila som si totiž nový odpisový plán. "Pôvodné auto" som vyradila a zaradila v novej cene.

ďakujem
wiktoria
18.01.13,20:40
Nikto :mee:
hajni
21.02.13,16:29
Dobrý deň! Prosím Vás mohol by mi niekto poradiť...... SZČO si kúpila auto na leasing vo februári 2012 a v auguste 2012 predčasne splatila leasing. Auto naďalej používa na podnikateľské účely, chcela by som vedieť ako je to s odpismy. Možem ich uplatniť, keďže auto je k 31.12. v majetku firmy. V akej cene zaradiť auto do majetku. V cene za akú sme odkúpili predčasne od leasingovky. Mám z toho chaos a prijala by som každú pomoc. Prosím!!!!