bikerkiri
01.03.06,09:59
Zdravicko, mam takuto otazku:

Zivnost mam od 15.1.06. Do 1.3.06 som auto na podnikanie nepouzival, budem ho pouzivat az po tomto datume. Da sa podat k tomuto datumu DP a zaplatit alikvotna cast dane z MV?

Auto je sukromne, nebude majetkom firmy.

Dakujem za odpovede.
alušik
01.03.06,09:05
Áno, dá sa to urobiť aj tak, že si auto začal používať pre podnikanie až od 1.3. Podáš daňové priznanie k dani z motorových vozidiel a v ňom vyčísliš daň len za príslušný počet dní roka 2006.;)
Tweety
01.03.06,09:05
Zdravicko, mam takuto otazku:

Zivnost mam od 15.1.06. Do 1.3.06 som auto na podnikanie nepouzival, budem ho pouzivat az po tomto datume. Da sa podat k tomuto datumu DP a zaplatit alikvotna cast dane z MV?

Auto je sukromne, nebude majetkom firmy.

Dakujem za odpovede.
Áno, od dátumu používania na podnikanie je povinnosť platiť daň z MV.:cool:
bikerkiri
01.03.06,09:07
Ok, teda nebudu mat na DU problem s tym ze to nie je od zaciatku zivnosti?

Este jedna vec, ked som to pochopil spravne z inych tem, tak pokial zaplatim dan od 1.3., tak si budem moct uctovat, za pouzivanie sukromneho auta na podnikanie, od toho datumu 6.2 + PHM?
Tweety
01.03.06,09:16
Ok, teda nebudu mat na DU problem s tym ze to nie je od zaciatku zivnosti?

Este jedna vec, ked som to pochopil spravne z inych tem, tak pokial zaplatim dan od 1.3., tak si budem moct uctovat, za pouzivanie sukromneho auta na podnikanie, od toho datumu 6.2 + PHM?
Zaplatíš daň za dni používania MV, a môžeš účtovať o vozidle(náhrady za jeho používanie) tak ako píšeš.:cool:;)
alušik
01.03.06,09:23
Ok, teda nebudu mat na DU problem s tym ze to nie je od zaciatku zivnosti?


Nie, nebudú mať problém. Keď auto nie je zaradené do podnikania, ale je súkromné a len využívané aj na podnikanie, dôležité je, odkedy ho začneš používať v súvislosti s podnikaním. A to už je na Tebe. Jazdy na ňom samozrejme začneš písať až od 1.3., aby si v budúcnosti nemal problém, že si ho v súvislosti s podnikaním využíval skôr a tým pádom by si aj daň z motorového vozidla mal zaplatiť skôr.;)
bikerkiri
01.03.06,09:45
Velmi pekne dakujem za odpovede.

Prajem pekny den :-)