fortunka
19.01.13,15:52
Dobrý deň, partner je SZČO, nemá osobný účet iba podnikateľské, ja som jeho zamestnanec od 2008, r. 2011-2012 MD a RD, od polky 2012 späť v práci..., počas celej doby - aj pred 2011 sa mi zdá, ak bolo treba - sme si podľa potreby posielali peniaze na môj bankový účet. Účtovali sme to ako osobnú spotrebu. Nie je to nejak napadnuteľné? Žijeme preukázateľne v jednej domácnosti a všetko platím ja 10 rokov, z firmy dostávam ešte výplatu (rozhodne nie minimálnu mzdu) a odvody a všetko mám zaplatené? Napadlo ma to, lebo firmu čaká kontrola na sociálke, aby náhodou sa toho nechytili :)
Tweety
19.01.13,15:00
Dobrý deň, partner je SZČO, nemá osobný účet iba podnikateľské, ja som jeho zamestnanec od 2008, r. 2011-2012 MD a RD, od polky 2012 späť v práci..., počas celej doby - aj pred 2011 sa mi zdá, ak bolo treba - sme si podľa potreby posielali peniaze na môj bankový účet. Účtovali sme to ako osobnú spotrebu. Nie je to nejak napadnuteľné? Je to správne. Je to VNZD-osobná spotreba Žijeme preukázateľne v jednej domácnosti a všetko platím ja 10 rokov, z firmy dostávam ešte výplatu (rozhodne nie minimálnu mzdu) a odvody a všetko mám zaplatené? Na tie odvody sa musíš opýtať partnera ale na výplatnej páske by si mala mať ich zrážku. Napadlo ma to, lebo firmu čaká kontrola na sociálke, aby náhodou sa toho nechytili :) V texte.
fortunka
19.01.13,15:05
Dakujem, jasne odvody mam zaplatene, ved sama ich platim. Myslela som to ci je to to napadnutelne, ked odvody mam zaplatene... ale to uz je jedno, lebo ked je to osobna spotreba a je to ok, tak je to ok :)))
Zita5
19.01.13,15:14
Osobná spotreba zasielaná na účet zamestnanca (i keď spolu žijete )- je to nezvyčajný prípad .
Mohol by si podnikateľ veru otvoriť jeho osobný účet a posielať si sám sebe osobnú spotrebu .Neviete kedy a čo môže v budúcnosti nastať .Je to nezvyčajný postup a takto môže na to pozerať aj kontrolór.
Tie fondy si prodkladám neplatíte sama, ale v mene zamestnávateľa cez jeho podnikateľský účet .
Tweety
19.01.13,15:20
Dakujem, jasne odvody mam zaplatene, ved sama ich platim. Myslela som to ci je to to napadnutelne, ked odvody mam zaplatene... ale to uz je jedno, lebo ked je to osobna spotreba a je to ok, tak je to ok :)))
Odvody sa odvádzajú zo mzdy zamestnanca a platíi ich aj zamestnáv., (partner). Mzda nie je osobná spotreba, osobná spotreba je len to, čo spotrebuje živnostník.
fortunka
19.01.13,16:03
samozrejme.. ako inak by som asi platila mzdu a odvody.. iba ak cez firmu.
fortunka
19.01.13,16:04
Dakujem, myslim ze na otazku ste mi odpovedali, ze je to osobna spotreba aj tak.

Svoj ucet si neotvori a bolo by to zase len zbytocne, pretoze by to sluzilo zase iba na prevedenie penazi ku mne a nic take nemoze nastat co by nejak suviselo s osobnym uctom... takze je to zbytocna diskusia :) Ja viem co je spotreba a co je mzda... na to som sa tiez nepytala :) Ale dakujem za vysvetlenie.