Katalanka
19.01.13,16:21
1, na zaklade coho spravca vytvara zalohovy predpis?
2, som prizemny byt, mam od spodu garaze, studenu podlahu, vykurovanie bytu ma stoji viac ako byty na vyssich podlaziach. Moja otazka, mam pravo ziadat spravcu aby na zaklade ,,vyhlasky" alebo podobneho dokumentu aby tento fakt zohladnil v predpise na kurenie?
3, mam kupene garazove miesto, jeho cena bola 12.000 eur,:mee: spravca ziada spravny poplatok 1,- mesacne mam pravo ziadat o zrusenie tohto poplatku, a ze cinnosti ktore zahrna poplatok si budem robit sama?
4, nepaci sa mi napr. poplatok za spolocnu elektrinu je az vyse 9,- eur, ako sa mozem branit a bojovat za znizenie tejto podla mna horibilnej sumy...
5, v zalohom predpise je polozka poistenie ma pravo spravca uzatvorit takuto poistku? na starom byte sme take nic nemali..
len mala poznamka na zaver byvam v 2.rocnej novostavbe a platim priblizne rovnako ako v 25 rocnej bytovke
mackoivan
19.01.13,16:20
1, na zaklade coho spravca vytvara zalohovy predpis?
2, som prizemny byt, mam od spodu garaze, studenu podlahu, vykurovanie bytu ma stoji viac ako byty na vyssich podlaziach. Moja otazka, mam pravo ziadat spravcu aby na zaklade ,,vyhlasky" alebo podobneho dokumentu aby tento fakt zohladnil v predpise na kurenie?
3, mam kupene garazove miesto, jeho cena bola 12.000 eur,:mee: spravca ziada spravny poplatok 1,- mesacne mam pravo ziadat o zrusenie tohto poplatku, a ze cinnosti ktore zahrna poplatok si budem robit sama?
4, nepaci sa mi napr. poplatok za spolocnu elektrinu je az vyse 9,- eur, ako sa mozem branit a bojovat za znizenie tejto podla mna horibilnej sumy...
5, v zalohom predpise je polozka poistenie ma pravo spravca uzatvorit takuto poistku? na starom byte sme take nic nemali..
len mala poznamka na zaver byvam v 2.rocnej novostavbe a platim priblizne rovnako ako v 25 rocnej bytovke
zálohový predpis sa stanovuje podľa spotreby tepla, studenej a teplej vody za predchadzajúci rok.
Spotrebu elektriny v spoločných priestoroch domu meria elektromer. Poistenie domu by malo odsúhlasiť SVB. My napríklad sme zrušili nevýhodnú a predraženú poistku a uzavreli novú oveľa výhodnejšú. Ak to necháte na správcu bude si to robiť po svojom. Treba sa zúčastňovať zhromaždení vlastníkov bytov a odhlasovať čo je pre vás výhodné.
Polohovo znevýhodnené byty majú zľavu so spotrebnej čiastky rozpočítavania za teplo. Vyhláška na to počíta - byty nad nevykurovanými pivnicami (garážami)majú zľavu za každú miestnosť 20%
sito
20.01.13,09:52
1, na zaklade coho spravca vytvara zalohovy predpis?
2, som prizemny byt, mam od spodu garaze, studenu podlahu, vykurovanie bytu ma stoji viac ako byty na vyssich podlaziach. Moja otazka, mam pravo ziadat spravcu aby na zaklade ,,vyhlasky" alebo podobneho dokumentu aby tento fakt zohladnil v predpise na kurenie?
3, mam kupene garazove miesto, jeho cena bola 12.000 eur,:mee: spravca ziada spravny poplatok 1,- mesacne mam pravo ziadat o zrusenie tohto poplatku, a ze cinnosti ktore zahrna poplatok si budem robit sama?
4, nepaci sa mi napr. poplatok za spolocnu elektrinu je az vyse 9,- eur, ako sa mozem branit a bojovat za znizenie tejto podla mna horibilnej sumy...
5, v zalohom predpise je polozka poistenie ma pravo spravca uzatvorit takuto poistku? na starom byte sme take nic nemali..
len mala poznamka na zaver byvam v 2.rocnej novostavbe a platim priblizne rovnako ako v 25 rocnej bytovke


1. Mal by vychádzať z nákladov za jednotlivé služby s predošlého roka po ročnom vyúčtovaní, teda od 1.7. Náklady deleno dvanásť, plus 5 -10 % rezerva.

2. Nie! V predpise nie. Ale v rozpočítaní nákladov za teplo na jednotlivé byty, áno. Podľa vyhlášky 358/2009, § 7 ak máte meranie tepla v bytoch, ak nie, tak nie, podľa m2.

3. Tak to musí byť riadny pľac! Ak je v dome, správca spravuje dom, teda aj ten pľac, ktorý je v dome. Isto má s tým istú starosť, že či len za jedno euro, alebo až?

4. Elektrina je, teda svetlo ktoré je s nej, alebo vozenie vo výťahu sú služby. Mal by podľa osobomesiacov a z nákladov domu za elektrinu, už spomenutým spôsobom v 1.

5. A kto iný by mal s vaším súhlasom podpísať poistenie vášho domu. Aha? Ste SVB, alebo ste si nechali dom spravovať správcom? Možno preto, že sa to už neoplatilo poisťovať, ak všetci ako ty zutekali do nového, ale žiť by chceli postarom.