alexaneta
24.09.04,13:43
Chcela by som upozorniť tých čo robia súhrnné výkazy a nie sú v obraze ako ja som doteraz nebola, čo robiť ak teraz dostanete dobropis za dodávku ktorú ste mali uvedenú v súhrnnom výkaze za 2 štvrťrok - treba podať DODATOČNY SUHRNNY - nedavať dobropis do súhrnného za štvrťrok v ktorom ste dobropis obdržali /to platí iba pri DP DPH/.Znamena to že pri každom takomto dobropise treba podať dodatočné. Ja to riešim tak, že to nebudem robiť pri každom dobropise ale pri každom súhrnnom budem podávať aj dodatočné lebo iné by som nerobila len vyrábala množstvo dodatočných a to chcem vidieť kto by to kedy všetko sledoval.
veľa úspechov
marianna
24.09.04,12:00
Alexaneta, trochu mi to nepasuje, lebo do súhrnného výkazu uvádzam dodávky tovarov do iného čl. štátu, t. zn. to čo ja fakturujem, teda keby išlo o dobropis, tak by som ho musela vystaviť ja. Takže potom je potrebné podať dodatočný SV podľa toho ktorej dodávky sa dobropis týka?
alexaneta
27.09.04,06:35
marianna pravda jedná sa o dobropisy ktoré mi vystavíme k dodanému tovaru nejak som to v rýchlosti napísala opačne. a ako píšeš ak si tú dodávku mala uvedenú v súhrnnom za I.Q tak ak teraz k tej dodávke vystavíš dobropis musíš urobť dodatočný súhrnný
pekný deň
alexaneta
01.10.04,08:26
takže nie že my nemáme jasno ale ani pracovníci DÚ: volala som s pracovníčkou DÚ ktorá nám povedala o dodatočných súhrnných z dôvodu opravy základu dane v inom období ako bola hodnota fa daná do súhrnného výkazu a teraz mi dala iné stanovisko že sa tak dohodli na porade na riaditeľstve v Banskej Bystrici, že ak vykonáte opravu základu dane z dôvodu napr. reklamácie v tomto období netreba podávať dodatočné ale dať to do obdobia kedy ste opravu vykonali.dodatočné dávať len v prípade chybného IČ DPH , chybnej hodnoty tovaru atď. ale nie z dôvodu dobropisu.

takže riadny chaos a my máme byť z toho múdri, už človek nevie ktorý výklad v tomto štáte treba brať vážne
pekný deň všetkým
Oldi
04.10.04,12:10
Ja som sa doteraz držal poučenia k vyplneniu súhrnného výkazu a tam je to tak, že sa dodatočné podáva len z vyššie uvedených dôvodov... Ale priznám sa, vyplašili ste ma. Inak, je to tak, daňováci z toho majú ešte väčší hokej ako my ale následky budeme znášať my, nie oni...
alexaneta
05.10.04,11:28
veď ja som sa tiež toho držala a mňa zas vyplašila tá daňováčka keď to zapotila na školení myslela som že ju zbijem veď to vyzeralo ako totálny magorizmus, teraz som dávala dodatočné na súhrnný len z dôvodu že som odtiaľ vyhodila dobropisy týkajúce sa faktúr vystavených pred 1.5.2004 aj to len na základe konzultácie s tou daňováčkou že nám to tak vyšlo že také dobropisy nemám dávať do súhrnného lebo ani tie pôvodné fa sa nedávali do súhrnného - a tak isto ich už nebudem dávať /myslím tie dobropisy / do daňového priznania budem to viesť len v podevidencii - nejak to nedoriešili a nedomysleli ani nič k tomu nevyšlo
DELI
05.10.04,20:56
Vie mi niekto poradiť keď mám na faktúre do EU aj tovar aj služby(doprava) ide to celé do súhrnného výkazu alebo len hodnota dodaných tovarov?
alexaneta
06.10.04,08:13
podľa mňa len hodnota tovaru lebo len tá je oslobodená podľa §43 a len tá sa podľa §80 dáva do súhrnného výkazu
Zuzina
16.03.05,14:45
Uvádzajú sa do súhrnného výkazu aj dobropisy - čiže vrátený tovar?
alexaneta
17.03.05,07:53
pokiaľ sa dobropis týka dodávky po 1.5.2004 tie zaraďujem aj do súhrnného výkazu .dobropisy k fa vystaveným pred 1.5.2004 napr. do ČR nedávam do súhrnného výkazu ani do DP ale vediem si to len v evidencii,lebo podľa výkladu pracovníčky DÚ súhrnný výkaz sleduje len dodávky po 1.5.2004 a ten musí sedieť aj s riadkom v DP.
prajem pekný deň
Viki
17.03.05,08:49
Vie mi niekto poradiť keď mám na faktúre do EU aj tovar aj služby(doprava) ide to celé do súhrnného výkazu alebo len hodnota dodaných tovarov? podľa mňa len hodnota tovaru lebo len tá je oslobodená podľa §43 a len tá sa podľa §80 dáva do súhrnného výkazu
To znamená, že keď faktúrujem do EU s tovarom odbytové náklady, mám ich faktúrovať s DPH?
Alebo bez DPH a len ich nedávam do súhrnného výkazu?
Čo potom s riadkom 6 a 8 daňového priznania DPH?
:confused: :confused: :confused:
Ďakujem
Ja odbytové náklady do EU-čo je v podstate doprava-fakturujem bez DPH-ako oslobodené. Tak isto nám ich fakturujú z EU.

Pekný slniečkový deň :)
Viki
alexaneta
17.03.05,08:58
ak sú náklady súčasťou základu dane čo by aj mali byť §22 ods.2 písm b tak bez DPH ale ak by boli vyčíslené zvlášť náklady za prepravu to už treba pozrieť zákon ako sa táto preprava zdańuje
Viki
17.03.05,09:14
ak sú náklady súčasťou základu dane čo by aj mali byť §22 ods.2 písm b tak bez DPH ale ak by boli vyčíslené zvlášť náklady za prepravu to už treba pozrieť zákon ako sa táto preprava zdańuje Nedalo mi to a tak som zobrala do ruky zákon a študovala...
Tiež mi vyšlo, že tie odbytové náklady sú súčasťou základu dane za dodaný tovar.
Je fajn, že to mám aj potvrdené. Vďaka.
Andrika
18.05.06,11:44
Je potrebne podavat suhrnne vykazy aj pri nadobudnuti tovaru z EU?
gabriela7755
18.05.06,11:52
nie je treba