Gong
01.03.06,10:22
Mám živnostníka, ktorý podniká na základe § 7 a má aj príjmy z prenájmu. Musím na základe toho viesť 2 účtovníctva? Všetky príjmy mu chodia na 1 účet.
Ď
evina
01.03.06,09:26
Mám živnostníka, ktorý podniká na základe § 7 a má aj príjmy z prenájmu. Musím na základe toho viesť 2 účtovníctva? Všetky príjmy mu chodia na 1 účet.
Ď

Vedieš mu jedno účtovníctvo, ide o jednu FO. Rozdelenie týchto príjmov je zohľadnené v samotnom DP, ale podkladom je samozrejme jeden peˇňažný denník a iné pomocné knihy...
Johanka
01.03.06,09:48
Mám živnostníka, ktorý podniká na základe § 7 a má aj príjmy z prenájmu. Musím na základe toho viesť 2 účtovníctva? Všetky príjmy mu chodia na 1 účet.
Ď
Trocha iná odpoveď ako od Eviny:
Živnostník podniká na základe § 6 . Ak má príjmy z prenájmu nehnuteľnosti, ktorú vlastní ako občan, neúčtuje o tom v účtovníctve podnikateľa, vedie samostatnú evidenciu.
evina
01.03.06,10:00
Trocha iná odpoveď ako od Eviny:
Živnostník podniká na základe § 6 . Ak má príjmy z prenájmu nehnuteľnosti, ktorú vlastní ako občan, neúčtuje o tom v účtovníctve podnikateľa, vedie samostatnú evidenciu.
Áno Johanka, ak nehnuteľnosť vlastní ako občan. Mne však z otázky toto jednoznačne nevyplynulo, nehnuteľnosť môže byť aj v majetku FO ako podnikateľa. Potom si treba spôsob vybrať.:)
Johanka
01.03.06,10:29
Myslím,že je to v otázke napísané jasne- má príjmy zo živnosti a aj z prenájmu. Dôležité je , že sme mu pomohli ( dúfam);) .
Zita5
01.03.06,10:41
Babenky , dala som Vám všetkým súhlas , pretože pravda je na každej strane bez rozdielu .:) ;)

Aj ja som minule reagovala na nesprávne zadanú tému a potom sa to začalo točiť , presne situácia z tohto prípadu ako ušitá .:eek: