nemalex
20.01.13,14:52
Ahojte
Naša firma sa ruší s likvidáciou od 01.12.2012. Konateľ rieši. Sme štvrťročnými platiteľmi DPH. Viete mi poradiť ako mám spraviť daňové priznanie k DPH? Za október a november sme ešte mali zopár dokladov. Teraz neviem či mám spraviť jedno riadne štvrťročné DP a čo s decembrom? Doklady tam nemáme.
Mali sme aj auto do oktobra. Mám spraviť riadne DPzMV.
Plus konateľ je stále prihlásený v SP k nepravidelným príjmom teraz za december mám poslať prázdny výkaz? Zo zdravotnej sme ho odhlásili. Ani z Du sme neodhlásili firmu lebo ešte konateľ možno dostane odmenu za likvidáciu. Mám poslať za december prázdny prehlad do DU.
Prosím poraďte. dakujem
nemalex
21.01.13,05:18
Prosím, vedeli by ste pomôcť?

Ďakujem
KEJKA
21.01.13,06:08
firma sa síce ruší, ale ešte nezanikla. Bude to "firma" v likvidácii /od 1.12.2012/.
takže k 30.11.2012 robíš mimoriadnu účtovnú závierku, DPH za oktober, november, všetky výkazy,......ako riadna UZ.
Vo vestníku ste vstup zverejnili?
zmeny v OR sú zapísané? kto je likvidátor?
nemalex
21.01.13,11:57
ďakujem

likvidáciu rieši konateľ na základe podkladov ktoré dostal od právnika, v or som pozeral nie je tam nič o likvidácii,

Takže robím ako klasický rok len uzávierka je k 30.11.2012

A prosím Ťa ako je to s decembrom. za december tiež robím výkazy do SP, a Prehľad aj keď sme už v likvidácii?. A DPH priznanie iba za december tiež musím spraviť( a keď ano potom ako označím DP aby vedeli, že som v likvidácii a podávam iba za december)? Potom by som mal asi poslať za okt+nov a v ďalšom daňovom priznaní za december daňové priznanie

dakujem vopred
KEJKA
21.01.13,12:39
obrátte sa na toho právnika, treba urobiť korektné kroky súvisiace so vstupom do likvidácie.

RUZ sa robí za obdobie likvidácie ku dňu jej skončenia.
nemalex
21.01.13,13:09
ďakujem. práve som volal konateľovi čo je s tou likvidáciou, že právnik to rieši. Mňa najviac trápi to DPh priznanie asi budem musieť zájsť na DU kvôli info . snáď mi dobre poradia

náhodou niekto nemá s tým skúsenosti?