KOKSO
01.03.06,10:24
:mee:Prosím Váas pekne, je toto správny výpočet?
6 = je u mňa vypočítaný priemer litrov podľa aritmetického priemeru z tech.preukazu.
(6 : 100) x 36,92 Sk = 2,215 Sk. 2,215 Sk + 6,20 Sk = 8,415 Sk. = 9 Sk
Mám správne zaokrúlenú náhradu za 1km?
(Ministerstvo práce (http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html), sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky podľa § 7 ods. 2 zákona č. 283/2002 Z.z. o cestovných náhradách ustanovuje:)
(7) Výsledná suma základnej náhrady a výsledná suma náhrady za spo- trebované pohonné látky sa zakrúhľuje na celé koruny nahor.
Dnes to mám mať uzavreté. Prosíp o odobrenie!!!
alušik
01.03.06,09:32
Ja by som to nezaokrúhľovala v tomto kroku. Prepočítala by som to ešte krát kilometre a až tú výslednú sumu zaokrúhlila na celé koruny nahor.;)
KOKSO
01.03.06,09:36
Ja by som to nezaokrúhľovala v tomto kroku. Prepočítala by som to ešte krát kilometre a až tú výslednú sumu zaokrúhlila na celé koruny nahor.;)

Vidíš, to mi vôbec nezišlo na um takáto stratégia. Počkám ešte, možno má niekto iný názor. Dík.
korka
01.03.06,09:38
Tuším máš na mysli náhradu za používanie os. mot. vozidla na služobné účely - ak áno, potom rátaj takto:

Výpočet náhrady podľa vzorca:

Počet km x (priemerná spotreba/100 x cena za 1L) + 6,20
KOKSO
01.03.06,09:42
Tuším máš na mysli náhradu za používanie os. mot. vozidla na služobné účely - ak áno, potom rátaj takto:

Výpočet náhrady podľa vzorca:

Počet km x (priemerná spotreba/100 x cena za 1L) + 6,20

No to viem, ale ako je to zaokrúhlovaním. Viď. moja otázka. A auto je súkromné využívané na podnikateľské účely.
korka
01.03.06,09:48
Ak je priemerná spotreba vozidla napr. 10,42 litra, tak počitaš s tou sumou, mas to v kalkulacke, nie je problem s desatinnymi miestami, po celkovom vynasobeni zaokruhluj uz len vyslednu sumu na cele koruny nahor, resp. 50 hal.
korka
01.03.06,09:49
ak chces a mas mail, poslem ti take tlacivo, ktore pouzivame vo firme
KOKSO
01.03.06,09:54
ak chces a mas mail, poslem ti take tlacivo, ktore pouzivame vo firme

Super. jana@pezinsko.sk

Dávam ti priamo na mňa. Omlúvam sa.
KOKSO
01.03.06,11:03
Dakujem korka , tvoj mail som obdržala. Chcem ti povedať. Včera som si spracovala knihu jázd na mojom programe. (program mám vyrobený pre mňa), taže ti neviem povedať ako sa to robí v iných, nikdy som na inom nerobila a ani nevypisovala ručne, zakúpený v kan. potrebách. Takže mne ide o to.V KJ mám najazdené cca 57 800 km. To vynásobím sumou 9 Sk alebo sumou nezaokrúhlenou a to 6,20 + 2,45 = 8,65 !? Neviem, či sa zaokruhluje až výsledná suma alebo suma ktorou budeš násobiť 1 km. Pošlem ti do tvojho e-mailu vytlačenú 1 str. z mojej vypracovanej knihy jázd. Povedz či môžem.
KOKSO
01.03.06,11:47
HALOOOO??? Nie som moc uspokojená odpoveďami. Dala som príklad. Nie je zrozumiteľný? Prosím.
alušik
01.03.06,11:58
Podľa mňa je to tak, ako som napísala ja. Vychádzal by Ti tam inak pri tom počte km dosť veľký rozdiel... a to nie je sranda. Ja to teda počítam tak, ako som napísala.
Je tam predsa písaná výsledná suma náhrad a nie náhrada!!! Rovnako potom podľa toho chápem aj tú základnú sadzbu. Veď načo by zákon stanovoval 6,20, keby sa to malo zaokrúhľovať už niekde na začiatku?
korka
01.03.06,12:00
jasne ze mozes, len neviem ci ta uspokojim.

Ja by som to nasobila 8,65 a zaokruhlila len vyslednu sumu.
Inac ten rozdiel je cez 20000.
Chobot
01.03.06,12:02
Dakujem korka , tvoj mail som obdržala. Chcem ti povedať. Včera som si spracovala knihu jázd na mojom programe. (program mám vyrobený pre mňa), taže ti neviem povedať ako sa to robí v iných, nikdy som na inom nerobila a ani nevypisovala ručne, zakúpený v kan. potrebách. Takže mne ide o to.V KJ mám najazdené cca 57 800 km. To vynásobím sumou 9 Sk alebo sumou nezaokrúhlenou a to 6,20 + 2,45 = 8,65 !? Neviem, či sa zaokruhluje až výsledná suma alebo suma ktorou budeš násobiť 1 km. Pošlem ti do tvojho e-mailu vytlačenú 1 str. z mojej vypracovanej knihy jázd. Povedz či môžem.

Na celé koruny zaokrúhľuješ až výslednú sumu. Ak by si zaokrúhlila náhradu za 1 km, výsledok by bol neúmerne skreslený.

V §8 ods. 2 je síce uvedené, že "Sumy základných náhrad náhrad za používanie cestných motorový h vozidiel sa zaokrúhľujú na desiatky halierov nahor." , ale toto platí len pre tú základnú náhradu, nie pre spotrebu PHM. Čiže Tvoja náhrada za 1 km bude naďalej 8,65 SK.
KOKSO
01.03.06,12:44
Logické. Zaokrúhlim až konečnú sumu. Ďík moc ste mi pomohli. Jana