Tralala Trala
21.01.13,10:44
Dobrý deň. Môj otec pravidelne mešká s výživným 1 až 2 týždne(niekedy nepošle ale až o mesiac spolu z následujúcim ) je možné po opakovanej výzve podať to ďalej na exekučné konanie ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? aj nejaké úroky z omeškania ? Ďakujem za radu.
misoft
21.01.13,15:32
To by musel s ním meškať 3 mesiace v kuse a potom riešiť súd a exekúciu.
draik
21.01.13,15:43
Aj v prípade, že výživné bolo stanovené rozhodnutím súdu a povinný mešká len 1-2 týždne, by som bol s exekúciou opatrný. Jednak to nejaký čas trvá a jednak náklady exekúcie sú pre povinného v prípade výživného pomerne vysoké. Teda ak nemá normálny príjem, môže sa stať, že sa jeho disciplína do budúcna ešte zhorší. Najprv by som sa zaujímal o dôvody meškania.
draik
21.01.13,15:47
To by musel s ním meškať 3 mesiace v kuse a potom riešiť súd a exekúciu.
Prečo by mal meškať v kuse min. 3 mesiace? Toľko netreba ani na spáchanie trestného činu zanedbania povinnej výživy (stačia 3 mesiace v priebehu 2 rokov, mesiace nemusia nasledovať bezprostredne po sebe)
buchač
21.01.13,16:16
Aj v prípade, že výživné bolo stanovené rozhodnutím súdu a povinný mešká len 1-2 týždne, by som bol s exekúciou opatrný. Jednak to nejaký čas trvá a jednak náklady exekúcie sú pre povinného v prípade výživného pomerne vysoké. Teda ak nemá normálny príjem, môže sa stať, že sa jeho disciplína do budúcna ešte zhorší. Najprv by som sa zaujímal o dôvody meškania.

Prečo by mal meškať v kuse min. 3 mesiace? Toľko netreba ani na spáchanie trestného činu zanedbania povinnej výživy (stačia 3 mesiace v priebehu 2 rokov, mesiace nemusia nasledovať bezprostredne po sebe)
Je síce faktom ... ale po podaní na trestné konanie by určite aj súd tie dôvody zaujímali ...

Nie každý má pravidelný príjem , aj keď je na dobu určitú zamestnaný ...
Proste povinný jedinec viazaný výživným proste nedostáva tiež pravidelne tú svoju výplatu a tiež sa krúti jak ten had , že ako z kola von ...
kukučka
21.01.13,16:26
Jednoduchšie možnosti si vyčerpal?
buchač
21.01.13,16:32
...hehe.....ja som sa chcel tiež na niečo v tom význame opýtať , ale zdržal som sa ...