patre
21.01.13,17:32
Dna 21.1.2013 objednam 300 ks SL v nom. hodnote á 3,-E. 22.1.2013 na zaklade pred. Fa uhradim 900 + 5 E. V PD zauctujem 5E ako vydavok na prev. reziu a 900E na priebeznu pol.
Na konci mesiaca jan. v PD zauctujem prijem z priebeznej pol. do pokladne v objeme ako nasobok 4E a poctu prac. dni od 21.1.13 . Nasledne vydavkovym dokladom z pokladne zauctujem ako vydavok na prev. reziu a zaroveň uhradim zavazok za stravne v mes. januari.
Je to tak OK ?
Mozem uctovat maximalnu hodnotu stravneho teda 4,-/den, aj ked som nakupil SL v nominali 3,-E ?
Dakujem za info a zaroven sa ospravedlnujem za moznu naivitu otazky , ktora prameni z toho ze nie som uctovnik a som tu prvy krat.
junes
21.01.13,19:31
Pokiaľ viem, môžeš si dať do nákladov len nominálnu hodnotu vyrazenú na lístku, t.j. 3,- E a ja to robím tak, že 900,- Eur (hodnotu SL) účtujem cez priebežné položky naraz všetkých 300 ks do pokladne a na konci mesiaca dám z pokladne výdavok - spotreba v počte SL podľa odpracovaných dní.
patre
21.01.13,22:25
Vdaka a dovolim si este jeden dopyt:
Ako SZCO pocas pracovnych ciest aj v sobotu vykonavam terenny prieskum za ucelom eventualneho prenajmu pozemkov. Mozem uctovat prac. cesty aj v dnoch prac. pokoja, ked jediny doklad z danej prac. cesty mam doklad o nakupe pohonnych hmot. Cca 60-70% z tychto prac. ciest neprinesie efekt, resp. jednania o prenajme su neuspesne a naviac tieto jednania su s fiyz. osobami. Iny doklad potvrdzujuci absolvovanie parc. cesty okr. uctu o nakupe PHM teda nemam.
1. Mozem len na zaklade dokladu o nakupe PHM vystavit prislusny cestak na prac. cestu ?
2. Ak ano, plati "1" aj na dni prac. pokoja ?
Vdaka !