ibarc
21.01.13,19:45
Dobrý deň prajem,

prosím Vás o radu, či je možné zistiť na Živnostenskom úrade, či má niekto pozastavenú živnosť alebo nie. Jedná sa o to, že máme záujemcu o prácu v našej firme a tvrdí, že má pozastavenú živnosť, ale na www.zrsr.sk môžeme vidieť, že ju nemá pozastavenú. Ale možno je chyba na Internete a tak chceme ísť na Živnostenský úrad a vypýtať si jeho originálny živn.list, ak je to možné. Je to možné, prosím? A aký kolok k tomu potrebujeme? 3 eurový?

Ďakujem veľmi pekne!
Mila123
21.01.13,18:48
Dobrý deň prajem,

prosím Vás o radu, či je možné zistiť na Živnostenskom úrade, či má niekto pozastavenú živnosť alebo nie. Jedná sa o to, že máme záujemcu o prácu v našej firme a tvrdí, že má pozastavenú živnosť, ale na www.zrsr.sk (http://www.zrsr.sk) môžeme vidieť, že ju nemá pozastavenú. Ale možno je chyba na Internete a tak chceme ísť na Živnostenský úrad a vypýtať si jeho originálny živn.list, ak je to možné. Je to možné, prosím? A aký kolok k tomu potrebujeme? 3 eurový?

Ďakujem veľmi pekne!

prečo Vás zaujíma, že má pozastavenú živnosť? podnikáte v tom istom odbore?
ten kolok Vám nepomôže, nedostanete nič na ŽÚ, iba vlastné ŽO ......
ibarc
21.01.13,19:05
Áno, je to tá istá činnosť, na ktorú ho chceme zamestnať. A naozaj mi to nedajú na ŽÚ? Veď na nete je to všetkým dostupné :-(
Mila123
21.01.13,19:06
Áno, je to tá istá činnosť, na ktorú ho chceme zamestnať. A naozaj mi to nedajú na ŽÚ? Veď na nete je to všetkým dostupné :-(
nedostaneš ho, nie si dotyčná tá FO, popr. ťa nepoveril, nesplnomocnil......

ak ho chcete zamestnať, dajte mu podmienku......
ibarc
21.01.13,19:08
Dakujem!
Xanti
21.01.13,19:12
ibarc vydrž pár dní, ak je pozastavená živnosť tak do pár dní sa to tam na ZRSR ukáže.
ibarc
21.01.13,19:15
Dakujem!
veronikasad
21.01.13,22:48
Áno, je to tá istá činnosť, na ktorú ho chceme zamestnať. A naozaj mi to nedajú na ŽÚ? Veď na nete je to všetkým dostupné :-(
Kopiou dokladu o pozastavení živnosti by sa vám mal preukázať živnostník. Na ŽU mu ho vydali, ak má živnosť naozaj pozastavenú.
avalik
21.01.13,23:04
Áno, je to tá istá činnosť, na ktorú ho chceme zamestnať. A naozaj mi to nedajú na ŽÚ? Veď na nete je to všetkým dostupné :-(

daju ti to co vidis na nete

§ 60a
Výpis z registra a prehľad zapísaných údajov (1) Každý má právo vyžadovať od živnostenského úradu výpis z verejnej časti registra. Výpis z verejnej časti registra obsahuje zapísané údaje platné v deň jeho vydania.
(2) Ak vo verejnej časti registra určitý zápis nie je, živnostenský úrad vydá o tom na požiadanie potvrdenie.
(3) Ak tento zákon neustanovuje inak, údaje z neverejnej časti registra možno poskytnúť iba fyzickej osobe, ktorej sa údaje týkajú. Takejto osobe živnostenský úrad vydá na požiadanie výpis v rozsahu údajov zapísaných vo verejnej i neverejnej časti registra platných v deň jeho vydania.

(4) Na požiadanie možno fyzickej osobe, ktorej sa údaje týkajú, vydať prehľad zapísaných údajov obsahujúci informácie o údajoch platných v deň jeho vydania a informácie o zapísaných, ale v deň jeho vydania už neplatných údajoch.