Ekonomka-SR
21.01.13,20:53
Zdravím Vás ekonómovia, chcela by som sa poradiť. Došla FA od rakúskej spoločnosti, kt. fakturuje pre IC DPH: DE......., odberateľom je slovenska spoločnosť so slovenským IC DPH. Miestom dodania tovaru je Nemecko. Chápem správne tomu, že DPH by mala byť odvedená v Nemecku a my to zaúčtujeme ako vstup ale bez DPH?Dakujem
tictac7
21.01.13,20:02
...myslíš trojstranný obchod? Z toho, čo tu píšeš, sa inak vymotať neviem....
Ekonomka-SR
21.01.13,20:19
...myslíš trojstranný obchod? Z toho, čo tu píšeš, sa inak vymotať neviem....
Ahoj, nie nejde o trojstranny obchod, tovar bol dodany z Rakuska do Nemecka a faktura isla z Rakuska na Slovenskeho odberatela. Asi som sa aj zle vyjadrila v otazke. Faktura je od Rakusana, kt. fakturuje pod IC DPH : DE. Tovar bol dodany v Nemecku. Faktura prisla od Rak. dodavatela k Slovenskemu platcovi DPH.
KEJKA
21.01.13,20:32
a čo dostane slovenská firma okrem faktúry?
Ekonomka-SR
21.01.13,20:35
a čo dostane slovenská firma okrem faktúry?
Slovenska firma len zaplatí za tovar. Tovar skončí v Nemecku, preto sa domievam, že aj dan by mala byť odvedená v Nemecku. Ale ako to zaúčtujem ja, to ani srnka netuší.
KEJKA
21.01.13,21:01
a čo bude protihodnota platby?
Ekonomka-SR
21.01.13,21:04
a čo bude protihodnota platby?
ja to účtujem, nemam ponatie o obchode. Asi tiež nevieš sa s tým pohnuť, je to záľudne.
KEJKA
21.01.13,21:07
účtovať môžeš až potom, ked budeš poznať podstatu obchodu.
účtovanie nie je klikanie MD a Dal.
slov. firma predsa nebude platiť za niečo, čo nebude jej vlastníctvom...........ak ten tovar v Nemecku je jej, pravdepodobne sa mala registrovať tam a zaplatiť DPH tam.
a ak iba platí, tak to daj na pohľadávky............tiež však musíš zistiť voči komu.
Ekonomka-SR
27.01.13,14:06
účtovať môžeš až potom, ked budeš poznať podstatu obchodu.
účtovanie nie je klikanie MD a Dal.
slov. firma predsa nebude platiť za niečo, čo nebude jej vlastníctvom...........ak ten tovar v Nemecku je jej, pravdepodobne sa mala registrovať tam a zaplatiť DPH tam.
a ak iba platí, tak to daj na pohľadávky............tiež však musíš zistiť voči komu.
to je pravda a úplne s Tebou súhlasím, len nie vždy sa to dá zistiť. KEJKA a aký máš názor na to, že Ti dôjde FA-intrakomunitárne nadobudnutie z EU. Len na Faktúre dodávateľ uviedol chybne IC DPH odberatela. T.z. Rakusan nam fakturoval za dodavku tovaru, ktora bola vyskladnena v Polsku. Mal uviest IC DPH: PL, ale on omylom uviedol IC DPH: SK. Totizto spoločnost na Slov. ma reg. aj v PL. Spravna FA mala byt vystavena na odberatela s IC DPH : PL. V PL bol vyskladneny aj tovar. Moj nadriadeny mi nariadil, aby som kontaktovala dodavatela na storno FA. Lenze je to spravny postup.? Robím úcto aj pre spol. reg. pre PL a ked vystornujem FA, opravna mi pride cca mozno aj za 2-3 mesiace a tym porusim §20 a neskoro odvediem dan. Dakujem