tetableta
21.01.13,22:18
Dobry den,

mam napad na novu rodinnu relaciu, o ktorej si myslim, ze by mohla mat dostatocnu sledovanost na to, aby ju zacala vyrabat nejaka komercna televizia. Nechcem tu momentalne rozoberat, ze sa mozem paradne mylit, to samozrejme pripustam, ale nie je to temou mojej otazky.
Ak by som vsak dany napad posunula konkretnej televizii uz z jej zakladneho opisu by jej bolo jasne ako ma vyzerat, a teda v pripade zaujmu by ma mohli bez problemov obist. Jedine mozne riesenie, ktore ma napada je ochranna znamka, resp. patent.
Vedeli by ste mi niekto poradit kde mam zacat patrat, aby som sa pohla dalej?

Dakujem.
misomiso
24.01.13,09:16
Troch ludi to zaujima, nikto neodpise? Na Slovensku je 100 znamkovych a patentovych kancelarii. Tak asi tam...
blavaciko
24.01.13,10:13
kedysi som sa tym zaoberal, kedze tiez mam v hlave napad na relaciu, ale vzhladom na to, ze som sa k nicomu rozumnemu nedopatral, zatial som to odlozil a venujem sa inemu...
Stanislav 1975
24.01.13,10:45
kedysi som sa tym zaoberal, kedze tiez mam v hlave napad na relaciu, ale vzhladom na to, ze som sa k nicomu rozumnemu nedopatral, zatial som to odlozil a venujem sa inemu...
Mne tiež američania vyfúkli program Superstar...:mee::D:D, plagiátori jedni...
brodozz
24.01.13,11:05
Napad tije na prd,oslov scenaristu-spisovatela,dohodnite sa na percentach,on napise scenar-knihu,ak sato raz natoci mozno budes v baliku.
tetableta
25.01.13,07:57
Ide o rodinnu zabavno-sutaznu relaciu, takze kniha ani film z toho byt nemoze:) Medzitym som sa skontaktoval s jednou kancelariou (www.litvakova.sk), ktora zastresuje tieto kroky. Namet na takuto relaciu podla nich nestaci (to chapem a je to v poriadku). Z ich odpovede mi vsak vyplynulo, ze naozaj podrobne rozpracovany namet do detailov by uz chraneny byt mohol. Okrem toho sa mozem obratit na autorsku spolocnost LITA, kde si moj namet uschovam a pred stretnutim s potencialnymi zaujemcami s nimi uzavriem zmluvu. Uschova nasledne posluzi na to, ak by malo dojst k sporu o autorstvo.
embrio28
25.01.13,16:06
spíš dobre ošetrenú vo svoj prospech dohodu o mlčanlivosti alebo obchodnom tajomstve a mas klud.
buchač
26.01.13,17:01
Dobry den,
mam napad na novu rodinnu relaciu, o ktorej si myslim, ze by mohla mat dostatocnu sledovanost na to...
...to by muselo byť niečo fakt dobré ...

Muselo by tromfnúť momentálne ( hm .... ) sledované " hity " na tých dvoch našich komerčných ...

TV Grc ovládol Andy Kraus so svojím Panelákom a Pod povrchom ...
TV Žaluzia zasa spustila Burlivé víno a Horúcu krv ...

To nespomínam Dallas , Súdnu sieň , CSI ......atď ....
Dáša_
26.01.13,17:19
...to by muselo byť niečo fakt dobré ...

Muselo by tromfnúť momentálne ( hm .... ) sledované " hity " na tých dvoch našich komerčných ...

TV Grc ovládol Andy Kraus so svojím Panelákom a Pod povrchom ...
TV Žaluzia zasa spustila Burlivé víno a Horúcu krv ...

To nespomínam Dallas , Súdnu sieň , CSI ......atď ....

by si sa čudoval, akú vysokú sledovanosť má napríklad taký Duel na STV1
buchač
26.01.13,20:15
Ide o rodinnu zabavno-sutaznu relaciu,

by si sa čudoval, akú vysokú sledovanosť má napríklad takýDuel na STV1
...netvrdím opak ...;)
Jeden čas išlo " 5 proti 5 " ... nevedel som tomu prísť na chuť ... proste ma to nezaujalo a poviem aj pravdu , ten Bičan mi šiel poriadne na nervy ...

Na Jojke ide " Riskni milión " ...občas si pozriem ...

Ale opakujem znova ...

...to by muselo byť niečo fakt dobré ...
...niečo nové , zaujímavé , atď ....
kukučka
26.01.13,20:37
a prečo by nemohlo?
buchač
26.01.13,20:44
a prečo by nemohlo?
...ale šak ja nie som proti ...
Či snáď hej ???...napísal som snáď niečo v tom zmysle ?
Mne je lautr jedno , kto je autorom myšlienky ...
Zmena by aj prospela ...
Furt jedno a to isté sledovať na tých sesterských staniciach omrzí predsa každého ...
tetableta
27.01.13,20:05
...to by muselo byť niečo fakt dobré ...

Muselo by tromfnúť momentálne ( hm .... ) sledované " hity " na tých dvoch našich komerčných ...

TV Grc ovládol Andy Kraus so svojím Panelákom a Pod povrchom ...
TV Žaluzia zasa spustila Burlivé víno a Horúcu krv ...

To nespomínam Dallas , Súdnu sieň , CSI ......atď ....

Nevedela som sa dockat, kedy niekto napise podobny prispevok - nemyslim to v zlom:) Ja uplne pocitam s tym, ze sa moj namet niekomu (ak by som sa hypoteticky stretla s predstavitelom nejakej TV stanice) subjektivne nebude pacit, ale tato tema bola zalozena z ineho dovodu ako lamentovat nad stavom nasich komercnych televizii a programov, ktore vysielaju.
Pre upresnenie chcem uviest, ze namet, ktory mam v hlave je na zabavnu relaciu, kde sutazia medzi sebou sutaziaci. Teda nejde o serial.
hubatá
27.01.13,20:31
Už ti zostáva jedine to, že celý námet ešte pred prerokovaním ústne odovzdáš aj do podateľne televízie v písomnej forme a tam si to dáš opečiatkovať na fotokópiu. V prípade že začne zábavnú reláciu TV vysielať, máš písomný doličný predmet pre súdne konanie že ti bol tvoj námet ukradnutý a žiadaš o náhradu škody ako autor zábavnej relácie.
buchač
27.01.13,20:34
Už ti zostáva jedine to, že celý námet ešte pred prerokovaním ústne odovzdáš aj do podateľne televízie v písomnej forme a tam si to dáš opečiatkovať na fotokópiu. V prípade že začne zábavnú reláciu TV vysielať, máš písomný doličný predmet pre súdne konanie že ti bol tvoj námet ukradnutý a žiadaš o náhradu škody ako autor zábavnej relácie.
...sorry .....:--- :--- :D :D :D
blavaciko
28.01.13,05:01
Už ti zostáva jedine to, že celý námet ešte pred prerokovaním ústne odovzdáš aj do podateľne televízie v písomnej forme a tam si to dáš opečiatkovať na fotokópiu. V prípade že začne zábavnú reláciu TV vysielať, máš písomný doličný predmet pre súdne konanie že ti bol tvoj námet ukradnutý a žiadaš o náhradu škody ako autor zábavnej relácie.

prepáč, ale veľká firma si s tvojim opečiatkovaným akurát tak vytrie riťku... kedže pečiatku si dám spraviť hocikde hocijakú a niečo tam načmárať akože podpis tiež nie je úplne ťažké
DanPaul
28.01.13,19:51
Podla mna sa neda robit nic ... ale.
Ako prve, by som presnoril internet, ci nejaka TV kdekolvek na svete (Amerika, Afrika, Europa, Azia, Australia, Novy Zeland) nema podobny format, lebo ak ma, tak ten tvoj je iba kopia.
Ak nikde vo svete taka relacia neexistuje, spisal by som podrobny opis kazdej drobnosti v hre, pricom by som mal aj hruby opis hry, aby sa nedali jednoduchymi zmenami v detailoch ziskat unikatne kopie mojho originalu.
Autorstvo je velmi citliva zalezitost a staci zmenit par percent originalu a vida, je tu nova unikatna vec.
Ak TV najde inde vo svete osvedceny format s podobnou strukturou, kupi radsej ten, lebo si bude moct byt ista, ze je to legalne a nemusi sa bat napadnutia za plagiatorstvo. V takomto pripade ti akekolvek zabezpecenie nepomoze, lebo TV to bude mat z druhej ruky.
Osobne by som kontaktoval rovno TV a spytal by som sa, ako mam postupovat, aby to bolo legalne. Oni najlepsie poznaju zakonne postupy a neverim, ze by mali potrebu niekoho okradat o napad.
tetableta
28.01.13,22:13
Dakujem velmi pekne za hodnotnu odpoved, posunula ma dalej :)
tetableta
28.01.13,22:14
Podla mna sa neda robit nic ... ale.
Ako prve, by som presnoril internet, ci nejaka TV kdekolvek na svete (Amerika, Afrika, Europa, Azia, Australia, Novy Zeland) nema podobny format, lebo ak ma, tak ten tvoj je iba kopia.
Ak nikde vo svete taka relacia neexistuje, spisal by som podrobny opis kazdej drobnosti v hre, pricom by som mal aj hruby opis hry, aby sa nedali jednoduchymi zmenami v detailoch ziskat unikatne kopie mojho originalu.
Autorstvo je velmi citliva zalezitost a staci zmenit par percent originalu a vida, je tu nova unikatna vec.
Ak TV najde inde vo svete osvedceny format s podobnou strukturou, kupi radsej ten, lebo si bude moct byt ista, ze je to legalne a nemusi sa bat napadnutia za plagiatorstvo. V takomto pripade ti akekolvek zabezpecenie nepomoze, lebo TV to bude mat z druhej ruky.
Osobne by som kontaktoval rovno TV a spytal by som sa, ako mam postupovat, aby to bolo legalne. Oni najlepsie poznaju zakonne postupy a neverim, ze by mali potrebu niekoho okradat o napad.

Dakujem velmi pekne za hodnotnu odpoved, posunula ma dalej :)
niesisam
29.01.13,22:14
Mna napadá ešte jedna verzia -že ak sa o tom verejne rozpíšeš niekde na webe a označíš si kopirajt - nemôžu Ti to vziať ..resp .. môžeš si vysúdiť balík -ak sa to oplatí .. Druhá možnosť je že to spojíš už z nejakým produktom ktorý už beží -aby to bolo ešte zaujímavejšie ... poznám také možnosti ...