zaclony
01.03.06,11:45
Začínam s Pohodou a prvý problém:Dopísala som si moje účty do ÚOsn. a teraz neviem ako si vytlačiť len tie moje.Zaškrtla som POUŽITÉ, aj krížikom vľavo druhý stĺpec ,ale stále tlačí všetko. Ako mám vytlačiť len výber?
Druhá, ešte blbšia otázka:Ak mám bložek z nákupu v hotovosti, musím si vytlačiť k nemu aj VPD z účtovníctva?To keď pôjdem ku klientovi, mám mu doniesť VPD už s textom z Pohody?Ja som ešte nikdy technicky neriešila poklad)u, len viem ako ju zaúčtovať.
Tretí problém:Chápem, ak mám VPD,PPD,BV,Faktúry a čo s tými zápismi, ktoré toto nemajú.Môžem ich učtovať všetky ako Inter.dokl? alebo musím použiť Ostatné zav./pohl/ a v tom prípade si ako doklad o učtovaní vytlačím ten ID a doložím ho napr. k predpisu o zapl.dane, ???
Prosím pomôžte mi.Budem vam do konca života zaviazaná
Dada
01.03.06,11:06
Ide o podvojné účtovníctvo? Asi hej, lebo ÚOsn. predpokladám, že je účtová osnova :ˇ-)))
Takže ak je vpravo zaškrtnuté "použité", klikneš na ten stĺpček "použité" - vľavo nad účtami sa zobrazí "áno" a "nie".... klikneš na "áno" a vyselektuje ti len tie účty, ktoré máš zakšrtnuté ako použité.
Ak zaradíš bloček o nákupe do pokladne, tak si k nemu vytlačíš pokladničný doklad so zaúčtovaním a zopneš (zlepíš) si ich.
Tomu tretiemu problému nerozumiem, skús rozpísať o čo konkrétne ide.
zaclony
01.03.06,17:28
Veľmi krásne ďakujem Dadka za odpoveď.Som naozaj šťastná, keď viem, že mi niekto poradí a ten tretí problém.
V učtovníctve je všetko zoradené podľa dokladu.To znamená, že faktúry idú do faktúr,pokl.dokl. idú do pokladne atd.
Ale existujú účtovné zápisy, ktoré postrádajú doklad. A ja ak chcem, aby som tieto transakcie mala niekde uložené v šanone, tak ako BV,VPD,Prij.F. atd, potrebujem ich strčiť do nejakého šanonu s názvom ?????Interné doklad?Ostatné záväzky???Chcem si k nim vytlačiť nejaký doklad, kde zapíšem o čo ide a budem ich mať v nejakom číselnom rade usporiadané.Neviem, či som to dobre vysvetlila.Hela
malina
01.03.06,17:29
Tretí problém:Chápem, ak mám VPD,PPD,BV,Faktúry a čo s tými zápismi, ktoré toto nemajú.Môžem ich učtovať všetky ako Inter.dokl? alebo musím použiť Ostatné zav./pohl/ a v tom prípade si ako doklad o učtovaní vytlačím ten ID a doložím ho napr. k predpisu o zapl.dane, ???
Prosím pomôžte mi.Budem vam do konca života zaviazaná

Zrejme Ti ide o doklady, ktoré sa netýkajú faktúr, banky ani pokladne a potrebuješ ich dostať do účtovného denníka. Áno, zaúčtuješ ich prostredníctvom interných dokladov, pričom rozlišovanie ich druhov Ti umožňujú číselné rady, ktoré si označíš názvom a primeranou skratkou (napr. predpis preddavkov do ZP - PPZP, účtovné odpisy - ÚO, hrubé mzdy - HM atď.). Každý rad má vlastné číslovanie a môžeš si ho v prípade potreby "vytiahnuť" zloženou otázkou (v agende "interné doklady" klikneš pravým tlačidlom myši a zvolíš: výber - zložená otázka, vypíšeš pole agendy "číslo" a hodnotu napr. "PPZP").
Pidgey
01.03.06,23:59
Zrejme Ti ide o doklady, ktoré sa netýkajú faktúr, banky ani pokladne a potrebuješ ich dostať do účtovného denníka. Áno, zaúčtuješ ich prostredníctvom interných dokladov, pričom rozlišovanie ich druhov Ti umožňujú číselné rady, ktoré si označíš názvom a primeranou skratkou (napr. predpis preddavkov do ZP - PPZP, účtovné odpisy - ÚO, hrubé mzdy - HM atď.). Každý rad má vlastné číslovanie a môžeš si ho v prípade potreby "vytiahnuť" zloženou otázkou (v agende "interné doklady" klikneš pravým tlačidlom myši a zvolíš: výber - zložená otázka, vypíšeš pole agendy "číslo" a hodnotu napr. "PPZP").

presne tak.Da sa to ale aj rychlejsie, ked sa staci nastavit do stlpca cislo a zacat pisat "ppzp".Pohoda automaticky skoci na prvy zaznam, ktory obsahuje dany retazec(funguje to v kazdom stlpci, ci je to coslo dokladu, stredisko a pod...) a ked potom stlacite Enter, tak sa vyfiltruju iba tie zaznamy, ktore dany retazec obsahuju.Pododne ,aj prvy stlpec v agendach, oznaceny v zahlavy "X" sluzi na filtrovanie.Oznacite si zaznami ktore potrebujete nejako dalej spracovat, prip zobrazit, a potom si uz iba date zobrazit vsetky, ktore su takto oznacene.Da sa hromadne oznacit a aj odznacit, cez menu Zaznam/Oznacenie/...
alex1
29.05.06,07:12
Zadávam predkontáciu na tovar a keď ju chcem uložiť napíše mi "Zadaný účet neexistuje. Založte účet v účtovnej osnove alebo zadajte iný". V účtovnej osnove ho mám zadaný. Neviem kde robím chybu. Doteraz mi všetky predkontácie vzalo. Ešte sa len zoznamujem s Pohodou, mám štartovaciu verzi. Môže mi niekto pomôcť?Ďakujem
Dada
29.05.06,07:43
Zadávam predkontáciu na tovar a keď ju chcem uložiť napíše mi "Zadaný účet neexistuje. Založte účet v účtovnej osnove alebo zadajte iný". V účtovnej osnove ho mám zadaný. Neviem kde robím chybu. Doteraz mi všetky predkontácie vzalo. Ešte sa len zoznamujem s Pohodou, mám štartovaciu verzi. Môže mi niekto pomôcť?Ďakujem

Ty ten účet v osnove môžeš mať, ale v predkontácii možno máš iný, čo v osnove nie je.
alex1
29.05.06,07:49
Práveže, keď zadávam novú predkontáciu a ten účet vyberiem z účtovnej osnovy (kde ho mám vytvorený) neche mi to uložiť. Vypisuje mi ten text.
alex1
29.05.06,08:09
už mi to funguje. Predtým som to robila cez kopírovanie, kde som mala zadefinovaný účet pre DPH, ktorý som už predtým zmenila a to mi nechcelo zmeniť. Tak som išla cez priame vloženie a už mi to vzalo. Ďakujem
abobo
29.05.06,11:51
Som daňovník v zmysle §12 odsek 3 zák. č. 595/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov. poraďte:- predali sme nehnuteľnosť, (faru), kupilo ju VÚC, chcel by som vedieť, či musím platiť daň z príjmu.