stanuss
22.01.13,12:26
Dobrý deň

zamestnancovi bola daná výpoveď v 12/2012 podľa par. 63, odst.1 písm. a, s tým, že mu plynie 1 mesačná VD od 01.01.2013, ktorá sa končí 31.01.2013. Čerpal dovolenku a dnes mi doniesol PN od 21.01.2013, ktorá bude pravdepodobne pokračovať aj do 02/2013.
čo teraz s výpoveďou končí sa mu PP k 31.01.2013 a PN bude ďalej pokračovať a bude ju vyplácať SP?
ďakujem
veronikasad
22.01.13,11:27
Zamestnávatel k 31.1.2013 zaniká ?
Tweety
22.01.13,11:28
ÁNo, končí. AK bude aj po skončení PP PN, dostane od SP nemocenské.
ZEvina
29.01.13,07:13
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu: Môj syn dal v novembri 2012 výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou. PP by mu mal skončiť 31.1.2013. Všetko by bolo v poriadku, výpoveď bez problémov zamestnávateľ prevzal, ALE: 18.12.2012 išiel na nečakanú operáciu slepého čreva, s čím bol na PN do 28.1.2013. Po skončení PN si chcel vyčerpať zvyšnú dovolenku, čo mu zamestnávateľ zamietol s odôvodnením, že mu dovolenku preplatia a on musí nastúpiť do práce. Síce s tým syn nepočítal, ale čo už..... no prekvapilo nás hlavne to, že mu zamestnávateľ oznámil, že si musí čas práceneschopnosti odpracovať, že to došlo ako nariadenie z firmy a odsúhlasené právnikom!:eek::eek: To sme pozerali ako puk! Toto som veru ešte nepočula. Bola v Zákonníku práce dáka zmena? Prišla som o niečo????????????
Tweety
29.01.13,07:14
Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu: Môj syn dal v novembri 2012 výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou. PP by mu mal skončiť 31.1.2013. Všetko by bolo v poriadku, výpoveď bez problémov zamestnávateľ prevzal, ALE: 18.12.2012 išiel na nečakanú operáciu slepého čreva, s čím bol na PN do 28.1.2013. Po skončení PN si chcel vyčerpať zvyšnú dovolenku, čo mu zamestnávateľ zamietol s odôvodnením, že mu dovolenku preplatia a on musí nastúpiť do práce. Síce s tým syn nepočítal, ale čo už..... no prekvapilo nás hlavne to, že mu zamestnávateľ oznámil, že si musí čas práceneschopnosti odpracovať, že to došlo ako nariadenie z firmy a odsúhlasené právnikom!:eek::eek: To sme pozerali ako puk! Toto som veru ešte nepočula. Bola v Zákonníku práce dáka zmena? Prišla som o niečo???????????? Nie, toto je totálna blbosť. Na PN má zo zákona nárok, aj keď je počas VD. Jeho PP končí uplynutím doby určitej, teda 31.1.2013.
ZEvina
29.01.13,07:42
Tweety, ďakujem za rýchlu odpoveď. Neviem, čo sa tam porobilo, kým bol syn v nemocnici, ale sme z toho obaja dosť prekvapení, veď ešte v decembrovej výplate dostal odmenu..... a teraz toto! Keby bol vedel, že mu zamietne dovolenku, nehrabal by sa do práce, veď lekárka ho ešte nechcela vypísať (mal menšie komplikácie s operáciou). Necíti sa ešte celkom v poriadku, ale počítal s dovolenkou a vo štvrtok by mal ísť ešte na odbery, nahlásil si, že určite chce mať dovolenku a zamestnávateľ mu povedal, že ak nenastúpi, dostane absenciu! Mám čo robiť, aby som syna ukľudnila, nech tie tri dni už dáko prehltne. Nehovoriac o tom, že v pracovnej zmluve mal miesto výkonu práce: Slovenská republika, Maďarsko, Rakúsko a Česká republika a tým pádom mu vôbec nepreplácali diéty, ani nadčasy, či práce vo sviatok alebo víkendy....Toto som ešte za celých mojich 54 rokov nezažila!
Tweety
29.01.13,08:03
Tweety, ďakujem za rýchlu odpoveď. Neviem, čo sa tam porobilo, kým bol syn v nemocnici, ale sme z toho obaja dosť prekvapení, veď ešte v decembrovej výplate dostal odmenu..... a teraz toto! Keby bol vedel, že mu zamietne dovolenku, nehrabal by sa do práce, veď lekárka ho ešte nechcela vypísať (mal menšie komplikácie s operáciou). Necíti sa ešte celkom v poriadku, ale počítal s dovolenkou a vo štvrtok by mal ísť ešte na odbery, nahlásil si, že určite chce mať dovolenku a zamestnávateľ mu povedal, že ak nenastúpi, dostane absenciu! Mám čo robiť, aby som syna ukľudnila, nech tie tri dni už dáko prehltne. Nehovoriac o tom, že v pracovnej zmluve mal miesto výkonu práce: Slovenská republika, Maďarsko, Rakúsko a Česká republika a tým pádom mu vôbec nepreplácali diéty, ani nadčasy, či práce vo sviatok alebo víkendy....Toto som ešte za celých mojich 54 rokov nezažila!
Veru, až rozum ostáva stáť nad tzv. schopnosťou niektorých. S tou dovolenkou je to tak, že ak ju zamestnáv. neschváli, tak žiadna nebude. Tú , ktorá mu ostane nevyčerpaná, mu musí pri skončení PP preplatiť.
ivka70
29.01.13,08:11
Zamestnavatel mu nemusi umoznit cerpat dovolenku, na to ma pravo.
Ale je ho PP tak ci tak skonci 31.1.2013.
(mozno iba nepochopil coho sa tyka to nadrpacovanie ... mozno to bolo len v suvislosti s cerpanim dovolenky po PN)
ZEvina
29.01.13,09:48
S tou dovolenkou viem, že zamestnávateľ nemusí súhlasiť, aj keď mu ju najprv podpísal a potom volal, že dovolenku na príkaz vedenia ruší - preto aj nastúpil do práce a pracuje ďalej, ale to nadpracovanie PN nepochopil zle - má podľa zamestnávateľa s vyjadrením ich právnika - nadpracovať čas od operácie od 18.12.2012 - do ukončenia PN do 28.1.2013:eek: A vo štvrtok má ísť na odbery, tak bude mať potvrdenie od lekárky (čo mu budú chcieť tiež dať odpracovať?). No ak nenastúpi do práce odpracovať si PN, tak ho asi vyhodia pre porušenie pracovnej disciplíny :D
Tweety
29.01.13,09:51
S tou dovolenkou viem, že zamestnávateľ nemusí súhlasiť, aj keď mu ju najprv podpísal a potom volal, že dovolenku na príkaz vedenia ruší - preto aj nastúpil do práce a pracuje ďalej, ale to nadpracovanie PN nepochopil zle - má podľa zamestnávateľa s vyjadrením ich právnika - nadpracovať čas od operácie od 18.12.2012 - do ukončenia PN do 28.1.2013:eek: A vo štvrtok má ísť na odbery, tak bude mať potvrdenie od lekárky (čo mu budú chcieť tiež dať odpracovať?). No ak nenastúpi do práce odpracovať si PN, tak ho asi vyhodia pre porušenie pracovnej disciplíny :D AK pôjde na vyšetrenie, nech si dá potvrdiť návštevu lekára, má nárok na §. Tie dni do konca VD už nech nejako pretlčie, PP mu končí 31.1., tak či tak. Vyhodiť ho už teda nemá kedy. A to nadpracovanie PN, nech mu ukážu, podľa akého § ZP postupovali.