mondes
22.01.13,15:19
Ahojte, keďže prvýkrát idem oficiálne uzatvárať rok v JU, tak som si dovolila otvoriť túto tému, aby som na niečo nezabudla. Čo všetko musím urobiť na konci roka? Aké účtovné kroky? Viem, že:
- cez ID zaúčtovať odpis auta
- preúčtovať z VNZD do VOZD DPH zaplatenú v zahraničí (ak neprekročila určitý limit)
- urobiť inventarizáciu pokladne
-urobiť inventarizáciu majetku a záväzkov


..... prosím Vás, na čo ešte nemám zabudnúť? Ďakujem pekne.
Katarina
23.01.13,08:13
Nezabudnúť na hlásenie výplaty fyzickým osobám do 31.3.2013.
LuciaV86
24.01.13,16:41
Nezabudni inventarizovať pokladnu 4xročne, urobiť si inventúrne súpisy / k jendotlivým druhom inv. majetku - HIM, NIM, Hotovost, Banka, Pohladavky, zavazky, ceniny atd/ a z toho potom sumárny inv.zápis - čo je podkladom pre vypracovanie Výkazov MaZ
yvica
06.02.13,14:45
ako by mal vyzerať inventúrny súpis v banke, pohľ. a záv. nestačí ak vytlačím neuhradené prijaté a vystavené faktúry???
prosím vás potrebujem poradiť mám doklad príjmový o úhrade v r. 2010 - úhrada faktúry môžem zaúčtovať ako príjem v r. 2012?
Marína
06.02.13,22:55
Napr. takto(viď priložené súbory).
Nemôžeš, musíš podať dodatočné daňové priznanie za r. 2010 a uhradiť rozdiel dane.
BUTTON.
08.02.13,13:30
odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov
Mila123
08.02.13,13:34
ako by mal vyzerať inventúrny súpis v banke, pohľ. a záv. nestačí ak vytlačím neuhradené prijaté a vystavené faktúry???
prosím vás potrebujem poradiť mám doklad príjmový o úhrade v r. 2010 - úhrada faktúry môžem zaúčtovať ako príjem v r. 2012?
ale keď budeš podávať DDP nesmieš meniť kolónku príjmy a výdavky...
DDP sa robí cez r. 41 a 42 DP typ B
yvica
14.02.13,13:04
ale v postupoch účtovania myslím, je písané, že ak je doklad prijatý oneskorene, zaúčtuje sa v tom období, v ktorom sa chyba zistila, takže nemôžem to zaúčtovať do 2012? je to suma 420 eur, faktúra bola evidovaná v 2010 a teraz sa zrazu našiel doklad o úhrade.
Rasťo74
17.02.13,17:28
Vieš mi to vysvetliť aké je to hlásenie trošku mi to popíš, je toho tolko že človek nevie čo a ako treba posielať. Veľľmi pekne dakujem.
mondes
27.03.13,09:33
Ahojte, prosím Vás, čo aké ešte musím urobiť operácie, ak chcem ukončiť rok v JU?
- skontrolovala som priebežné položky
- preúčtovala som zahraničnú DPH do VOZD (neprevýšila povolenú sumu tej ktorej krajiny)
- preúčtovala som rozdiel odpočítanej DPH a koeficientovanej
- zaevidovala som k 31.12.2012 záväzok - DzMV 2012
- keďže je SZČO v strate, tak daň z príjmu nemusím evidovať do záväzkov

.... zabudla som na niečo podstatné? Vďaka.
DanielaSL
27.03.13,09:54
No ja doplním zo svojich...tvorba SF, preúčtovanie 20% PHM.... odpis starých pohľadávok. Možno sa niekomu zíde...
kubkokubko
29.03.13,03:15
Prosím Vás v postupoch účtovania JU sa píše, že v uzávierkových operáciach sa účtuje
(4) Rozdiel medzi pomerne odpočítanou daňou z pridanej hodnoty39) v jednotlivých zdaňovacích obdobiach a pomerne odpočítanou daňou z pridanej hodnoty40) vypočítanou po skončení účtovného obdobia sa účtuje v rámci uzávierkových účtovných operácií podľa
a) § 4 ods. 6 písm. e) piateho bodu, ak ide o zvýšenie daňovej povinnosti,
b) § 4 ods. 6 písm. d) tretieho bodu, ak ide o zníženie daňovej povinnosti.
najprv som myslela, ze sa ma to netyka, ale nie je to vlastne odpočítanie výsledku danoveho priznania k DPH (sme kvartálni platci)? Ak ano tak potom to vôbec nechápem, mohli by ste mi to prosim vysvetlit? Dakujem