Norika7
22.01.13,18:27
Nedočítala som sa nikde ako to je ohladom ZP pri dohode pokial ma aj pracovny pomer kde zamestnavatel odvadza do ZP, ma sa prihlasiť do ZP aj z dohody (s pravidelnym prijmom)???? dakujem:)
Mila123
22.01.13,17:44
Nedočítala som sa nikde ako to je ohladom ZP pri dohode pokial ma aj pracovny pomer kde zamestnavatel odvadza do ZP, ma sa prihlasiť do ZP aj z dohody (s pravidelnym prijmom)???? dakujem:)
do SP sa hlási každý poistný vzťah samostatne.......ELDP môžeš viesť osobitne, popr. aj spoločne.....
v ZP máš prihláseného zamestnanca kódom 2 Z a ak pribudne k prac. pomeru aj dohoda, nehlásiš, neprihlasuješ dohodára vôbec do ZP, pritom neprihlásenie dohodára,, neznamená, že mu z jeho odmeny za dohodu nebudeš zrážať zdravotné poistenie,,,,,,
ak by napr. pracovný pomer skončil skôr ako dohoda, musíš potom dohodára, po ukončení PPV prihlásiť kódom 2 D.....
je potrebné si uvedomiť, že kód 2 (pri PPV) je "nadriadený " kódu 2 D....
a pre ZP sa vykazuje poistné spoločne zo všetkých prac. pomerov vrátane dohôd spoločne......

hádam som to vysvetlila dostatočne......:D
Norika7
22.01.13,18:03
Ano dakujem za odpoved ale jedna sa o dohodu u ineho zamestnavateľa
Mila123
22.01.13,18:25
Ano dakujem za odpoved ale jedna sa o dohodu u ineho zamestnavateľa
ak je tá dohoda u iného zamestnávateľa ako postupuje sa štandartne....t.j. prihláška do SP i ZP,
v ZP sa nahlasuje na dni kedy pracuje.....
Norika7
22.01.13,19:00
Dakujem velmi pekna za odpoved