junior78
22.01.13,21:44
Kde podať daňové priznanie pri požičanom vozidle z iného kraja.

Ahojte
Prosím Vás vedeli by ste poradiť ohľadom podania daňového priznania z MV.
.................................................. .................................................. ......................
Príklad z roku 2010 DRSR
10. Otázka:
Podnikateľ - fyzická osoba na základe zmluvy bezplatne poskytuje motorové vozidlo spoločnosti. Kto má povinnosť zaplatiť daň z motorových vozidiel (držiteľom motorového vozidla je podnikateľ) ? V našom prípade PO nám požičala bezplatne vozidlo z iného kraja.
Odpoveď:
V ustanovení § 85 zákona o miestnych daniach sú vymedzení daňovníci dane z motorových vozidiel. Jedným z daňovníkov vymedzených v citovanom ustanovení je podľa ods. 1 písm. a) držiteľ vozidla zapísaný v dokladoch vozidla. Ak držiteľ vozidla nepoužíva vozidlo na podnikanie, ale predmetné vozidlo začne využívať na podnikanie iná fyzická osoba resp. právnická osoba, podľa § 85 ods. 1 písm. c) zákona o miestnych daniach je daňovníkom dane z motorových vozidiel užívateľ vozidla.
Ak fyzická osoba - podnikateľ vypožičia vlastné motorové vozidlo, ktorého je držiteľom slovenskej spoločnosti, ktorá predmetné vozidlo použije na podnikanie (za účelom dosiahnutia zisku), daňovníkom dane z motorových vozidiel je podľa § 85 ods. 1 písm. c) zákona o miestnych daniach slovenská spoločnosť, čiže užívateľ vozidla.
Slovenská spoločnosť je ako daňovník dane z motorových vozidiel za vypožičané vozidlo, ktoré je v roku 2010 predmetom dane z motorových vozidiel podľa § 84 ods. 1 zákona o miestnych daniach, povinná zaplatiť daň resp. pomernú časť dane z motorových vozidiel a podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel v lehote do 31. januára 2011.
.................................................. .................................................. ...................
V našom prípade rozdiel je v tom, že nám bezplatne požičala firma vozidlo z iného kraja(je aj držiteľom aj vlastníkom, EČ je Senec). Mi sme z Trnavského a oni z Bratislavského. V januári 2012 ešte používali oni vozidlo a od februára 2012 vozidlo používa naša firma. Oni odhlásili vozidlo k 31.01.2012 z DU a mi sme prihlásili od 01.02.2012 u nás na DU. Teraz nevieme kto a kde musí podať daňové priznanie. Či sme vôbec mali odhlasovať a prihlasovať vozidlo. Zistil som, že treba podať daňové priznanie v tom kraji DP do ktorého vozidlo patrilo do 31.12.2011. Môžeme mi firma z Trnavského kraja podať DP napr. v Senci?
Prosím skúste mi poradiť. Ďakujem.
junior78
23.01.13,18:29
Info pre tých, ktorý budú riešiť niečo podobné.

Bol som na DU kde mi povedali, že oznámenie sme mali odovzdať v Senci na DÚ ale oni zistili podľa EČ kam patrí auto a poslali oznámenie do Senca. Teraz len musíme podať DP do Senca aj keď sme firma z Trnavského kraja a podstate všetko je v poriadku.

Čiže DP treba odovzdať v tom kraji kam patrí EČ.