8ivana9
22.01.13,21:24
Dobry den, prosim o radu,
dnes sa mi ntb neprebral so spanku
Ani po tvrdom restarte
Nenabehne.. zapne sa, svieti kontrolna dioda
pocut cdrom, aj hdd, no kontrolka hdd nesvieti ...
ani bios nenabehne
skusala som testovat pripojenie (zvlast kabel, zvlast bateria)
skusala som aj bez kabla i bez baterie drzat napajacie tlacidlo 45-60 sec, viac krat...
nic
aj po otvoreni ntb a prekontrolovani ram, nijaka zmena.

Ani ventilator nefici, nemoze to byt chyba, ze nejaka poistka, ze ked nefunkcny ventilator, nenabehne nic, by sa neodpalil ntb?

Ntb: ASUS M51TR (os: vista 32b)
Neviem co viac robit, myslela som, ze sa vyhnem servisu ale asi to bude hw chyba.

Ak by ste mali nejake rady, budem rada. dakujem
Ivana
8ivana9
23.01.13,19:33
Servisny technik mi oznamil, ze odisla maticna :-(
Oprava, teda nova maticna (pri objednavke zo zahranicia) min 180e
Neoplati sa mi,
tak uz rozmyslam aky novy ntb
kvalita vs.cena kupit
Nejake rady?
sthruska
24.01.13,06:22
A nejaké info na čo ho chceš používať?
Gapo
24.01.13,13:54
Neviem odkiaľ si, ale skús popátrať na nete kde by to opravili, nie výmenou MB, ale tzv., BGA Rework - om. V Ba napr. http://www.icprog.sk/ . No a aj mimo Ba je ich dosť a cena je asi polovičná.
jahoszmsk
25.01.13,15:49
A robia to tak, že matičnú dosku vložia na pár minút do rozohriatej rúry na pečenie... a záruka nikde.
Gapo
25.01.13,16:52
A robia to tak, že matičnú dosku vložia na pár minút do rozohriatej rúry na pečenie... a záruka nikde.

Máš pravdu, mne tak pokazili noťas viac ako bol. Ale ako si mohol čítať, písal som BGA Rework, alebo preguličkovanie a to sa nerobí teplovzdušnou pištolou a na variči či v trúbe ale na to sú zariadenia.
Napr. : http://www.maxipc.sk/BGA%20rework.html
No a takých je viac druhov. Pozri aj na You Tube ako sa to robí originálne.
http://www.youtube.com/watch?v=fv9_IBnTmTE
jahoszmsk
25.01.13,17:17
Akože súhlasím, originálne sa to robí aj pretavením aj preguličkovaním , no predpokladám že sa to oplatí pri drahých a kvalitnejších Ntb...
Podľa mňa by sa na ten pokazený Ntb mal pozrieť niekto iný, nie originál servisák, lebo oni sú už len meniči nových súčiastok a nie opravári... Ak svietia kontrolky a beží mechanika, asi to nebude matičná doska. Ak vyberieme RAMky, mal by pri štarte pískať, však?
Gapo
25.01.13,18:27
Dobry den, prosim o radu,
dnes sa mi ntb neprebral so spanku
Ani po tvrdom restarte
Nenabehne.. zapne sa, svieti kontrolna dioda
pocut cdrom, aj hdd, no kontrolka hdd nesvieti ...
ani bios nenabehne
skusala som testovat pripojenie (zvlast kabel, zvlast bateria)
skusala som aj bez kabla i bez baterie drzat napajacie tlacidlo 45-60 sec, viac krat...
nic
aj po otvoreni ntb a prekontrolovani ram, nijaka zmena.

Ani ventilator nefici, nemoze to byt chyba, ze nejaka poistka, ze ked nefunkcny ventilator, nenabehne nic, by sa neodpalil ntb?

Ntb: ASUS M51TR (os: vista 32b)
Neviem co viac robit, myslela som, ze sa vyhnem servisu ale asi to bude hw chyba.

Ak by ste mali nejake rady, budem rada. dakujem
Ivana
Ak sa nemýlim, tak pri ventilátore by mala byť tavná poistka, teda aspoň v mojom ASUS-e (čítaj aušuse) bola :D Ale na to, že nejde ventilátor by som sa nespoliehal, pretože aspoň na mojom je termostat, ktorý ho zapína až keď sa zohreje.