SYLVI65
23.01.13,06:20
dobry den mam nakladne vozidlo ford transit,kategoria N1 a neviem z techničaku aku mam dat hmotnost ked prevádzkova hmotnosť je 1673 kg,najvacsia pripustna celková hmotnost 2900 kg a najvacsia prípustná motnost jazdnej supravy 4100 kg prosím poradte, inak ja stale čitam zakony a k tej otazke ak podnikateľ bude využívať v roku 2013 na podnikanie na Slovensku auto s českou špz,teda registrované v čechach si myslim že ho môže využivať na podnikanie len nezaplatí dan z motorových vozidiel ale nakupy phl,opravy môže mať v nakladoch nie? pisala som otázku i na danové riaditelstvo ale zatial mi neodpovedali,budem rada ak poradí niekto dakujem moc:)
kom0dus
23.01.13,06:15
Tak prevadzkovu hmotnost. To je taka hmotnost, ked este nie je nic nalozene.
JM1968
24.01.13,16:30
no, neviem, v ost.príspevkoch sa píše najvačšia prípustná celková hmotnosť z r.32 osvedčenia o evidencii
Ivenka
24.01.13,16:33
A zasa som to iba skopirovala, nie je to z mojej hlavy:

Toto som našla na Porade od jednej poraďačky:


Tak som sa dopatrala aj teraz na stranke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk/) su otazky a odpovede ohľadne vypĺňania DPk dani z MV, a preto opravujem predchadzajucu informaciu:
22. Otázka:
V doklade nákladného motorového vozidla je uvedená prevádzková hmotnosť a najväčšia
prípustná celková hmotnosť. Ktorá hmotnosť je rozhodujúca pri vyplňovaní daňového
priznania?
Odpoveď:
Od účinnosti zákona č. 725/2004 Z.z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na
pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov (1.3.2005) bol technický preukaz
nahradený osvedčením o evidencii. Na rozdiel od technických preukazov, osvedčenia o
evidencii neobsahujú údaje v členení zhodnom s technickým preukazom vozidla, ktoré sú
potrebné pre stanovenie celkovej hmotnosti vozidla. Pojmy „prevádzková hmotnosť“ riadok
31, „najväčšia prípustná celková hmotnosť“ riadok 32 a „najväčšia prípustná hmotnosť
pripadajúca na nápravu“ riadok 33 sa uvádzajú v osvedčení o evidencii. Pre účely určenia
sadzby dane z motorových vozidiel pri úžitkových vozidlách sa vychádza z údaja uvedeného
na riadku 32 (najväčšia prípustná celková hmotnosť) osvedčenia o evidencii.