srska
23.01.13,06:34
Zdenka 0705
23.01.13,05:54
potešilo ma to, veľmi ... tie Poznámky .. konečne :) .. a aj plánovaná novinka! ...
srska
23.01.13,06:01
potešilo ma to, veľmi ... tie Poznámky .. konečne :) .. a aj plánovaná novinka! ...je toho veľa

pozor na toto:
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň - závislá činnosť
V súčasnosti nie je možné toto tlačivo exportovať do formátu FDF, resp. XML a bude ho možné exportovať v priebehu mesiaca február po niektorej z ďalších aktualizácii programu. V súvislosti so zmenou tlačiva bola pre rok 2013 odstránená tlačová zostava Prehľad o príjmoch zo závislej činnosti (časť V.).
Zdenka 0705
23.01.13,06:11
je toho veľa

pozor na toto:
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň - závislá činnosť
V súčasnosti nie je možné toto tlačivo exportovať do formátu FDF, resp. XML a bude ho možné exportovať v priebehu mesiaca február po niektorej z ďalších aktualizácii programu. V súvislosti so zmenou tlačiva bola pre rok 2013 odstránená tlačová zostava Prehľad o príjmoch zo závislej činnosti (časť V.).
už včera večer som pozerala a dnes ešte podrobnejšie ;) .. je pravda, že niečo ešte škrípe, ale konečne sa zobudili s tými poznámkami a daňovými priznaniami /hoci tie druhé sú zatiaľ len sľubované/
srska
24.01.13,02:21
poznámky sú zatiaľ len manuálne vyplniteľné a pripravujú novú agendu - "priznanie k dani z príjmov", kde bude možné zostaviť dp fob a dp po za 2012
adra22
29.01.13,15:07
poznámky sú zatiaľ len manuálne vyplniteľné a pripravujú novú agendu - "priznanie k dani z príjmov", kde bude možné zostaviť dp fob a dp po za 2012
Mohla by som poprosiť o radu.
Idem inštalovať pohodu Január 2013 a otázka je kedže to chce aj inštalačné čísla to mi akože preinštaluje Pohodu? A čo dáta za rok 2012 tie mi tam ostanú?
Môžete mi prosím poradiť ako to nainštalovať aby mi nezmizol rok 2012?
Ďakujem za pomoc :-)
Onko
29.01.13,15:18
Mohla by som poprosiť o radu.
Idem inštalovať pohodu Január 2013 a otázka je kedže to chce aj inštalačné čísla to mi akože preinštaluje Pohodu? A čo dáta za rok 2012 tie mi tam ostanú?
Môžete mi prosím poradiť ako to nainštalovať aby mi nezmizol rok 2012?
Ďakujem za pomoc :-)

Daj to nainštalovať do toho istého priečinka, kde si mala nainštalovanú Pohodu 2012 a všetko zostane zachované a načíta sa ti aj v Pohode 2013.
srska
06.02.13,03:35
dopyt na stormware.sk:

Chyba:
Pohoda Komplet - vo všetkých účtovných jednotkách pri účtovaní v prechodnom období (2013p) nefunguje filtrovanie v agende mzdy. Pri filtrovaní zamestnancov a agende mzdy nie je možné zadať hodnoty filtrovania (viď obrázok) program zahlási chybu. Pri účtovaní v období 2012 filtrovanie ide OK.
poznámka -týka sa Release: 10301.8 (25.1.2013)

odpoveď:
Dobrý deň, v súčasnej verzii evidujeme túto chybu; bude opravená v najbližšom update. Prosíme o strpenie.
Zdenka 0705
06.02.13,05:42
už sa toho "najbližšieho update" neviem dočkať ... už by som januárové mzdy aj založila, ale tlačivo mes. prehľadu sa ešte nedá exportovať pre dú, o ročnom hlásení ani nehovorím
katka 23
06.02.13,05:58
mimotemy ale skúsim sa opýtať, nevite mi poradiť prečo mi v salde dodávateľské fa neuhradené zobrazuje mínusové položky ?
Zdenka 0705
06.02.13,06:12
- skús pozrieť kontáciu, strany md a dal /pri dobropisoch/
- potom si pozri si v glob. nastaveniach - zaúčtovanie dobropisov kladne - či máš zaškrtnuté, alebo nie
Zdenka 0705
06.02.13,06:13
neboli to dobropisy?
katka 23
06.02.13,06:25
to nie sú dobropisy , to sú dod.faktúry
Zdenka 0705
07.02.13,15:25
Sľubované update je na svete :) ...
srska
07.02.13,17:28
Sľubované update je na svete :) ...aspoň sa bude dať urobiť rzd - bo doobedu ešte nešlo
Zdenka 0705
07.02.13,18:33
No, ja som ho už skúšala aj v starej verzii, malo by vyjsť rovnako, len tlačivá sú iné. A konečne odovzdáme aj mesačný prehľad na dú a ročné hlásenie.
aladin
07.02.13,18:38
pre JU v pohode bola "predkontacia" nakup materialu teraz je to premenovane na zasoby ?? vo vykaze o prijmoch a vydavkoch (r.2013) pouzivate toto ?
srska
07.02.13,18:39
No, ja som ho už skúšala aj v starej verzii, malo by vyjsť rovnako, len tlačivá sú iné. A konečne odovzdáme aj mesačný prehľad na dú a ročné hlásenie.v starej verzii rzd nevypočítalo zam. prémiu (dnes ráno overené) - teraz je to ok
Zdenka 0705
07.02.13,18:42
v starej verzii rzd nevypočítalo zam. prémiu (dnes ráno overené) - teraz je to ok
aha, u nás sú asi vysoké platy, tam nevychádzala už od prvého pohľadu :D ... tak som ďalej neskúmala... ale jasné, že teraz to rzd prerobím :)
Zdenka 0705
07.02.13,18:44
jú neúčtujem, ale boli nejaké zmeny v peňažnom denníku, skús si tu vyhľadať
srska
07.02.13,18:51
aha, u nás sú asi vysoké platy, tam nevychádzala už od prvého pohľadu :D ... tak som ďalej neskúmala... ale jasné, že teraz to rzd prerobím :):D - takto to bolo v starej verzii
Zdenka 0705
07.02.13,19:48
nemáš tam r. 00b ... bol doplnený v update
Flash
08.02.13,06:07
Vie niekto poradiť s Pohodou komplet. Chcem pri účtovaní na prelome rokov, t.j. v roku 2013 vypočítať mzdy pre zamestnancov za január 2013. Po prepnutí na rok 2013 mi však v kolonke mzdy sa žiadny zamestananec nenachádza, ani v personalistike ani v pracovných pomeroch. Nevie niekto, prečo sa to neprenieslo do roku 2013?
srska
08.02.13,06:58
Vie niekto poradiť s Pohodou komplet. Chcem pri účtovaní na prelome rokov, t.j. v roku 2013 vypočítať mzdy pre zamestnancov za január 2013. Po prepnutí na rok 2013 mi však v kolonke mzdy sa žiadny zamestananec nenachádza, ani v personalistike ani v pracovných pomeroch. Nevie niekto, prečo sa to neprenieslo do roku 2013?buď majú nastavený pp do 31.12.12 alebo v "dane" majú nastavené hodnoty do 31.12.12
vika7
20.02.13,09:35
Dobrý deň, potrebujem tiež pomôcť pri mzdách na prelomí období.Mám zamest.,ktorému pokračuje PN aj v januári, no nejako mi to tam nejde zadať.Keď ju dám v neprítomnosti v roku 2013p vezme ju ako novu PN. A keď ju zadám v roku 2012 tak ju neprenesie. Ako teda?
KatarinaNR
24.02.13,13:41
dievčence, ako v banke likvidujete napr. bankové poplatky, dá sa v banke likvidovať taktéto veci "bez väzby"?
srska
24.02.13,16:12
dievčence, ako v banke likvidujete napr. bankové poplatky, dá sa v banke likvidovať taktéto veci "bez väzby"?Poplatky banke za služby - 568/221 priamo v pohode je predkontácia "4V" a účtuješ po obdržaní výpisu z banky. napr. v taba - balík služieb alebo poplatky za transakcie
KatarinaNR
24.02.13,16:46
ďakujem Vladko, tomu rozumiem, skôr ma "jeduje" že keď potom si v banke a máš tam bankový poplatok v stĺpci "Likv.zostáva" je suma, nie je tam nula, to tam tak môžem nechať?
KatarinaNR
24.02.13,16:52
a ešte jedna prosba, keď likvidujem napr. v banke mám príjem 10€, idem do pohľadávok, dám zlikvidovať, ono mi neodráta 10€ ale priráta mi 10€ a nakoniec tam mám potom pohľ.20€, neviete prečo?
srska
24.02.13,17:59
a ešte jedna prosba, keď likvidujem napr. v banke mám príjem 10€, idem do pohľadávok, dám zlikvidovať, ono mi neodráta 10€ ale priráta mi 10€ a nakoniec tam mám potom pohľ.20€, neviete prečo?postup na obr.
Zdenka 0705
26.02.13,10:11
"Poznámky" som síce vyplnila v pohode v Pohode, no nevytlačila :cool: ... tlačiť 50 strán je pre sro, ktorá má 12 tabuliek, číry nezmysel a plytvanie papierom a tonerom. Takže nanovo nahodila do starého dobrého Form studia, tam ide nepotrebné tabuľky vymazať...
srska
26.02.13,11:35
"Poznámky" som síce vyplnila v pohode v Pohode, no nevytlačila :cool: ... tlačiť 50 strán je pre sro, ktorá má 12 tabuliek, číry nezmysel a plytvanie papierom a tonerom. Takže nanovo nahodila do starého dobrého Form studia, tam ide nepotrebné tabuľky vymazať...zdenka, dajú sa uložiť do pdf a potom online rozdeliť (http://www.pdfpal.com/cs/pdf/split) na jednotlivé stránky. ja na rozdelenie pdf súboru ale využívam pdf architect (http://www.pdfarchitect.org/)
Zdenka 0705
26.02.13,13:07
To je pre mňa vysoká škola :o ... a na tú sa len chystám ;)
atka4
26.02.13,15:52
predpokladam ale, ze ten program nebude zadarmo /az na tych 15 dni/. mas to kupene?, resp. to funguje aj pri opatovnom stiahnuti? dik
srska
26.02.13,17:50
predpokladam ale, ze ten program nebude zadarmo /az na tych 15 dni/. mas to kupene?, resp. to funguje aj pri opatovnom stiahnuti? dikáno ale to splitovanie ide tuším aj vo free verzii
Zdenka 0705
28.02.13,16:12
dnes vypustili novú verziu, č. 10305.92 ... konečne zapracované ročné Hlásenie a aj DP-PO - s tým DP pre mňa už po "funuse" :)
Laura1
01.03.13,08:55
Skúšam DP-PO - zatiaľ sa mi nedarí natiahnuť údaje z účtovníctva.
DP-FO - úplne v pohode.
srska
12.03.13,18:44
automatické prenesenie čísla do kalkulačky (nevedel som, že sa to dá :))
witch
13.03.13,09:14
Ahojte, dnes sme natiahli verziu 10306, mala by v nej byť zapracovaná aj 10305 s Hlásením, ale v tlačových zostavách som nenašla oddiel IV - zamestnanci, ktorí nemajú RZD. Treba niekde niečo zakliknúť, alebo kde to mám hľadať. Ponúka mi len Hlásenie o vuúčt. dane a Hlásenie o vyúčt. dane - časť V. Na prvom liste mi vypisuje, že časť IV bude 5 strán, ale neviem, kde sú??? Prosím o radu.
Zdenka 0705
13.03.13,09:57
v ponuke sú 3 tlačové zostavy, samostatné Hlásenie, potom Hlásenie časť IV. a Hlásenie časť V. Mne to tlačí dobre, normálny postup, nič navyše som nemusela robiť.
srska
13.03.13,10:06
v ponuke sú 3 tlačové zostavy, samostatné Hlásenie, potom Hlásenie časť IV. a Hlásenie časť V. Mne to tlačí dobre, normálny postup, nič navyše som nemusela robiť.to je v tlačových zostavách. v edane to vyzerá po načítaní exportu xml takto - ak je v personalistike nezaškrtnuté rzd a ak sa súbor exportuje z roku 2012 nie z prechodného obdobia.

1. strana rh v tlač. zostavách pohody je tiež ok
witch
13.03.13,10:22
Keď som dala odoslať Hlásenie, vytvorilo xml súbor, ktorý v eDane mal aj časť IV aj V. Len v tlačových zostavách priamo v Pohode mi neponúka časť IV. Někde museli soudruzi z NDR udělat chybu... Počkám na kolegu, čo sa viac vyzná v PC, zatiaľ si to vytlačím z eDaní. Vďaka!

Ozaj, zamestnanec u nás robil 3 mesiace na Dohodu, potom na TPP 6 mesiacov. V Hlásení mi ho dáva ako 2 zam-cov, prepíšem na jednu osobu?
korduľa
13.03.13,10:42
chcela by som sa spytat na hlasenie, odoslala som ho cez e-dane a vyhlasilo kriticke chyby- su len dvaja zamestnanci, robilo sa RZ- takze cast IV bolo 0 stran, 0 zamestnancov, vobec ju do edane nanatiahlo, mozem to tam doplnit ako pocet stran 1? a este pri zamestnancoch co mali zamestnanecku premiu hlasi, ze ak je zamestnanecka premia vacsia ako nula na riadku 8, tak riadok 5 sume nezdanitelnej casti je 0 alebo prazdny riadok, ja tam mam celu nezdanitelnu cast ako mi to natiahlo z pohodu, mozem to vymazat?
srska
13.03.13,10:49
chcela by som sa spytat na hlasenie, odoslala som ho cez e-dane a vyhlasilo kriticke chyby- su len dvaja zamestnanci, robilo sa RZ- takze cast IV bolo 0 stran, 0 zamestnancov, vobec ju do edane nanatiahlo- ok, mozem to tam doplnit ako pocet stran 1? a este pri zamestnancoch co mali zamestnanecku premiu hlasi, ze ak je zamestnanecka premia vacsia ako nula na riadku 8, tak riadok 5 sume nezdanitelnej casti je 0 alebo prazdny riadok, ja tam mam celu nezdanitelnu cast ako mi to natiahlo z pohodu, mozem to vymazat? - ja som vymazalv texte
korduľa
13.03.13,11:17
volala som do stormware, tak o tom, ze v hlaseni je uvedena 0 stran pre cast IV ani nevedeli a o tej casti 5 tiez nie, chcem sa len spytat, preco tam nema byt ta nezdanitelna cast?
Zdenka 0705
13.03.13,11:47
volala som do stormware, tak o tom, ze v hlaseni je uvedena 0 stran pre cast IV ani nevedeli a o tej casti 5 tiez nie, chcem sa len spytat, preco tam nema byt ta nezdanitelna cast?
však majú ešte čas :rolleyes: .. dátum na podanie sa predĺžil, už nie do 31.3., ale do 30.4.
korduľa
13.03.13,14:07
to je pravda, ale niektori to chcu mat urobene skor, ked to zapracovali malo by to byt 100% a nie, ze budu vychytavat muchy na zaklade staznosti a dotazov, cakala by som, ze vsetko co "pustia" maju otestovane
witch
14.03.13,06:22
Ahojte, dnes sme natiahli verziu 10306, mala by v nej byť zapracovaná aj 10305 s Hlásením, ale v tlačových zostavách som nenašla oddiel IV - zamestnanci, ktorí nemajú RZD. Treba niekde niečo zakliknúť, alebo kde to mám hľadať. Ponúka mi len Hlásenie o vuúčt. dane a Hlásenie o vyúčt. dane - časť V. Na prvom liste mi vypisuje, že časť IV bude 5 strán, ale neviem, kde sú??? Prosím o radu.

Tak mám riešenie, už sa nám to raz stalo, po aktualizácii to zrušilo v prístupových právach prístup k tlačovým zostavám, po zakliknutí sa mi už objavili aj nové tlačové zostavy... Neviem, prečo sa to takto rozhasí...:confused:
everel
15.03.13,05:46
Čaute. Môžem v pohode vykonať účtovnú uzávierku a potom ešte upravovať účtovníctvo a uzávierku vykonať znova?. Ak dám -účtovníctvo -daň z príjmov, tak mi vypočíta daň len z príjmových faktúr a nezaráta mi náklady. Dík
srska
15.03.13,06:35
nová verzia 10307.12 (http://www.stormware.sk/pohoda/verze10300/update/)

!!!
V tlačovej zostave Hlásenie o vyúčtovaní dane, v časti Vyúčtovanie dane, sa už automaticky vypočítava daňový preplatok (riadok 9) a daňový nedoplatok (riadok 10).

Ak do časti IV., resp. časti V. nevstupuje žiaden zamestnanec, uvádza sa správne počet strán týchto častí.

Upozornenie: Na základe aktuálneho usmernenia Finančného riaditeľstva SR je potrebné odovzdávať úplné tlačivo Hlásenie o vyúčtovaní dane. To znamená, že je potrebné odovzdať časť IV. a časť V. i v prípade, ak neobsahuje žiadnych zamestnancov (prázdna strana).
Zdenka 0705
15.03.13,07:47
ja som vedela, prečo sa mi do toho ešte nechce :D
everel
17.03.13,19:27
Tie poznámky v Pohode sú kompletné aj s tabuľkovou prílohou? Netreba nič dopĺnať?
Katarína111
18.03.13,10:30
Ak mám zamestnanca, ktorému bola v 2/2012 vyplatená zamestnanecká prémia, zamestnanec už u nás nepracuje (odišiel v II.polroku roku 2012) a teda mu nebolo robené ročné zúčtovanie. Tohto zamestnanca teda zaradilo do hlásenia časť. IV. Kde mám uviesť, že mu bolo vyplatená zamest.prémia, lebo v tetjo časti nie je taká kolonka. Takto mi ale nesedí príloha na sumárnu časť.
Ďakujem.
Zdenka 0705
18.03.13,11:58
Zam. prémia vyplatená v 2/2012 bola predsa za rok 2011.
Tá do Hlásenia za rok 2012 nepatrí, tú si mala uviesť v Hlásení za rok 2011.
Preto Ti nesedí konečná suma.
Katarína111
18.03.13,13:35
áno nepatrí do hlásenia za rok 2012 to chápem, ale ja som túto vyplatenú prémiu uviedla v prehľade za 2/12, keďže som si to započítavala so zrazenou daňou za február. Uviedla som to v riadku D a E. Ak by som to tam neuviedla ako si potom ponížim odvod dane o túto prémiu, ktorú som vyplatila. Nejako som z toho jeleň.
witch
20.03.13,14:17
zdenka, dajú sa uložiť do pdf a potom online rozdeliť (http://www.pdfpal.com/cs/pdf/split) na jednotlivé stránky. ja na rozdelenie pdf súboru ale využívam pdf architect (http://www.pdfarchitect.org/)

Ako sa prosím ťa dajú poznámky uložiť v PDF, export je automaticky v FDF
witch
20.03.13,14:25
už som zistila, je to v tlačových - sorry
srska
20.03.13,19:03
Ako sa prosím ťa dajú poznámky uložiť v PDF, export je automaticky v FDF
to vôbec nevadí, lebo po uložení FDF súboru hocikde v pc a jeho opätovnom otvorení sa "volá" PDF súbor cez cestu do: .... (tam kde máte pohodu uloženú)... STORMWARE/POHODASK/TiskSK/poznamky_2011_v1.10.pdf - poznamky01.png

keď si ich otvoríte v adobe readeri dajte "súbor/uložiť ako" a uložte si pdf súbor kdekoľvek chcete - poznamky03.png

výsledok = poznamky04.png
srska
22.03.13,05:23
everel
24.03.13,08:45
Halooooóóó poraďáci !!
Prečo mi nikto neodpovedá. Hneváte sa na mňa? Pomôžete mi s poznámkami v Pohode? Tieto poznámky obsahujú kompletné poznámky podľa zákona? Ja tam totiž nevidím prílohu 3a. Nie som zdatný v podvojnom účtovníctve, robím si ho len pre seba a nie som si istý či vyplnením tlačiva poznámok v Pohode už nemusím prikladať žiadnu tabuľku.
Ďakujem
atka4
25.03.13,14:23
Myslím, že nik sa na Teba nehnevá :)
No asi je taký pokročilý čas, že všetci pracujú ako včeličky nad svojimi DP.
Skontroluj si, čo je v Poznámkach Pohode s tým, čo káže Zákon (viď príloha)
a máš to :)
veľa o ÚZ aj tu:
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7483


Halooooóóó poraďáci !!
Prečo mi nikto neodpovedá. Hneváte sa na mňa? Pomôžete mi s poznámkami v Pohode? Tieto poznámky obsahujú kompletné poznámky podľa zákona? Ja tam totiž nevidím prílohu 3a. Nie som zdatný v podvojnom účtovníctve, robím si ho len pre seba a nie som si istý či vyplnením tlačiva poznámok v Pohode už nemusím prikladať žiadnu tabuľku.
Ďakujem
srska
11.04.13,06:34
nová verzia 10309.10 z 08.04.13 (https://www.stormware.cz/zc/Dnload/mailing/Aktualizácia_online_08.04.2013.htm)

Bol zapracovaný export Mesačného výkazu preddavkov na verejné zdravotné poistenie do formátu XML. Súbor vytvoríte v agende Mzdy/mesiac, pomocou povelu "Záznam/Odoslanie výkazu na zdrav. poist...". Vytvorením Vás prevedie sprievodca.

Od 01.04.2013 pri elektronickom podaní mesačného výkazu preddavkov Všeobecná zdravotná poisťovňa a poisťovňa UNION akceptujú len formát XML. Pri elektronickom podaní mesačného výkazu preddavkov do zdravotnej poisťovne Dôvera, sa naďalej posiela výkaz vo formáte txt.


UPOZORNENIE: Ukončenie podpory a vypnutie XML komunikácie verzie 1.x od verzie programu POHODA Leto 2013, release 10400!

Radi by sme Vás upozornili na ukončenie podpory a vypnutie XML komunikácie verzie 1.x s ďalšími systémami (eshopy, objednávkové, špedičné, účtovné a iné systémy) od verzie programu POHODA Leto 2013, release 10400. Zvážte teda v najbližšom období prechod na vyššiu verziu 2.x. Viac informácii nájdete na našej stránke v časti XML komunikácia (https://www.stormware.sk/xml/verzia1.aspx).
skolitel
11.04.13,07:49
"Od 01.04.2013 pri elektronickom podaní mesačného výkazu preddavkov Všeobecná zdravotná poisťovňa a poisťovňa UNION akceptujú len formát XML. Pri elektronickom podaní mesačného výkazu preddavkov do zdravotnej poisťovne Dôvera, sa naďalej posiela výkaz vo formáte txt."

Dobrý deň, mohli by ste prosím uviesť zdroj tejto informácie? Lebo na webovej stránke napr. VŠZP nie je o tomto žiadna informácia. Ďakujem.
Zdenka 0705
11.04.13,07:54
nová verzia 10309.10 z 08.04.13 (https://www.stormware.cz/zc/Dnload/mailing/Aktualizácia_online_08.04.2013.htm)

Bol zapracovaný export Mesačného výkazu preddavkov na verejné zdravotné poistenie do formátu XML. Súbor vytvoríte v agende Mzdy/mesiac, pomocou povelu "Záznam/Odoslanie výkazu na zdrav. poist...". Vytvorením Vás prevedie sprievodca.

Od 01.04.2013 pri elektronickom podaní mesačného výkazu preddavkov Všeobecná zdravotná poisťovňa a poisťovňa UNION akceptujú len formát XML. Pri elektronickom podaní mesačného výkazu preddavkov do zdravotnej poisťovne Dôvera, sa naďalej posiela výkaz vo formáte txt.


UPOZORNENIE: Ukončenie podpory a vypnutie XML komunikácie verzie 1.x od verzie programu POHODA Leto 2013, release 10400!

Radi by sme Vás upozornili na ukončenie podpory a vypnutie XML komunikácie verzie 1.x s ďalšími systémami (eshopy, objednávkové, špedičné, účtovné a iné systémy) od verzie programu POHODA Leto 2013, release 10400. Zvážte teda v najbližšom období prechod na vyššiu verziu 2.x. Viac informácii nájdete na našej stránke v časti XML komunikácia (https://www.stormware.sk/xml/verzia1.aspx).
uf, som si vydýchla, keď som prečítala toto:
Zmena sa netýka komunikácie s Daňovou sekciou Finančného riaditeľstva SR (DRSR), Sociálnej poisťovne, zdravotných poisťovní a Slovenskou poštou (ePodací hárok).
Zdenka 0705
11.04.13,07:57
lebo ja žiadne zmeny už nechcem! ... stačí mi to, že sa chcem sťahovať :D
srska
11.04.13,08:01
"Od 01.04.2013 pri elektronickom podaní mesačného výkazu preddavkov Všeobecná zdravotná poisťovňa a poisťovňa UNION akceptujú len formát XML. Pri elektronickom podaní mesačného výkazu preddavkov do zdravotnej poisťovne Dôvera, sa naďalej posiela výkaz vo formáte txt."

Dobrý deň, mohli by ste prosím uviesť zdroj tejto informácie? Lebo na webovej stránke napr. VŠZP nie je o tomto žiadna informácia. Ďakujem.
tretí bod "personalistika a mzdy" (https://www.stormware.cz/zc/Dnload/mailing/Aktualizácia_online_08.04.2013.htm)
srska
11.04.13,08:25
nový formát mv do všzp - xml
srska
11.04.13,08:40
nový formát mv do všzp - xmllen problém je v tom, že mv sa musí teraz robiť na 2x - všzp a union cez záznam/odoslanie výkazu na zdrav. poistenie a pre dôveru starým spôsobom:confused:
Farks
15.04.13,19:13
Do Hlásenia za rok 2012 mi nevypíše adresu ani do potvrdenia o podaní Hlásenia, kde je chyba? Robím viacero spoločností a v niektorých mi zase neťahá adresu.
Ďakujem.
srska
15.04.13,19:34
Do Hlásenia za rok 2012 mi nevypíše adresu ani do potvrdenia o podaní Hlásenia, kde je chyba? Robím viacero spoločností a v niektorých mi zase neťahá adresu.
Ďakujem.do tlačovej zostavy alebo do xml?
Katarína111
16.04.13,07:51
vie mi niekto poradiť, ako mám poslať do všzp - prihláška nového zamestnanca. Robila som to po starom, a vyzerá, že aj oznámenie by malo byť v xml súbore. Neviem či pre oči nevidím, ale nikde to nevidím v programe.
korduľa
16.04.13,08:51
ja som to posielala normalne cez export tak ako predtym a vsetko mi preslo a nebolo to v txt
korduľa
16.04.13,08:52
sorry v xml som chcela napisat
korduľa
16.04.13,08:59
teraz som volala do vszp a je to uplne jedno v akom formate sa to posle, ja som posielala mv aj xml aj txt, vsetko preslo a je to len ako moznost, ze sa da dvomi sposobmi
Katarína111
16.04.13,09:30
už som to vyriešila, chyba bola v prihlásení
dada2110
18.04.13,16:25
Prosím Vás mohli by ste mi poriadiť ako urobím export výkazu do dôvery s koncovkou txt. Ked to urobím cez odoslanie výkazu na zdravotné poistenie, tak mi automaticky urobí dôveru s koncovkou xml ako pri Unione.
srska
18.04.13,16:27
Prosím Vás mohli by ste mi poriadiť ako urobím export výkazu do dôvery s koncovkou txt. Ked to urobím cez odoslanie výkazu na zdravotné poistenie, tak mi automaticky urobí dôveru s koncovkou xml ako pri Unione.starým spôsobom (http://www.porada.sk/t208178-software-pohoda-novinky.html#post2298122)
dada2110
18.04.13,16:41
Ďakujem už som na to prišla :)
srska
18.04.13,16:44
Ďakujem už som na to prišla :)keď vieme - povieme:)
Krakonoš
23.04.13,07:47
Prišiel mail (pravdepodobne všetkým, čo používajú POHODU):

Vážený zákazník, radi by sme Vás upozornili na ukončenie podpory a vypnutie XML komunikácie verzie 1.x s ďalšími systémami (eshopy, objednávkové, špedičné, účtovné a iné systémy) od verzie programu POHODA Leto 2013, release 10400. Zvážte preto v najbližšom období prechod na vyššiu verziu 2.x Viac informácii nájdete na našej stránke v časti XML komunikácia<http://www.stormware.sk/xml/verzia1.aspx> (http://www.stormware.sk/xml/verzia1.aspx).

Nerozumela som čo mám s tým urobiť, tak som napísala dotaz na hotline:
Išla som na určenú stránku a tam som našla: Pre zistenie verzie komunikácie XML, ktorú používate, kontaktujte dodávateľa riešenia napojenia na program POHODA. Tak vás kontaktujem. Neviem akú verziu XML používam a neviem ako ju mám prípadne zmeniť.

Dostala som odpoveď:
Dobrý deň, na stránke, ktorú ste spomínali je aj manuál, ako si zistíte verziu XML, v sekcii Čo je potrebné upraviť? (Tesne nad tým textom je, že v ktorých prípadoch sa zmena XML komunikácie netýka.). "Pre zistenie verzie komunikácie XML, ktorú používate, kontaktujte dodávateľa riešenia napojenia na program POHODA" Ak verziu XML máte 1.x, tak dodávateľom riešenia sme neboli my (robíme ich vo verzii 2.x), ale nejaká externá firma, ktorá vám naprogramovala XML komunikáciu. Ohľadom ďalších otázok a prevedenia do vyššej verzie kontaktujte prosím ich. S prianím pekného dňa Erik Varga IT konzultant

Až sa hanbím, ale stále tomu nerozumiem. Ako presne mám v PC zistiť akú verziu XML používam? Vie mi to niekto vysvetliť?
Ďakujem
Onko
23.04.13,11:35
Až sa hanbím, ale stále tomu nerozumiem. Ako presne mám v PC zistiť akú verziu XML používam? Vie mi to niekto vysvetliť?
Ďakujem

Zásadná otázka je: Používaš vôbec XML komunikáciu? Máš napríklad nejaký e-shop alebo iný systém, do ktorého prenášaš údaje z Pohody prostredníctvom XML komunikácie? Ak áno, tak verziu Ti povie dodávateľ toho e-shopu alebo iného systému.
Krakonoš
24.04.13,06:10
Nemám e-shop, ani čítačku... a posielania XML na daňový úrad sa zmena netýka.
Takže sa ma to asi netýka, nič sa mi v POHODE nevypne.

Ďakujem.
Nebola som si istá, či nepatrím pod piaty bod: Iné


Koho sa daná zmena týka?

Zmena sa týka prepojenia akéhokoľvek systému s programom POHODA formou XML komunikácie vo verzii 1.x. Medzi najčastejšie riešenia patria napr.:


prepojenie programu POHODA a e-shopov,
prepojenie s rôznymi objednávkovými, fakturačnými a špedičnými systémami,
rôzne hardwarové riešenia tretích strán (prenosné čítačky, prenosné počítače PDA...),
prepojenie s iným účtovným systémom,
iné.

Pre informáciu, ktorú verziu XML komunikácie používate, kontaktujte dodávateľa daného riešenia prepojenia cez XML.
Zmena sa netýka komunikácie s Daňovou sekciou Finančného riaditeľstva SR (DRSR), Sociálnej poisťovne, zdravotných poisťovní a Slovenskou poštou (ePodací hárok).
Ludmiiilka
07.05.13,07:38
Prosím o radu, ako zlikvidujem v prijatých faktúrach zápornú faktúru napr. na sumu -48€??? ďakujem
Onko
07.05.13,08:50
Prosím o radu, ako zlikvidujem v prijatých faktúrach zápornú faktúru napr. na sumu -48€??? ďakujem
Bankovým príjmom, príjmom do pokladne, interným dokladom - vzájomným zápočtom, alebo bez väzby.
Ludmiiilka
09.05.13,11:50
zápornú a príjmom do banky alebo pokladne? to asi nie
Ludmiiilka
09.05.13,11:58
cez Interný doklad som aj ja myslela ale ako ho zaúčtovať neviem...napr. je to faktúra za materiál alebo energie (501,502/321) a v internom doklade do zaúčtujem 321/???
Richard
09.05.13,12:02
Zadávajte prosím otázky samostatne, tak ako správny účtovník účtuje doklady samostatne na vytvorené analytiky aj otázky majú byť samostatne položené a zaradené.
katka 23
10.05.13,06:19
cez Interný doklad som aj ja myslela ale ako ho zaúčtovať neviem...napr. je to faktúra za materiál alebo energie (501,502/321) a v internom doklade do zaúčtujem 321/???
prečo to chceš likvidovať cez ID? ja predpokladám, že tá fa je preplatok za spotrebovanú energiu, pravdepodobne bola platba realizovaná prevodom cez banku, tak ju zlikviduješ cez banku Záznam/Likvidácia/Zlikvidovať, logicky je to príjem ale keĎže je to likvidácia záväzku tak ti v banke ponúkne výdaj a to je správne.
Onko
10.05.13,13:27
zápornú a príjmom do banky alebo pokladne? to asi nie
to asi áno ... prijatá faktúra sa likviduje výdajom z banky, záporná prijatá faktúra, resp. prijatý dobropis, sa likviduje príjmom do banky, je to preplatok, ktorý musí dodávateľ vrátiť, alebo potom odpočíta z ďalšej faktúry
Ludmiiilka
15.05.13,08:03
ďakujem už som to pochopila a spravila :D
srska
15.10.13,18:29
nový dizajn pohody 10/2013