Gapo
23.01.13,08:45
Už som pokazil štyri DVD a furt nič. Chcem napáliť ISO súbor v "CD Burner XP". Všetko prebehne, napíše že je to ok. ale na disku aj keď je vidieť že na ňom čosi je, sa neukáže nič, keď ho otvorím. Skúsil som to na RW-čko tam to napálilo v pohode. Skúsil som aj Nero Burning ROM a tak isto to skončilo. Neviem kde robím chybu.:confused:
Čo sa týka kompatibility DVD s napaľovačkou, tak to je v poriadku.
KoxXxo
23.01.13,14:50
Používam Imgburn (http://www.imgburn.com/index.php?act=download), vyskúšaj.
misoft
23.01.13,15:30
A) vhodný napaľovací program (CDburnerXP by to mal zvládnuť, ďalší Ashampoo Burning Studio, BurnAware)
B) zvoliť menšiu rýchlosť napaľovania, zvoliť aj kontrtolu súborov po napálení (pozor - predĺži sa celkový čas)
C) nezabudnúť uzavrieť médium - inak je to na ****!
A ešte niečo - skús aj iný druh "placky" - možno ju tvoja napaľovačka "nemá v láske" :D
Gapo
23.01.13,16:34
Práve že som minulý týždeň napaľoval jeden ISO a vtedy som nemal žiaden problém. Preto som to vyskúšal aj na Nerovi, ktorý nemám rád, ale aj ten urobil to isté.
Rýchlosť som nechal na 4x aj kontrolu po napálení som zafajkol, spôsob napálenia som nechal na automaticky.
No a samozrejme uzavrieť tiež bolo zafajknuté.
Práve že tie čo mám, sú overené pre tú moju "pec". Na stolnom mi + neberie iba číta, takže som mu dal mínusku, ale nič.
Poriešil som to tak, že som to napálené RW-čko strčil do notebooku, k tomu som pripojil externé "pálidlo" a Power2Go to zvládol aj na DVD+
Hnevá ma to preto lebo nemám istotu že to nabudúce pôjde. Keď to napálim na skúšku na RW, to ide a DVD- nejde.:mad:
viktorviktor
23.01.13,18:51
vyskúšaj Ashampo Burning Studio 2010
neoburn
23.01.13,19:18
Aj mne sa osvedčil Imgburn, kvôli jednoduchosti nastavenia. A dosť dôležité je aj mať aktualizáciu napaľovacieho programu.
misoft
23.01.13,19:52
Ten mám aj ja Full.
Gapo
24.01.13,13:58
Ok., vďaka vyskúšam.