thefish
23.01.13,08:51
Dobrý deň,

aké prílohy potrebujem k ročnému zúčtovaniu dane (urobí ho bývalý zamestnávateľ) ak:

- do 31.5. som bola zamestnaná - doklady má bývalý zamestnávateľ, ktorý urobí RZ dane
- od 1.6. do 30.11.2012 som bola evidovaná na UP a poberala podporu (tu asi potrebujem
potvrdenie zo SP?)
- od 1.12. do 31.12.2012 som bola evidovaná na UP ale poberala podporu

ďakujem
veronikasad
23.01.13,07:58
Dobrý deň,

aké prílohy potrebujem k ročnému zúčtovaniu dane (urobí ho bývalý zamestnávateľ) ak:

- do 31.5. som bola zamestnaná - doklady má bývalý zamestnávateľ, ktorý urobí RZ dane Ak do 15.2.2013 o RZD nepožiadaš na predpísanom tlačive - nie je to povinnosťou zamestnávateľa.
- od 1.6. do 30.11.2012 som bola evidovaná na UP a poberala podporu (tu asi potrebujem
potvrdenie zo SP?) Nepotrebuješ, dávka v nezamestnanosti nie je zdanitelný príjem.
- od 1.12. do 31.12.2012 som bola evidovaná na UP ale poberala podporu

ďakujem
odpoveď v texte
thefish
23.01.13,08:06
vdaka za rýchlu odpoved :-)
bikam
23.01.13,08:44
Som podobný prípad,preto sa chcem spýtať - potrebujem k RZD potvrdenie o evidencii na UPSVAR (od kedy do kedy)?
A ešte otázka na preplatok prípadne nedoplatok. Keďže už u zamestnávateľa, ktorý mi bude robiť RZD nepracujem, nebude preplatok, resp. nedoplatok vyrovnaný pri výplate, bude mi preplatok poslaný na účet a nedoplatok?
zltalienka
31.01.13,16:35
Dobrý večer, chcem sa spýtať aké doklady potrebujem doložiť k RZD môjho manžela, ak chcem aby si uplatnil na mňa NČZD. Minulý rok som bola časť roka na MD a časť roka na RD.
Zatiaľ som odovzdala potvrdenie o výške MD (zo Sociálnej poisťovne). Mzdárka však pýta aj doklad o poberaní RD, kvôli čomu ho potrebuje?
ďakujem.
ewita888
31.01.13,16:37
Dobrý večer, chcem sa spýtať aké doklady potrebujem doložiť k RZD môjho manžela, ak chcem aby si uplatnil na mňa NČZD. Minulý rok som bola časť roka na MD a časť roka na RD.
Zatiaľ som odovzdala potvrdenie o výške MD (zo Sociálnej poisťovne). Mzdárka však pýta aj doklad o poberaní RD, kvôli čomu ho potrebuje?
ďakujem.
mzdárka toto tlačivo naozaj nepotrebuje
zltalienka
31.01.13,16:42
ewita888 ďakujem za odpoveď, tiež si to myslím. Napriek tomu ten papier od manžela pýta. Je niekde (zákon, vyhláška) napísané aké doklady sú k RZD potrebné?
Nemám chuť zhánať po UPSVAR papier, ktorý bude k ničomu a ešte budú ma mňa pozerať ako na "čudáčku" že aký doklad to po nich chcem.
Kvaka
31.01.13,16:43
Ak dôchodca má iba príjem z dohody a chce vrátiť daň, ide to aj cez ročné zúčtovanie? Alebo musí podať DP? NČZD neuplatňuje.
ewita888
31.01.13,16:44
ewita888 ďakujem za odpoveď, tiež si to myslím. Napriek tomu ten papier od manžela pýta. Je niekde (zákon, vyhláška) napísané aké doklady sú k RZD potrebné?
Nemám chuť zhánať po UPSVAR papier, ktorý bude k ničomu a ešte budú ma mňa pozerať ako na "čudáčku" že aký doklad to po nich chcem.
nie, nie je to nikde v zákone.. manžel v žiadosti o ročné zúčtovanie uvedie sumu, ktorú si na teba nárokuje ako nčzd a mzdárka to musí akceptovať, pretože on toto tlačivo podpíše a ručí za správne info v ňom
ewita888
31.01.13,16:44
Ak dôchodca má iba príjem z dohody a chce vrátiť daň, ide to aj cez ročné zúčtovanie? Alebo musí podať DP? NČZD neuplatňuje.
musí si sám podať DP
Kvaka
31.01.13,16:45
musí si sám podať DP
Myslela som si, len som tu kdesi na porade čítala, že aj dôchodca dohodár môže požiadať o ročné zúčtovanie, tak ma to pomýlilo.
ewita888
31.01.13,16:47
Myslela som si, len som tu kdesi na porade čítala, že aj dôchodca dohodár môže požiadať o ročné zúčtovanie, tak ma to pomýlilo.
no ročné zúčtovanie sa nedá, pretože nemá nárok na nčzd, ak bol k 1.1. starobným dôchodcom.. dá sa to iba pri vyplnení DP
Kvaka
31.01.13,16:48
no ročné zúčtovanie sa nedá, pretože nemá nárok na nčzd, ak bol k 1.1. starobným dôchodcom.. dá sa to iba pri vyplnení DPĎakujem.
zltalienka
31.01.13,16:49
ďakujem pekne ešte raz ewita888.
Možno si to mzdárka tak pamätá ešte z minulosti keď platilo, že pokiaľ bola žena na RD, tak nemohla popritom pracovať. Ale v súčasnosti (r. 2012) som mohla aj pracovať popri RD, (síce len teoreticky, pri mojom pokladíku sa to nedá) ale na to sa nepýtala. Nič iné ma nenapadá.
ewita888
31.01.13,16:59
ďakujem pekne ešte raz ewita888.
Možno si to mzdárka tak pamätá ešte z minulosti keď platilo, že pokiaľ bola žena na RD, tak nemohla popritom pracovať. Ale v súčasnosti (r. 2012) som mohla aj pracovať popri RD, (síce len teoreticky, pri mojom pokladíku sa to nedá) ale na to sa nepýtala. Nič iné ma nenapadá.
no ono niektoré mzdárky rady popreháňajú ľudí..