sochad
23.01.13,10:39
Zdravím poraďákov,
blíži sa ročné zúčtovanie dane z príjmu za rok 2012. Máme fotovoltalickú elektráreň na RD. FV elektráreň je na manžela, ktorý je zamestnanec. Potrebovala by som vedieť, či sa má zdaňovať príjem z odpredaja el. energie z FV elektrárne v ročnom zúčtovaní dane z príjmov alebo je to oslobodené.
Ďakujem za odpoveď.
Zdraví Dasha
lubko6394
23.01.13,10:41
Zdravím poraďákov,
blíži sa ročné zúčtovanie dane z príjmu za rok 2012. Máme fotovoltalickú elektráreň na RD. FV elektráreň je na manžela, ktorý je zamestnanec. Potrebovala by som vedieť, či sa má zdaňovať príjem z odpredaja el. energie z FV elektrárne v ročnom zúčtovaní dane z príjmov alebo je to oslobodené.
Ďakujem za odpoveď.
Zdraví Dasha

Manžel si musí od zamestnávateľa vyžiadať potvrdenie o príjme za rok 2012 a SÁM si musí podať DP za rok 2012, tento údaj o príjmoch a zrazených preddavkoch sa tam kdesi vpisoval. V minulom roku sa príjmy z FVE vypisovali do kolónky príjmy z činnosti, ktorá nie je živnosťou ani podnikaním ( tuším ) tam vypíšeš náklady a výnosy ( podľa odst.2 písm.b). To mám v pamäti z minulého roku a teraz len čakám, keď sa to bude dať vyplniť na nete.
srska
23.01.13,10:45
Manžel si musí od zamestnávateľa vyžiadať potvrdenie o príjme za rok 2012 a SÁM si musí podať DP za rok 2012, tento údaj o príjmoch a zrazených preddavkoch sa tam kdesi vpisoval. V minulom roku sa príjmy z FVE vypisovali do kolónky príjmy z činnosti, ktorá nie je živnosťou ani podnikaním ( tuším ) tam vypíšeš náklady a výnosy ( podľa odst.2 písm.b). To mám v pamäti z minulého roku a teraz len čakám, keď sa to bude dať vyplniť na nete.pri tejto činnosti si dopisuješ každý mesiac s colníkmi?
lubko6394
23.01.13,11:18
pri tejto činnosti si dopisuješ každý mesiac s colníkmi?

Nedopisujem, píšem len ja a je to jednostranné. Oni mi nepíšu nič, ja každý mesiac DP Spotrebná daň z elektriny. Námietka, že panely majú len 9760 neprešla, lebo meniče majú 10500.