willma
23.01.13,11:21
potrebujem poradiť či podať alebo nepodať DP. V r. 2012 som bola január február evidovaná na UP, celý marec a do 10.4 zamestnaná za min. mzdu, náledne opäť evidencia na UP až do konca kalendárneho roka, ale mala som mesačne od augusta príjem za dohodu vo výške povolenej UP. Zároveň som bola okolnosťami donútená predať byt financie pošli na komplet úhradu hypo a dlžoby na nájomnom, ale tam som bola vlastníčkou cca 12 rokov. a teraz som z toho jeleň priam šesťnastorák:o, dokonca mi nevychádza ani na DB:mee:, leda ak by sa zarátal príjem z predaja bytu, ale to asi nie.
Xanti
23.01.13,10:30
Wilma, stiahli ti z niektorej dohody daň, alebo si mala podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov? A čo zo zamestnania stiahli daň či ee.
Ak nie, tak nepodávaj DP. Ak áno tak podaj daň sa vráti. A byt nikde neuvádzaš lebo si ho mala vo vlastníctve viac ako 5 rokov.
veronikasad
23.01.13,10:34
potrebujem poradiť či podať alebo nepodať DP. V r. 2012 som bola január február evidovaná na UP, celý marec a do 10.4 zamestnaná za min. mzdu, náledne opäť evidencia na UP až do konca kalendárneho roka, ale mala som mesačne od augusta príjem za dohodu vo výške povolenej UP. Zároveň som bola okolnosťami donútená predať byt financie pošli na komplet úhradu hypo a dlžoby na nájomnom, ale tam som bola vlastníčkou cca 12 rokov. a teraz som z toho jeleň priam šesťnastorák:o, dokonca mi nevychádza ani na DB:mee:, leda ak by sa zarátal príjem z predaja bytu, ale to asi nie.
Príjem z predaja bytu je od dane oslobodený.
Aký celkový príjem si mala zo zamestnania (hrubá mzda z riadku 1 potvrdenia) - pracovný pomer + dohoda ?
willma
23.01.13,11:49
no práveže potvrdenie ešte nemám, ale v tom marci a apríli som robila za minimálku a ostané mesiace v hrubom cca 142,-€
willma
23.01.13,11:52
a mrkla som na jednu z pások z dohody - bola tam daň strhnutá, takže si asi uplatním aspoň zrazenú daň
willma
23.01.13,11:53
priamo v otázke reku že cca 12 rokov :)